Podejrzane składniki w mleku modyfikowanym - czy trzeba się ich bać?

2021-10-06 11:31

Olej palmowy, lecytyna sojowa i syrop glukozowy... Te groźne składniki znajdują się w mleku modyfikowanym twojego dziecka! Czy wszystkie substancje z receptury mieszanek dla niemowląt są na pewno bezpieczne i zdrowe? Sprawdź to!

Mleko modyfikowane ma jak najbardziej przypominać składem mleko mamy. Nie jest to możliwe w 100 procentach, ponieważ wielu składników kobiecego pokarmu nie da się odtworzyć, nie wszystkie jego składniki są też znane.

Ale dzięki ciężkiej pracy naukowców skład mleka modyfikowanego jest prawie idealny. Prawie…, a to, jak wiadomo z reklam, robi różnicę. Niepokoić może na przykład obecność w recepturze mieszanki np. oleju palmowego, lecytyny sojowej czy syropu glukozowego, które powszechnie uznawane są za substancje niezdrowe, a nawet szkodliwe. Skąd się wzięły w mleku modyfikowanym dla niemowląt i czy trzeba się ich obawiać?  

Otwórz galerię, aby dowiedzieć się więcej

Mleko kobiece a mleko modyfikowane
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza