Wiaderko do kąpieli niemowląt: jakie wybrać ? [GALERIA]

2016-02-19 15:29

Wiaderko do kąpieli niemowląt staje się coraz bardziej popularne. Dziecko czuje się w nim podobnie jak w brzuchu mamy, co zapewnia mu dodatkowe bezpieczeństwo. Zobacz, który model wiaderka do kąpieli będzie odpowiedni dla twojej pociechy i jak długo wam posłuży.

Spis treści

  1. Wiaderko do kąpieli niemowląt czy wanienka?
  2. Wiaderko do kąpieli niemowląt: od jakiego wieku?
  3. Wiaderko do kąpieli niemowląt: gdzie kupić?

Technika kąpieli dziecka w wiaderku jest dużo prostsza niż w wanience. Dla mniej doświadczonych rodziców, którzy boją się wyrządzić krzywdę niemowlakowi, jest ono idealnym rozwiązaniem. Jedyną wadą takiego akcesorium jest fakt, że pociechy stosunkowo szybko z nich wyrastają.

Wiaderko do kąpieli niemowląt czy wanienka?

Niektórzy rodzice twierdzą, że wanienka jest dużo lepszym, konwencjonalnym akcesorium do dbania o higienę pociechy. Jednak dla niemowlaków wiaderko może okazać się bardziej przydatne. Dzięki niemu dziecko przybiera pozycję embrionalną, podobną jak w brzuchu mamy. Pozwala mu to na wyciszenie i zrelaksowanie, a tobie na spokojną kąpiel. Wiaderko często pomaga też w różnych dolegliwościach np. przy kolce. Jedyną jego wadą jest fakt, że pociecha szybko z niego wyrasta i trzeba przenieść dziecko do dużej wanny.

Sprawdź też: w co się bawić z niemowlakiem podczas kąpieli?

Wiaderko do kąpieli niemowląt: od jakiego wieku?

Wiaderka do kąpieli można używać już od 1. dnia życia dziecka. Jest w pełni bezpieczne, ponieważ sama kontrolujesz poziom wody tak, aby nie przekroczył linii podbródka. Na początku niemowlak będzie się czuł bardzo dobrze w podobnym środowisku, jakie znał przez dotychczasowe 9 miesięcy. Później wiaderko niestety może stać się za ciasne i po ok. pół roku trzeba je wymienieć np. na wanienkę. Jeżeli dziecko już stablinie siedzi, spróbuj kąpieli w dużej wannie. Może okazać się, że zakup dodatkowej wanienki będzie zbędny, a niemowlak będzie czuł się jak ryba w wodzie.

Czytaj także: jak myć włosy niemowlakowi?

Wiaderko do kąpieli niemowląt: gdzie kupić?

Wiaderka w Polsce stopniowo pojawiają się na rynku. Można je dostać głównie w internecie na stronach producentów. Kosztują w granicach od 100 do 200 złotych. Pamiętaj jednak, aby był to przemyślany zakup. Do zestawu możesz dokupić stojak antypoślizgowy, który da tobie i dziecku dodatkowe poczucie bezpieczeństwa.