Wiaderko do kąpieli niemowląt: jakie wybrać ? [GALERIA]

Wiaderko do kąpieli niemowląt staje się coraz bardziej popularne. Dziecko czuje się w nim podobnie jak w brzuchu mamy, co zapewnia mu dodatkowe bezpieczeństwo. Zobacz, który model wiaderka do kąpieli będzie odpowiedni dla twojej pociechy i jak długo wam posłuży.

Technika kąpieli dziecka w wiaderku jest dużo prostsza niż w wanience. Dla mniej doświadczonych rodziców, którzy boją się wyrządzić krzywdę niemowlakowi, jest ono idealnym rozwiązaniem. Jedyną wadą takiego akcesorium jest fakt, że pociechy stosunkowo szybko z nich wyrastają.

Wiaderko do kąpieli niemowląt czy wanienka?

Niektórzy rodzice twierdzą, że wanienka jest dużo lepszym, konwencjonalnym akcesorium do dbania o higienę pociechy. Jednak dla niemowlaków wiaderko może okazać się bardziej przydatne. Dzięki niemu dziecko przybiera pozycję embrionalną, podobną jak w brzuchu mamy. Pozwala mu to na wyciszenie i zrelaksowanie, a tobie na spokojną kąpiel. Wiaderko często pomaga też w różnych dolegliwościach np. przy kolce. Jedyną jego wadą jest fakt, że pociecha szybko z niego wyrasta i trzeba przenieść dziecko do dużej wanny.

Sprawdź też: w co się bawić z niemowlakiem podczas kąpieli?

Wiaderko do kąpieli niemowląt: od jakiego wieku?

Wiaderka do kąpieli można używać już od 1. dnia życia dziecka. Jest w pełni bezpieczne, ponieważ sama kontrolujesz poziom wody tak, aby nie przekroczył linii podbródka. Na początku niemowlak będzie się czuł bardzo dobrze w podobnym środowisku, jakie znał przez dotychczasowe 9 miesięcy. Później wiaderko niestety może stać się za ciasne i po ok. pół roku trzeba je wymienieć np. na wanienkę. Jeżeli dziecko już stablinie siedzi, spróbuj kąpieli w dużej wannie. Może okazać się, że zakup dodatkowej wanienki będzie zbędny, a niemowlak będzie czuł się jak ryba w wodzie.

Czytaj także: jak myć włosy niemowlakowi?

Wiaderko do kąpieli niemowląt: gdzie kupić?

Wiaderka w Polsce stopniowo pojawiają się na rynku. Można je dostać głównie w internecie na stronach producentów. Kosztują w granicach od 100 do 200 złotych. Pamiętaj jednak, aby był to przemyślany zakup. Do zestawu możesz dokupić stojak antypoślizgowy, który da tobie i dziecku dodatkowe poczucie bezpieczeństwa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE