Wanienka dla dziecka: jaką wanienkę dla niemowlaka kupić? [5 najciekawszych wanienek z rynku]

2021-08-12 15:04

Wanienka dla dziecka jest jednym z podstawowych akcesoriów przy kompletowaniu wyprawki dla niemowlaka. Wybierając wanienkę dla niemowlaka rodzice muszą podjąć decyzję: postawić na wygodę czy funkcjonalność? Czy da się pogodzić oba te interesy? Sprawdź!

wanienka dla niemowlęcia
Autor: Getty images

Wanienka dla dziecka jest niezbędna, gdy w domu pojawia się noworodek. Odpowiednio dobrana to już pół sukcesu do oswojenia niemowlaka z kąpielą. Jeśli dziecku jest niewygodnie podczas kąpieli, a woda dopływa w niekomfortowe miejsca, to zacznie się ono szybko denerwować i płakać.

Spis treści

  1. Wanienki dla niemowląt ze stojakiem
  2. Wanienki dla niemowląt z odpływem
  3. Wanienki dla niemowląt: ceny
W co się bawić z niemowlęciem?

Wanienki dla niemowląt ze stojakiem

Wanienka ze stojakiem to duże udogodnienie dla rodziców, a szczególnie dla ich pleców. Możesz dostosować wysokość statywu do swojego wzrostu tak, aby schylać się jak najmniej podczas kąpieli niemowlaka. Jedyną wadą takiego zestawu może być fakt, że zajmuje on dużo miejsca. Jeśli masz małą łazienkę, możesz ustawić wanienkę w pokoju dziecka w ustronnym miejscu.

Wanienki dla niemowląt z odpływem

Jeśli zależy ci na tym, aby wanienka dla niemowlaka miała odpływ, musisz dokładnie sprawdzić jego szczelność. Wielu rodziców narzeka, że nawet po kilku użyciach korek staje się nieszczelny i woda przecieka. Taki rodzaj wanienki sprawdzi się dla mam, które mają problemy z kręgosłupem i nie mają siły, aby przenosić pełny wody mebel z pokoju do łazienki i tak w kółko.

Polecamy: Jak myć niemowlaka: higiena oka i ucha, pielęgnacja buzi

Wanienki dla niemowląt: ceny

Ceny wanienki do kąpieli wahają się w granicach od 30 do nawet kilkuset złotych. Wszystko zależy od tego, jakiej wielkości jest wanienka i jakie posiada dodatki. Zwykłe plastikowe wanienki dla niemowląt o długości 80 cm kosztują ok. 30 zł. Większe modele wanienek na stojakach to koszt już od 200 do 300 zł. Jeżeli chcesz kupić komodę wielkofunkcyjną z wanienką, przewijakiem i miejscem na ubranka oraz akcesoria niemowlaka zapłacisz około 500-600 zł.

Zobacz najlepsze modele wanienek dla dzieci, dostępne aktualnie w sklepach:

Czy wiesz, jak opiekować się niemowlakiem?

Pytanie 1 z 10
Jak często trzeba karmić niemowlę?
Zdjęcie