Zabawki na Dzień Dziecka dla niemowlaka – jaką zabawkę kupić niemowlęciu?

2013-04-26 15:02

Zbliżający się Dzień Dziecka to świetna okazja, by kupić dziecku zabawkę, która ma walor edukacyjny i wpłynie na jego rozwój. Podpowiadamy, jakie zabawki będą świetnym prezentem na Dzień Dziecka dla trzymiesięcznego niemowlaka.

Trzymiesięczne niemowlę: rozwój dziecka, które ma trzy miesiące
Autor: _photos.com|Shutterstock Trzymiesięczne niemowlę: rozwój dziecka, które ma trzy miesiące

Spis treści

  1. Zabawki na Dzień Dziecka dla niemowlaka - mata edukacyjna
  2. Zabawki na Dzień Dziecka dla niemowlaka – zabawki do chwytania

Niemal każdy rodzic marzy, by wreszcie kupić maluchowi pierwszą zabawkę. Dla dziecka przez pierwsze trzy miesiące życia prawdziwie fascynujący jest już sam otaczający go świat. Co może być od tego bardziej intrygujące? Odpowiedź tylko z pozoru jest trudna. Rodzice mają bowiem właśnie w tym okresie duży wpływ na to, jak wygląda świat noworodka, czyli jego najbliższe otoczenie, i mogą go stworzyć według swoich pomysłów. Te bywają nierzadko bardzo ciekawe, a na obraz otaczającej rzeczywistości wpływają również zabawki. Oto pomysły na prezenty - zabawki, które można podarować niemowlakowi z okazji Dnia Dziecka.

>>Przeczytaj również, jakich zabawek nie warto kupować na Dzień Dziecka>>

Zabawki na Dzień Dziecka dla niemowlaka - mata edukacyjna

Sporym powodzeniem cieszą się różnego rodzaju maty edukacyjne, choć, jak zaznacza nasza ekspertka Aneta Czerska, dyrektor Instytutu Rozwoju Małego Dziecka, której wypowiedź prezentujemy powyżej, nie zawsze spełniają one właściwie swoje zadanie. Maty jednak mają tę zaletę, że mogą być stosowane do momentu, gdy maluch opanuje w pełni chodzenie, tak więc jest to inwestycja na dłuższy czas, obejmujący pierwszy rok życia dziecka, a czasem i więcej. Maty wyposażone są zwykle w zawieszki, karuzele, gryzaki, słoneczka, coś szeleszczącego i inne elementy atrakcyjne dla szybko chłonącego świat młodego człowieka. Mogą nawet służyć jako przewijak czy posłanie na podłogę. Dla najmłodszych radzimy unikać mat z gumy, bo takowe też są na rynku. Zwróćmy uwagę także na rozmiar maty; jeśli ma posłużyć nieco dłużej, lepiej kupić matę o nieco większych rozmiarach, tak aby bez problemu zmieścił się na niej także kilkumiesięczny maluch. Istnieje nawet nietypowa mata, którą można zawiesić na łóżeczku, na szyi rodzica, położyć na podłodze czy przyczepić do szyby. Za przyzwoitej klasy produkt musimy zapłacić od prawie 100 do nawet 400 złotych.

>>Poznaj również 7 pomysłów na to, gdzie warto zabrać dziecko 1 czerwca!>>

Zabawki na Dzień Dziecka dla niemowlaka – zabawki do chwytania

Maluszek, który zaczyna już chwytać przedmioty, nie pogardzi książeczką interaktywną. Powinna ona mieć interesujący kształt, intensywne kolory, być ciekawa w dotyku. Niektóre książeczki można nawet zamontować w łóżeczku, by wisiały nad maluszkiem. Warto także oczywiście sięgnąć po grzechotki, aby malec uczył się, że gdy nią potrząsa, grzechotka wydaje dźwięk. Kilkumiesięcznemu maluszkowi, zwłaszcza takiemu, który trochę obawia się wody, możemy też kupić zabawki do kąpieli, mające z początku na celu głównie skupienie jego uwagi; do zabawy posłużą, gdy dziecko nauczy się siadać. Ich koszt jest niewielki, a stopień zainteresowania niemowlaka zależy od indywidualnych upodobań maleństwa.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza