ŻYWIENIE NIEMOWLĄT: jakie mleko modyfikowane wybrać?

2013-05-09 13:18

Mleko to podstawa żywienia niemowląt. Po zakończeniu karmienia piersią, czas na mleko modyfikowane. Jakie mleko spełnia zasady prawidłowego żywienia niemowląt? Jak wybrać najlepsze mleko, na zwrócić uwagę przy zakupie?

Mleko z probiotykami
Autor: archiwum redakcji

Spis treści

  1. Żywienie niemowląt - jak wybrać mleko
  2. Żywienie niemowląt - na co zwrócić uwagę wybierając mleko?

Na pewno wielokrotnie słyszałaś o tym, że idealnym pokarmem i podstawą żywienie niemowląt powinno być mleko mamy. A co jeśli nie możesz karmić, chcesz dołączyć mleko modyfikowane albo zakończyłaś już całkowicie karmienie piersią? Z pomocą przychodzi ci mleko modyfikowane, zwane następnym.

Żywienie niemowląt - jak wybrać mleko

Na ich wybór nie mamy co narzekać - sklepy i apteki mają bardzo dużą ich ofertę. Nic dziwnego - to podstawa żywienia niemowląt. W pierwszej kolejności powinniśmy wybrać rodzaj mleka - dla alergika czy nie, wiek dziecka, nie bez znacznia pozostaje także cena.

Żywienie niemowląt - na co zwrócić uwagę wybierając mleko?

Jeśli nie możesz karmić dziecka naturalnie, rodzaj mleka początkowego, jak i wszystkie zasady żywienia niemowląt, najlepiej dopasować wspólnie z pediatrą, biorąc pod uwagę stan zdrowia malca, potrzeby jego organizmu. Dobrze, jeśli jest to mleko wzbogacone w kwasy tłuszczowe LCPUFA (długołańcuchowe, nienasycone,których składnikami są m.in. kwasy omega-3 i omega-6) oraz probiotyki – cenne dla organizmu „dobre bakterie” będące częścią flory jelitowej i wspierające odporność dziecka.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza