7 najważniejszych pytań o rozszerzanie diety niemowlęcia jesienią

2021-10-26 12:24

Rozszerzanie diety niemowlęcia jesienią wydaje się być trudniejsze niż w okresie letnim, kiedy mamy pod dostatkiem świeżych warzyw i owoców. Ponadto planując posiłki dziecka w tym okresie, musimy szczególnie pamiętać o produktach, które będą wspierać jego odporność. O to, co jest najważniejsze w rozszerzaniu diety niemowlęcia jesienią, pytamy naszą ekspertkę.

rozszerzanie diety niemowlęcia
Autor: Getty images Przy rozszerzaniu diety niemowlęcia jesienią warto szczególną uwagę zwrócić na produkty, które korzystnie wpłyną na mikrobiotę organizmu.

Rozszerzanie diety dziecka niezależnie od pory roku wymaga od rodziców dużej staranności i odpowiedniego przygotowania do tematu. Jeśli jednak moment rozszerzania diety niemowlęcia przypada na okres jesienno-zimowy dodatkowo powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Rozmawiamy o nich z Karoliną Łukaszewicz – Marszał, dietetykiem i ekspertką programu edukacyjnego „1000 pierwszych dni dla zdrowia”.

Wszystkie pytania i odpowiedzi znajdziesz przewijając zdjęcia w naszej galerii:

Polecamy: 12 najczęściej zadawanych pytań o rozszerzanie diety u niemowlaka

Rozszerzanie diety - wywiad z dr inż. Joanną Neuhoff-Murawską
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza