Karmienie piersią łagodzi obyczaje

2012-12-27 15:43

Karmienie piersią ma wiele zalet: daje dziecku kapitał na lata w postaci silniejszego układu immunologicznego, jest ważnym elementem budowania więzi między matką a dzieckiem, ponadto karmienie piersią to niezwykle intymne doznanie. Oto najczęściej powtarzane argumenty, które mają przekonać kobiety do karmienia naturalnego. Czy są jeszcze jakieś inne?

karmienie piersia lagodzi obyczaje
Autor: _photos.com|photos.com

Padł kolejny argument w dyskusji o zasadności naturalnego karmienia. Z długofalowych badań fińskich naukowców wynika, że dzieci karmione mlekiem matki rzadziej wyrastają na nerwowych dorosłych. Badania wykazały, że dzieci, które podczas pierwszych 6 miesięcy życia były karmione matczynym pokarmem, w wieku 24 lat wykazywały znacznie niższy poziom agresji niż ich karmieni butelką rówieśnicy. Zdaniem naukowców, karmienie piersią nawet przez krotki czas może wywierać korzystny wpływ na psychologiczny rozwój dziecka.

Karmienie piersią: poradnik laktacyjny

Jedną z najbardziej wyczekiwanych przez przyszłą mamę momentów jest karmienie piersią. Oczekując na pojawienie się pierwszego dziecka trudno jest samej sobie odpowiedzieć na pytania: jak to będzie, co będę czuć, czy będę wiedzieć jak prawidłowo przystawić dziecko do piersi, jak długo powinno się karmić piersią. Karmienie piersią nie jest skomplikowane, ale warto zrozumieć jak działa ciało i ludzka natura. Najbardziej rzetelnych informacji na ten temat udzielą eksperci z poradni laktacyjnej.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza