Śpiworek do wózka: jaki śpiworek wybrać na zimę? [10 propozycji]

2016-01-07 14:12

Śpiworek do wózka przydaje się podczas zimowych spacerów. Dzięki niemu dziecko nie marznie tak bardzo, a ty nie musisz ubierać go na cebulkę. Możesz zaaoszczędzisz czas, a tym samym uniknąć przegrzania swojej pociechy. A to bardzo ważne - przegrzanie zwiększa ryzyko infekcji.

Spis treści

  1. Kiedy się przyda śpiworek do wózka?
  2. Jaki śpiworek do wózka wybrać?
  3. Jaki śpiworek wybrać na zimę?

W czasie spaceru dziecko w wózku pozostaje w bezruchu. Jest bardziej narażone na działanie wiatru i mrozu, przez co szybciej marznie. Dlatego trzeba je ciepło ubrać, pamiętając jednak, by go nie przegrzewać. W tym celu świetnie sprawdzi się śpiworek do wózka.

>> Kombinezon dla niemowlaka na zimę: jaki kupić? 15 propozycji [GALERIA]

Kiedy się przyda śpiworek do wózka?

Śpiworek przyda się głownie zimą, chociaż istnieją cieńsze modele na wiosnę oraz lato. Ma on za zadanie otulić dziecko podczas mroźnych spacerów. Niemowlak, który lubi przebierać nogami, zwykły kocyk szybko z siebie skopie i zmarznie. Pamiętaj również, aby nie przykrywać śpiworka dodatkowymi warstawami materiałów, ponieważ on sam w sobie powinien być ciepły, a lepiej uniknąć przegrzania organizmu u dziecka.

>> Zima: jak ubierać niemowlę zimą?

Jaki śpiworek do wózka wybrać?

Śpioworki wykonywane są głównie z pluszu, polaru, zamszu lub wełny. Zwróć uwagę na wzrost dziecka. Musi być on idealnie dopasowany, aby nie mogło ono wślizgnąć się przypadkowo do środka. Jeżeli pociecha zaczyna stawiać już pierwsze kroki, zakup model, który będzie miał odpinany dół. Dzięki temu unikniesz zabrudzenia materiału, a dziecku w dalszym ciągu będzie ciepło i wygodnie.

>> Sanki dla dzieci ze śpiworkiem: jak wybierać sanki dla niemowląt? [GALERIA]

Jaki śpiworek wybrać na zimę?

Na zimę zdecyduj się na śpiworki bardzo dobrze ocieplane, które zapewnią dziecku odpowiednią temeperaturę. Pamiętaj, aby dziecko nie miało w środku za ścisło, ponieważ może się wtedy denerwować i pocić. Ważny jest również kszałt produktu, który powinien być dostosowany do wózka. Sprawdź też czy model, który cię interesuje, ma kaptur.