Znane mamy karmią piersią - także w miejscach publicznych

2021-07-30 15:37

Karmienie piersią ma wiele zalet dla dziecka i mamy, wciąż jednak karmienie piersią w miejscach publicznych spotyka się z krytyką. Te znane mamy pokazują, że nie wstydzą się publicznego karmienia piersią. Zobacz urocze zdjęcia.

Znane mamy karmią piersią - także w miejscach publicznych
Autor: screen IG @lara_gessler, @majahyzy Znane mamy karmią piersią - także w miejscach publicznych

Spis treści

  1. Karmienie piersią w miejscu publicznym
  2. Znane mamy karmią piersią
  3. Zobacz zdjęcia gwiazd, które karmią piersią:

Niedawno pisałyśmy o tym, że Agnieszka Włodarczyk dostrzegła presję żeby karmić piersią. Wiele mam podziela zdanie aktorki i dostrzega "laktoterror". Na szczęście zdecydowana większość osób komentujących artykuł uważa, że wybór sposobu karmienia dziecka należy do mamy i nie powinien być przez innych oceniany. Co jednak nie znaczy, że nie należy pisać o zaletach karmienia piersią. Uważamy, że wręcz trzeba to robić.

Karmienie piersią w miejscu publicznym

A co, jeśli mama zdecyduje, że karmienie piersią będzie najlepsze dla niej i dziecka? Ale pójdzie o krok dalej, bo chcąc karmić dziecko na żądanie, nie zawsze będzie miała możliwość by zrobić to w domu, więc nakarmi je w parku, w restauracji, w galerii handlowej, na sali weselnej, w kościele...

Czy karmienie dziecka w miejscu publicznym zostanie potraktowane jako ekshibicjonizm? A może to naturalna sprawa i zamiast dyskutować o tym, czy wypada, lepiej stworzyć miejsca do karmienia w przestrzeni publicznej? Bo często mamy bardzo chciałyby nie świecić piersiami w kawiarni i nie narażać się na ciekawskie spojrzenia, ale nie bardzo mają wyjście.

Dlaczego warto karmić piersią?

Znane mamy karmią piersią

Dla mam karmiących swoje dzieci piersią jest to zupełnie naturalne. Pierś podawana dziecku nie kojarzy się przecież z seksualnością, więc trudno mówić o jakimkolwiek epatowaniu nagością.

Kilka miesięcy temu dyskusja na temat publicznego karmienia piersią wróciła, gdy podczas wystąpienia na sejmowej komisji zdrowia posłanka Marcelina Zawisza karmiła synka. Komentarze pojawiające się w internecie pokazały, jak - także w tej kwestii - podzielone mamy społeczeństwo. Bo kobieta karmiąca piersią u niektórych wzbudziła... niesmak.

Zobacz zdjęcia gwiazd, które karmią piersią: