Jak przygotować idealną zupkę dla niemowlaka?

2014-12-01 14:17

Rozszerzanie diety niemowlaka nie musi być trudne. Jak przygotować idealną zupkę dla niemowlaka? Oto przepis. Znając sekrety dobrego odżywiania dziecka, z łatwością przyrządzisz zdrowy posiłego dla dziecka.

jak-przyrzadzic-idealna-zupe-dla-niemowlaka
Autor: Thinkstock|thinkstockphotos.com Zupka dla niemowlaka jest prosta do przyrządzenia, tylko trzeba pamiętać o tym, by używać składników najwyższej jakości i nie przyprawiać zupy.

Rozszerzając dietę niemowlaka, powinniśmy do niej stopniowo wprowadzać warzywa. Świetnie sprawdzą się w roli zupek dla niemowląt. Najlepiej jest wprowadzając nowe produkty do diety niemowlęcia przygotowywać zupy jednoskładnikowe i po każdym posiłku obserwować reakcje dziecka. Dzięki temu szybko zauważymy, który produkt uczula malucha.

>> Zupka dla niemowlaka: gotowanie zupek dla dziecka nie jest trudne!

Jak przygotować zupę dla niemowlaka?

Dieta niemowlaka: gotować czy kupić gotowe zupki? Zupka dla niemowlaka to znakomity sosób na rozszerzanie diety. Dziecko zjada średnio od 180 do 220 mililitrów zupy. W zupce dla niemowlaka powinno być 15–20 gramów mięsa i 150 gramów warzyw (w tym połowa to marchewka i ziemniak).

Jak zrobić zupkę dla niemowlaka: gotujemy mięso, później dodajemy je do ugotowanych osobno warzyw. Zestawiamy garnek z ognia, dodajemy łyżeczkę tłuszczu (masła, oliwy z oliwek lub oleju rzepakowego) oraz łyżeczkę kaszki manny, a jeżeli niemowlę nie toleruje glutenu – kaszki ryżowej.

Miksujemy lub rozgniatamy widelcem warzywa. Raz w tygodniu zamiast mięsa możemy użyć tłustej ryby, na przykład łososia. Zupy dla niemowlaka nie powinno się przechowywać, najlepiej codziennie gotować świeżą. Koniecznie ze sprawdzonych składników – z naturalnych upraw i hodowli. Bez dodatku soli, której w diecie niemowlaka w ogóle nie powinno być. Takie posiłki to ideał, ale potrzeba czasu i determinacji, żeby znaleźć pewnych dostawców. Nie polecam samodzielnego przygotowywania posiłków z marketowych mięs i warzyw.

>> Jak rozszerzać dietę niemowlaka? 12 najczęściej zadawanych pytań

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza