Chusta do karmienia: wszystko co powinnaś wiedzieć o tym przydatnym gadżecie [GALERIA]

2023-05-10 13:27

Chusta do karmienia przyda się każdej mamie. Zapewni jej komfort, a niemowlakowi spokojne miejsce do jedzenia. Sprawdź, które chusty do karmienia będą najlepsze dla ciebie i twojej pociechy.

kobieta karmiąca w galerii handlowej, przykryta chustą
Autor: Getty images Chusta do karmienia: wszystko co powinnaś wiedzieć o tym przydatnym gadżecie [GALERIA]

Chusta do karmienia pozwala stworzyć odpowiednią atmosferę do karmienia, nawet gdy wydawałoby się, że warunki i okoliczności temu nie sprzyjają. Karmienie piersią w miejscu publicznym czy wśród znajomych lub rodziny często sprawia mamom dyskomfort. Chusta to karmienia pomoże rozwiązać te problemy.

Spis treści

  1. Chusta do karmienia: w jaki sposób z niej korzystać?
  2. Jakie są zalety chusty?
  3. Gdzie można ją kupić?
Kamila Kamińska o swoim macierzyństwie: Karmienie piersią to dar

Chusta do karmienia: w jaki sposób z niej korzystać?

Z chust do karmienia korzystają głównie młode mamy. Jeśli wstydzisz się wśród gości, w przychodni czy w parku karmić piersią, możesz skorzystać z takiego dodatkowego okrycia. Nada ono komfortową, intymną atmosferę dla ciebie i twojej pociechy, która skupi się wyłącznie na jedzeniu. Wystarczy założyć chustę na szyję, a pod nią włożyć niemowlaka i przystawić go do piersi. Gdy dziecko spokojnie je, ty możesz się zreklasować.

Czytaj również: Akcesoria do karmienia piersią: 9 rzeczy, które mogą się przydać

"Ja jem w restauracji, moje dziecko też ma prawo" - bierzemy pod lupę publiczne karmienie piersią

Jakie są zalety chusty?

Chusta głównie sprawdza się w miejscach publicznych. Karmienie piersią wciąż jest dla wielu osób tematem tabu. Aby uniknąć pogardliwych spojrzeń oraz zgryźliwych komentarzy w parku czy w galerii handlowej, okryj siebie i pociechę chustą do karmienia.

Materiał nie będzie się ześlizgiwał i nawet przy bardzo ruchliwym dziecku, wszystko będzie dokładnie zakryte. Kolejną zaletą jest fakt, że w chuście niemowlak ma ograniczone pole widzenia. Dzięki temu staje się spokojniejszy i wycisza się przed jedzeniem. Taka atmosfera może nawet sprawić, że pociecha szybciej zaśnie, ponieważ będzie się czuła bezpiecznie jak w łonie matki.

Gdzie można ją kupić?

Chusty do karmienia oferowane są w dużych ilosciach w internecie. Można wybrać odpowiedajacy nam rozmiar oraz kolor. Ceny wahają się w granicach od 100 do 300 zł, więc trzeba uważnie przeglądać wszystkie aukcje internetowe. Jeżeli będziesz często używała chusty, najlepiej jeśli zakupisz kilka sztuk, ponieważ mogą się one często brudzić.

Zwróć uwagę głównie na wiek pociechy. Dzieci powyżej 1. roku życia stają się bardziej ruchliwe i przestanie im się podobać taki sposób karmienia. Równie ważną kwestią jest waga dziecka. Im więcej pociecha waży, tym ciężej będzie mamie nosić je w chuście. Sprawia to, że są one przydatne głównie w pierwszych miesiącach życia, a ich koszt jest bardzo wysoki jak na tak krótki okres użytkowania.