Znak zodiaku Bliźnięta. Charakterystyka znaku zodiaku

Bliźnięta
Autor: Getty images

Bliźnięta nie cierpią monotonii, rutyna ich dobija – zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Owszem interesują się wieloma sprawami naraz, ale rzadko coś kończą. Jaka jest charakterystyka znaku zodiaku Bliźnięta?

Spis treści:

Od kiedy znak zodiaku Bliźnięta

Charakterystyka znaku zodiaku Bliźnięta

Cechy charakteru Bliźniąt

Bliźnięta w pracy

Dziecko Bliźnięta

Kobieta Bliźnięta

Mężczyzna Bliźnięta

Kamienie dla zodiakalnych Bliźniąt

Od kiedy znak zodiaku Bliźnięta

Osoby spod znaku Bliźniąt urodziły się pomiędzy 23 maja a 21 czerwca.

Charakterystyka znaku zodiaku Bliźnięta

Bliźnięta to znak zodiaku, któremu patronuje planeta Merkury. Ich żywiołem jest powietrze. Dzięki niemu mają lotny umysł i są w bezustannym ruchu. Jedną z ich najważniejszych cech jest zmienność. Ludzie spod tego znaku żyją w ciągłej pogoni za nowymi znajomościami, przeżyciami, sytuacjami.

Otwartość, ciekawość nowego jest zaletą, jednak Bliźnięta rzadko kiedy zajmują się czymś dogłębnie, żywe zainteresowanie zamienia się u nich szybko w słomiany zapał, a to, co poznane, przestaje ich interesować. Czy udaje im się to, co zaplanują?

Cechy charakteru Bliźniąt

Chociaż są inteligentne, ich wiedza jest dość wszechstronna, ale powierzchowna. Mogą się nią popisywać w towarzystwie, wzbudzać zachwyt znajomych, ale na znawcach przedmiotu nie zrobią większego wrażenia.
Do życia podchodzą lekko, chcą by toczyło się wartko i bez kłopotów.

Często, jeśli tylko im się to do czegoś przydaje, zmieniają poglądy i to czasami diametralnie. Mówią co innego, myślą co innego, a jeszcze co innego robią. Taka niejednoznaczność sprawia, że osoby spod tego znaku przez jednych są uwielbiane, podczas gdy inni wręcz ich nie lubią.

To ich rozedrganie i niestałość bywają dla otoczenia, a zwłaszcza dla najbliższych, dość uciążliwe, ale mimo to Bliźnięta są ogólnie lubiane. Nie są domatorami, lubią przebywać wśród ludzi, a ponieważ są w stanie rozmawiać na każdy temat i mają fajne pomysły, nuda z nimi nie grozi. Potrafią rozkręcić nawet najbardziej drętwe towarzystwo. Bliźnięta liczą się z opinią ludzką, a kontakty z najbliższymi są dla nich niezwykle istotne.

Czytaj:

Znak zodiaku Baran. Charakterystyka znaku zodiaku
Znak zodiaku Byk. Charakterystyka znaku zodiaku
Znak zodiaku Rak. Charakterystyka znaku zodiaku
Znak zodiaku Lew. Charakterystyka znaku zodiaku
Znak zodiaku Panna. Charakterystyka znaku zodiaku

Bliźnięta w pracy

Energia życiowa, otwartość i ciekawość świata przydają się Bliźniętom w karierze zawodowej. Ponieważ jednak rutyna i stagnacja ich nudzą, musi to być praca, w której ciągle coś się dzieje. I chociażby taka, w której można wykorzystać wielozadaniowość Bliźniąt. Trzeba jednak pamiętać, że lubią one zajmować się nowymi sprawami, nawet kilkoma naraz, ale pod warunkiem, że ktoś pokończy te wcześniejsze, jeszcze przez nich nie rozwiązane.

Bliźnięta lubią błyszczeć, chcą być podziwiane. Być może dlatego tak wiele jest gwiazd estrady i kina urodzonych pod tym znakiem. Lista jest niezwykle długa, a wśród najsłynniejszych Bliźniąt są Marylin Monroe, Lenny Kravitz, Isadora Duncan, Kylie Minogue, Johnny Depp, Morgan Freeman, Hugh Laurie, Cezary Pazura.

Dziecko Bliźnięta

Pędziwiatr, za którym trudno nadążyć. Szybko nudzi się zabawkami, a potem w przedszkolu i szkole kolegami. Temperamentem jednego malucha spod tego znaku spokojnie można obdarzyć przynajmniej… dwoje. Szybko się rozwija, jako jeden z pierwszych wśród rówieśników zaczyna siadać, chodzić, mówić.

Wprawdzie nie sprawia rodzicom większych kłopotów, ale stawia im nie lada zadanie: muszą oni odpowiedzieć na setki pytań dotyczących wszystkiego, co go chociaż na chwilę zainteresuje. A te pytania, a raczej odpowiedzi na nie, stają się z wiekiem coraz trudniejsze.

Na szczęście w szkole jego ciekawość świata i potrzeba zdobywania wiedzy nie znika. Szybko ją przyswaja, chociaż dogłębne studia na jakiś temat go nie interesują. Na szczęście dziecko spod znaku Bliźniąt jest niezwykle wygadane. Nawet jeśli się zdarzy, że czegoś nie umie, potrafi tak się zachowywać i mówić, jakby wszystko wiedziało.

Kobieta Bliźnięta

Ma poczucie humoru, czym przyciąga do siebie ludzi. Wszyscy podziwiają jej erudycję i urok osobisty. Bywa, że ma opinię osoby lekko postrzelonej. I zbytnio gadatliwej, bo uwielbia nie tylko dyskutować o poważnych sprawach, ale też plotkować.

Prowadzi aktywne życie zawodowe i towarzyskie, natomiast obowiązki domowe nie są dla niej najważniejsze. Jednym słowem nie jest typem kury domowej, która da się zamknąć w domu. Ani szarej myszki, bo pani spod znaku Bliźniąt lubi modę, lubi ładnie wyglądać.

W sprawach damsko-męskich potrafi z łatwością oczarować płeć przeciwną. Uwielbia mniej lub bardziej niewinne flirty z mężczyznami. Najbardziej odpowiednim partnerem będzie dla niej mężczyzna tolerancyjny, cierpliwie znoszący nieustanny potok słów, potrafiący dotrzymać jej kroku w korzystaniu z wielu atrakcji towarzyskich. Być może znajdzie takiego wśród panów urodzonych pod znakiem Wodnika, Strzelca lub Raka.

Czytaj:

Znak zodiaku Waga. Charakterystyka znaku zodiaku
Znak zodiaku Skorpion. Charakterystyka znaku zodiaku
Znak zodiaku Strzelec. Charakterystyka znaku zodiaku
Znak zodiaku Koziorożec. Charakterystyka znaku zodiaku
Znak zodiaku Wodnik. Charakterystyka znaku zodiaku
Znak zodiaku Ryby. Charakterystyka znaku zodiaku

Mężczyzna Bliźnięta

Najczęściej jest w typie Piotrusia Pana – wiecznego chłopca o dużym uroku osobistym. Lubi być w centrum uwagi, zasługuje sobie zresztą na to umiejętnością wymyślania atrakcji towarzyskich, prowadzenia rozmowy. Kocha wiedzieć wszystko. Uwielbia podróże, sztukę.

Kobieta może go zainteresować, jeśli wpatrzona będzie w niego jak w obrazek i będzie na każdym kroku okazywać mu swój podziw. Niestety trudno jest znaleźć taką, która jest w stanie dotrzymać mu kroku w szaleńczym tempie, w jakim idzie przez życie.

W miłości pan Bliźnięta jest romantyczny, a jeśli znajdzie kobietę, którą obdarzy wielką miłością, będzie jej wierny. Rodzina jest dla niego ważna, chociaż czasami wobec jej członków zachowuje się jak mały dyktator, który wie lepiej, co dla nich dobre. Niekoniecznie też interesuje go ich zdanie. Ma szansę stworzyć stały związek z kobietą spod znaku Panny, Wodnika lub Wagi.

Kamienie dla zodiakalnych Bliźniąt

Szczęśliwy kamień: diament, kryształ, szmaragd
Szczęśliwy kolor: zieleń, turkus, szafir

Horoskop szkolny na rok 2018/2019 - WIDEO

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE