Dania gotowe dla niemowląt to nie tylko wygoda żywienia dziecka

2012-05-28 16:43

O opinię na temat roli, jaką pełnią w rozszerzaniu diety niemowląt i żywieniu dziecka dania gotowe w słoiczkach zapytaliśmy naszego eksperta, Katarzynę Bukol-Krawczyk, lekarza internista i dietetyka, pracującego w Centrum Medyczne Enel-Med.

Dania gotowe dla niemowląt to nie tylko wygoda żywienia dziecka
Autor: _photos.com|photos.com Dania gotowe dla niemowląt to nie tylko wygoda żywienia dziecka

Nie ma się co dziwić, że mamy roztrząsają kwestię diety dla dziecka, bo właściwe żywienie dziecka ma istotny wpływ na jego rozwój. Dania gotowe w słoiczkach to istotny wątek dyskusji na forach internetowych.
Po ukończeniu 6. miesiąca życia, ze względu na zwiększone potrzeby dziecka, stopniowo wprowadzamy do diety warzywa, owoce, produkty zbożowe oraz mięso i jajko. Posiłki najpierw mają konsystencję półpłynną, następnie papkowatą, a w kolejnym etapie – coraz bardziej stałą, zgodnie z rozwojem możliwości połykania, żucia i gryzienia przez malucha. Wszystkie posiłki mogą być przygotowywane przez rodziców, ale jest to trudne i czasochłonne.

Żywienie dziecka: dania w słoiczkach to zdrowie i wygoda

Zastąpienie ich daniami gotowymi jest bardzo wygodne, ma również wiele dodatkowych zalet.W gotowych soczkach, przecierach owocowych i warzywnych, zupkach mamy pewność dobrze dobranych do wieku dziecka składników. Warzywa i owoce pochodzą z ekologicznych upraw, możemy również wybierać posiłki ze specjalnie dobranych składników, mało alergizujących.
Słoiczki z posiłkami dla niemowląt są przygotowywane w czystych warunkach, pasteryzowane, szczelnie zamknięte, nie dojdzie więc z ich powodu do zatrucia pokarmowego z niebezpiecznymi wymiotami i biegunką.
Zapotrzebowanie dziecka na składniki odżywcze jest zupełnie inne niż dorosłych. W domowych warunkach niemowlakom gotujemy oddzielnie, ale najczęściej ilość białka i soli jest zbyt duża. Skutkuje to niepotrzebnym przeciążeniem układu krążenia, wątroby i nerek małego człowieka. Dlatego polecam dania ze słoiczków.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza