Smoczki: dzieci wolą SILIKONOWE smoczki, bo nie mają zapachu

2014-06-25 13:14

Naukowcy toczą dyskusje nad smoczkami dla dzieci i zastanawiają się, czy lepsze są smoczki kauczukowe czy silikonowe. Tymczasem okazuje się, że 85 procent polskich mam automatycznie kupuje dzieciom silikonowe smoczki. Dlaczego wybierają takie smoczki dla dzieci?

Smoczek
Autor: thinkstockphotos.com Dzieci wolą smoczki silikonowe od kauczukowych. Silikonowe są bezzapachowe i nie odkształcają się pod wpływem gorącej temperatury.

Spis treści

  1. Smoczek silikonowy zalety
  2. Smoczki dla dzieci: takie jak u mamy

Wybierając smoczek dla dziecka, najwięcej mam kieruje się nie opiniami specjalistów czy poradami z internetu, ale... reakcją dziecka. Z badań, które przeprowadziła firma Baby Land wynika, że robi tak 38,7 proc. mam!

Smoczek silikonowy zalety

Najczęściej kupują one silikonowe smoczki dla dzieci, ponieważ dzieci bardziej je lubią. Smoczek wykonany z silikonu jest  bezzapachowy i nie odkształca się pod wpływem gorącej temperatury oraz substancji zawartych w jedzeniu (np. tłuszczu).

Czytaj także: Jak zacząć ODZWYCZAJAĆ DZIECKO od SMOCZKA? [KLIKNIJ!]

Wadą silikonowych smoczków dla dzieci może być słabsza odporność na gryzienie, ale niektóre z modeli dostępnych na rynku są wzmacniane dodatkowymi gumkami.

Smoczki dla dzieci: takie jak u mamy

Wybierając smoczki dla dzieci, mamy zwracają uwagę na jego kształt - ponad 23 procent mam sprawdza, czy smoczek pasuje do jamy ustnej dziecka. Najlepiej jeśli jest smoczek jest anatomiczny, tzn. kształtem przypominający brodawkę piersiową kobiety.

Czytaj także: Czym się różnią SMOCZKI ANATOMICZNE od zwykłych? [KLIKNIJ!]

Takie smoczki dla dzieci nie tylko działają na dzieci uspokajająco, ale również chronią przed wadami zgryzu. Dodatkowo, zmniejszają przy karmieniu ryzyko odrzucenia piersi na rzecz butelki ze smoczkiem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza