Podejrzane składniki w mleku modyfikowanym - czy trzeba się ich bać?

2021-10-06 11:31

Olej palmowy, lecytyna sojowa i syrop glukozowy... Te groźne składniki znajdują się w mleku modyfikowanym twojego dziecka! Czy wszystkie substancje z receptury mieszanek dla niemowląt są na pewno bezpieczne i zdrowe? Sprawdź to!

Dziwne składniki mleka modyfikowanego
Autor: Getty images Czy są groźne dla niemowlęcia?

Mleko modyfikowane ma jak najbardziej przypominać składem mleko mamy. Nie jest to możliwe w 100 procentach, ponieważ wielu składników kobiecego pokarmu nie da się odtworzyć, nie wszystkie jego składniki są też znane.

Ale dzięki ciężkiej pracy naukowców skład mleka modyfikowanego jest prawie idealny. Prawie…, a to, jak wiadomo z reklam, robi różnicę. Niepokoić może na przykład obecność w recepturze mieszanki np. oleju palmowego, lecytyny sojowej czy syropu glukozowego, które powszechnie uznawane są za substancje niezdrowe, a nawet szkodliwe. Skąd się wzięły w mleku modyfikowanym dla niemowląt i czy trzeba się ich obawiać?  

Otwórz galerię, aby dowiedzieć się więcej

Mleko kobiece a mleko modyfikowane
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza