Chusta do karmienia: wszystko co powinnaś wiedzieć o chuście do karmienia [GALERIA]

2016-02-16 13:29

Chusta do karmienia przyda się każdej mamie. Zapewni jej komfort, a niemowlakowi spokojne miejsce do jedzenia. Sprawdź, które chusty do karmienia będą najlepsze dla ciebie i twojej pociechy.

Spis treści

  1. Chusta do karmienia: w jaki sposób z niej korzystać?
  2. Chusta do karmienia: jakie są jej zalety?
  3. Chusta do karmienia: gdzie można ją kupić?

Chusta do karmienia pozwala stworzyć odpowiednią atmosferę do karmienia, nawet gdy wydawałoby się, że warunki i okoliczności temu nie sprzyjają. Karmienie piersią w miejscu publicznym czy wśród znajomych lub rodziny często sprawia mamom dyskomfort. Chusta to karmienia pomoże rozwiązać te problemy.

Chusta do karmienia: w jaki sposób z niej korzystać?

Z chust do karmienia korzystają głównie młode mamy. Jeśli wstydzisz się wśród gości, w przychodni czy w parku karmić piersią, możesz skorzystać z takiego dodatkowego okrycia. Nada ono komfortową, intymną atmosferę dla ciebie i twojej pociechy, która skupi się wyłącznie na jedzeniu. Wystarczy założyć chustę na szyję, a pod nią włożyć niemowlaka i przystawić go do piersi. Gdy dziecko spokojnie je, ty możesz się zreklasować.

>> Akcesoria do karmienia piersią: 9 rzeczy, które mogą się przydać

Chusta do karmienia: jakie są jej zalety?

Chusta głównie sprawdza się w miejscach publicznych. Karmienie piersią wciąż jest dla wielu osób tematem tabu. Aby uniknąć pogardliwych spojrzeń oraz zgryźliwych komentarzy w parku czy w galerii handlowej, okryj siebie i pociechę chustą do karmienia. Materiał nie będzie się ześlizgiwał i nawet przy bardzo ruchliwym dziecku, wszystko będzie dokładnie zakryte. Kolejną zaletą jest fakt, że w chuście niemowlak ma ograniczone pole widzenia. Dzięki temu staje się spokojniejszy i wycisza się przed jedzeniem. Taka atmosfera może nawet sprawić, że pociecha szybciej zaśnie, ponieważ będzie się czuła bezpiecznie jak w łonie matki.

Chusta do karmienia: gdzie można ją kupić?

Chusty do karmienia oferowane są w dużych ilosciach w internecie. Można wybrać odpowiedajacy nam rozmiar oraz kolor. Ceny wahają się w granicach od 100 do 300 zł, więc trzeba uważnie przeglądać wszystkie aukcje internetowe. Jeżeli będziesz często używała chusty, najlepiej jeśli zakupisz kilka sztuk, ponieważ mogą się one często brudzić. Zwróć uwagę głównie na wiek pociechy. Dzieci powyżej 1. roku życia stają się bardziej ruchliwe i przestanie im się podobać taki sposób karmienia. Równie ważną kwestią jest waga dziecka. Im więcej pociecha waży, tym ciężej będzie mamie nosić je w chuście. Sprawia to, że są one przydatne głównie w pierwszych miesiącach życia, a ich koszt jest bardzo wysoki jak na tak krótki okres użytkowania.

>> Mleko matki wpływa na rozwój dziecka. Wskazania do karmienia piersią

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza