Kocyki, otulacze, śpiworki. Co kupić niemowlakowi?

2015-05-29 14:27 Katarzyna Hubicz

Otulacz czy śpiworek dla niemowlaka jest niezbędny: grzeje, otuli, uspokoi i pomoże maluszkowi zasnąć. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze otulacza, kocyka czy śpiworka dla niemowlaka i przedstawiamy ciekawe produkty.

Otulacze, kocyki, śpiworki: tkanina

Musi być miękka i przyjazna dla skóry. Najlepsza jest dzianina utkana albo wydziergana z czystej bawełny, ewentualnie z niewielką domieszką syntetyków, dzięki którym będzie elastyczna. Na chłodne dni lepszy jest otulacz grubo tkany, w cieplejsze bardziej praktyczna jest tkanina jednowarstwowa. Istotna jest również jakość farb użytych do barwienia tkaniny – powinny być hipoalergiczne.

Czytaj także: >> Czym przykrywać niemowlę? >>

Otulacze, kocyki, śpiworki: rozmiar

Otulacz, śpiworek lub kocyk powinien malca owinąć umiarkowanie ciasno – tak by nie krępować rączek ani nóżek, co utrudniałoby dopływ krwi. Nie może być jednak za mały. Dla noworodka najlepsze są otulacze w rozmiarze dla dzieci od 0 do 6 miesięcy.

Czytaj także: >> Co robić, żeby niemowlę spało całą noc? >>

Otulacze, kocyki, śpiworki: bezpieczeństwo

Ostre metki, guziki, plączące się troczki to elementy, których otulacz mieć nie może – malec mógłby sobie nimi zrobić krzywdę. Dodatkowym plusem produktu są atesty lub certyfikaty, które potwierdzają jego bezpieczeństwo dla zdrowia. Zdarza się, że są one nadawane nie samemu produktowi, ale np. tkaninie albo barwnikom, przy których użyciu został wyprodukowany. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, dlaczego w ciąży boli kręgosłup i jak można sobie pomóc w takiej sytuacji. A także: jakie formalności trzeba załatwić po urodzeniu dziecka, kiedy warto kupić niemowlakowi szumiącą zabawkę i jak przystawiać malca do piersi.

Kup dostęp od 2,50 zł
mjm 12/19
KOMENTARZE