ULGA NA DZIECI: rząd zwiększa ulgi prorodzinne na trzecie i kolejne dziecko

2014-08-27 14:32

Dobra wiadomość dla wielodzietnych rodzin - rząd zwiększy ulgi o 20 proc. na trzecie i kolejne dziecko. Ulga na trzecie dziecko wzrośnie z 1 668 zł do 2 tys. zł. Na czwarte i kolejne dziecko wzrośnie z 2 224 zł do 2,7 tys. zł.

ULGA NA DZIECI: rząd zwiększa ulgi prorodzinne na trzecie i kolejne dziecko, rodzina
Autor: thinkstockphotos.com Międzynarodowy Dzień Rodziny został ustanowiony 20 września 1993 roku.

Rząd zaprezentował swoje główne plany, które chce zrealizować do końca kadencji. Obok wzrostu kwoty na waloryzację rent i emerytur pojawiły się plany zwiększenia ulg na trzecie i kolejne dziecko.

Ile kosztuje rodzina? Jak planować budżet domowy? >>

ULGI NA DZIECI: większe ulgi dla rodzin wielodzietnych

To dobra wiadomość dla wielodzietnych rodzin. Ulgi zostaną zwiększone o 20 proc. i będą dotyczyć par, które mają troje lub więcej dzieci. Ulga na trzecie dziecko wzrośnie z 1 668 zł do 2 tys. zł. Na czwarte i kolejne dziecko wzrośnie z 2 224 zł do 2,7 tys. zł.

- Według premiera, nowe ulgi będzie można wykorzystywać na zasadach, zgodnie z którymi osoby mniej zarabiające (i nie płacące dostatecznie wysokich podatków) będą mogły otrzymać zwrot z kasy państwa. Przykładowo,  rodzina z trójką dzieci, w której ociec zarabia 1,7 tys. zł (matka zajmuje się potomstwem): przy wspólnym rozliczeniu za 2014 r. zamiast 430 zł odliczenia od podatku uzyska 4,2 tys. zł zwrot - czytamy na stronie premier.gov.pl.

Propozycją premiera jest, by każda polska rodzina mogła wykorzystać ulgę na dzieci niezależnie od dochodów. Na tej zmianie skorzysta 52 proc. podatników z trójką dzieci.

Budżet domowy: sposób na kryzys czyli system wymiany towarów i usług >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza