Nawet 900 złotych dopłaty do ferii na dziecko. Jakie warunki trzeba spełnić?

2024-01-05 15:04

Choć uczniowie czekają na ferie. Większość z nich czas wolny od szkoły spędzi w domu. Jeśli rodzice chcą wysłać swoją pociechę na narty czy zimowisko, mogą ubiegać się o dofinansowanie wyjazdu dziecka. Wiemy, jakie warunki trzeba spełnić, aby dotrzymać taką dopłatę.

Nawet 900 złotych dopłaty do ferii na dziecko. Jakie warunki trzeba spełnić?
Autor: Getty Images Nawet 900 złotych dopłaty do ferii na dziecko. Jakie warunki trzeba spełnić?

Ferie zimowe w tym roku rozpoczynają się wyjątkowo wcześnie, bo już 15 stycznia. To ostatnia szansa na zapisanie dziecka na zimowisko i aktywny wypoczynek. Nie każdego jednak stać na to, by wysłać ucznia na ferie zimowe w góry. Na szczęście część rodziców może dostać dofinansowanie do wyjazdu dla dziecka.

Jak kupować łyżwy

Dofinansowanie do ferii dziecka 2024

Dla części rodziców, pozostających w trudnej sytuacji finansowej, przewidziane są dofinansowania. Program przygotowała m.in. Fundacja "Szansa dla Gmin", z której można otrzymać dość duże dofinansowanie na zimowy wyjazd dla dzieci i młodzieży. Rodzice muszą jednak spełnić dwa warunki, by móc wziąć udział w programie. 

Jak dostać dofinansowanie do ferii zimowych?

Aby otrzymać dofinansowanie do ferii zimowych, trzeba spełniać warunki. Dopłaty nie są przewidziane dla wszystkich, istotny jest zarówno wiek dziecka, jak i zawód rodzica. Z dopłaty w wysokości 900 złotych mogą skorzystać rodzice dzieci urodzonych pomiędzy 1 stycznia 2008 roku i 31 grudnia 2019 roku. Jeśli dziecko spełnia kryteria, a jeden z rodziców jest rolnikiem, rodzina może ubiegać się o dopłatę.

Rodzice, którzy otrzymają dofinansowanie, zapłacą za tygodniowy wyjazd dziecka na zimowisko 750 złotych. Ci, którzy nie otrzymają dodatku, będą musieli zapłacić za ten sam wyjazd 1650 zł.

Gdzie złożyć wniosek o dofinansowanie na ferie?

Rolnicy, którzy spełniają warunki programu, mogą złożyć wniosek na stronie Fundacji "Szansa dla Gmin". Warunkiem zapisania dziecka jest również wpłata zaliczki w wysokości 200 złotych. Zimowiska dla dzieci organizowane są w czterech ośrodkach: w Zakopanem, Korbielowie, Poroninie i Wołkowyi.

Kiedy są ferie dla dzieci w 2024?

Ferie zimowe rozpoczną się już 15 stycznia 2024 r. Pierwsi zimowy wypoczynek rozpoczną uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego. Pozostałe terminy ferii zimowych poznasz tutaj.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Dodatkowe świadczenie w wysokości 320 złotych przysługuje uczniom szkół podstawowych. Aby z niego skorzystać, trzeba spełnić jednak kryteria programu. Kto może otrzymać dodatkowe pieniądze?
Już od 15 lutego można składać do urzędu skarbowego zeznania podatkowe za 2023 rok. Jak co roku, rodzice mający na utrzymaniu dzieci, mogą skorzystać z dość dużej ulgi. Oto najważniejsze informacje o rozliczeniu ulgi prorodzinnej w tym roku.
Ile może zarobić pełnoletnie dziecko, by rodzice nie stracili na nie ulgi prorodzinnej? Okazuje się, że w tej kwestii obowiązują konkretne limity, które warto poznać przed rozliczeniem podatku.
Od 15 lutego 2024 roku wszyscy podatnicy będą mogli łatwo i szybko rozliczyć się dzięki usłudze Twój e-PIT. Zeznanie podatkowe będzie dostępne na platformie podatki.gov.pl. Wystarczy je dokładnie sprawdzić i w razie konieczności nanieść niezbędne zmiany. Część rodziców musi jednak pamiętać o ważnych zmianach.
W 2024 roku wciąż można złożyć wniosek o względnie nowy zasiłek na drugie i kolejne dziecko - Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Rząd uwzględnił w budżecie państwa na 2024 rok niezbędne środki na ten cel. Komu przysługuje 12000 zł? Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać ten zasiłek na dziecko?
W 2024 roku rodzice mogą wciąż ubiegać się o dodatkowe świadczenie dla dzieci. Starając się o 400 plus nie trzeba spełnić żadnego kryterium dochodowego. Nie każdy jednak może starać się o ten dodatek. Komu przysługuje 400 plus na dziecko?
Czy dziadkowie mogą pobierać zasiłek opiekuńczy na swoje wnuki? Okazuje się, że rodzice mogą podzielić się opieką nad chorymi dziećmi z babcią i z dziadkiem. Istnieją jednak pewne warunki.
Rząd wprowadził zmiany w programie Karta Dużej Rodziny, którego celem jest ułatwienie funkcjonowania rodzin wielodzietnych. Czego dotyczą i co oznaczają dla rodziców?
Od stycznia polscy rodzice pobierają świadczenie pieniężne w wysokości 800 złotych na każde dziecko. Niektórzy mogą jednak liczyć na wyższą kwotę w wysokości 1100 złotych na każde dziecko. Co trzeba zrobić, by otrzymać takie świadczenie?
Wkrótce rozpocznie się nabór wniosków o wypłatę świadczenia 800 plus dla rodziców. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazał już konkretną datę rozpoczęcia naboru, a także poinformował, że dokumenty będzie można składać tylko w jeden sposób.
Rządowy program cieszący się ogromnym zainteresowaniem najprawdopodobniej zostanie zakończony. Eksperci twierdzą, że zamiast pomagać dzieciom, szkodzi.
Od stycznia 2024 roku świadczenie 500+ zmienia się w 800+. Kiedy przyjdzie przelew i co trzeba zrobić, aby otrzymać świadczenie w nowej, podwyższonej kwocie? Najważniejsze to: uważać na oszustów.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza