Rajstopki dla dziecka: na co zwrócić uwagę, kupując rajstopki dla niemowlaka

2013-01-15 14:36

Kompletując wyprawkę dla niemowlaka, rodzice zwykle rezygnują z zakupu rajstop, wychodząc z założenia, że to zupełnie niepotrzebny element garderoby małego dziecka. Bo po co zakładać dziecku rajstopki, skoro można założyć śpioszki?

W chłodne dni warto zakładać rajstopki malcowi na spacer zamiast półśpiochów pod kombinezon. Rajstopki dla niemowląt są wykonane nieco inaczej niż te dla starszych dzieci. Podstawowa różnica jest taka, że są to tzw. rajstopki bezuciskowe – tkane luźniej niż tradycyjne. Ich krój dopasowany jest do pieluszek – na pupie są więc obszerniejsze. Kupując rajstopki, zwróć uwagę, by szwy, które są z tyłu, nie były zbyt twarde, wypukłe – inaczej leżący na pleckach malec może je poczuć nawet przez pieluszkę. Trzeba też sprawdzić, jak elastyczny jest ściągacz na wysokości talii, bo rajstopki nie mogą ściskać dziecka w pasie. Dobieramy je do wzrostu, a nie do wieku malca.

Poród - wyprawka do szpitala

Termin porodu zbliża sie wielkimi krokami. Już 3-4 tygodnie przed rozwiązaniem przygotuj rzeczy dla siebie i dziecka.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza