Karmienie niemowląt – co powinno się znaleźć w diecie niemowlaka

2013-03-20 13:53

Aktualny schemat dotyczący karmienia niemowląt zaleca, by podstawą żywienia niemowlęcia był pokarm matki. Dowiedz się, kiedy można zacząć rozszerzać dietę i jak powinno wyglądać karmienie półrocznego niemowlaka.

karmienie niemowlat co powinno sie znalezc w diecie niemowlaka
Autor: _archiwum-murator|Wydawnictwo Murator

Spis treści

  1. Karmienie niemowląt – produkty niezbędne do rozwoju dziecka
  2. Żywienie niemowląt: gotowe dania ze słoiczka

Schemat żywienia niemowląt, zawiera wskazówki dotyczące najlepszego dla rozwoju dziecka sposobu odżywiania. Zgodnie z nim gdy dziecko skończy mniej więcej pół roku należy zacząć rozszerzać jego dietę. Niemowlętom karmionym piersią pierwsze inne niż mleko produkty można zacząć podawać w 5-6 miesiącu życia. Zaczynamy od wprowadzenia do diety niemowlęcia zupki-przecieru jarzynowego z dodatkiem kaszy manny. Dietę niemowląt karmionych mlekiem modyfikowanym rozszerzamy nieco wcześniej. Już w 5. miesiącu można maluchom karmionym butelką podawać zupkę-przecier jarzynowy, a także dawać do picia 50-100 g dzienne soku z jabłek lub przetartego jabłka. Z każdym następnym miesiącem dieta niemowlęcia jest rozszerzana o kolejne produkty – mięso, ryby, biszkopty, warzywa, owoce, sucharki, kefir i jogurt. Schemat karmienia niemowląt dokładnie określa w jakich miesiącach jakie produkty należy wprowadzać do jadłospisu dziecka.

Karmienie niemowląt – produkty niezbędne do rozwoju dziecka

Na pewno w diecie kilkumiesięcznego dziecka powinny się znaleźć:

  • Mleko – jest to mleko mamy (najlepiej) lub modyfikowane. Jest ono nadal ważnym składnikiem diety dziecka.
  • Kaszki – gotowe mają skład odpowiednio dopasowany do wieku niemowlęcia, dodatkowo są wzbogacane żelazem i witaminami.
  • Warzywa – przegotowane i podawane w postaci zmiksowanej stanowią bogate źródło witamin, minerałów, węglowodanów i błonnika.
  • Owoce – podawane w postaci przetartej lub zmiksowanej papki (kolejność dokładnie podana w schemacie żywienia niemowląt).

Żywienie niemowląt: gotowe dania ze słoiczka

Żywienie niemowląt to podstawa ich zdrowego rozwoju. Gdy nadchodzi czas na rozszerzanie diety, wiele mam się zastanawia co wybrać: codzienne gotowanie dla dziecka czy gotowe dania dla niemowląt ze słoiczków. Dania ze słoiczków dla dzieci jsą nie tylko wygodne, praktyczne, ale też i zdrowe. Posłuchaj co o nich sądzi dietetyk.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza