Znak zodiaku Byk. Charakterystyka znaku zodiaku

2018-11-06 10:01

Zodiakalne Byki to osoby racjonalne i zdeterminowane, które potrafią osiągnąć sukces. Mają talent do pomnażania dóbr materialnych i pięcia się po szczeblach kariery. Jaka jest charakterystyka znaku zodiaku Byk?

byk
Autor: Getty images

Spis treści:

  1. Od kiedy znak zodiaku Byk
  2. Charakterystyka znaku zodiaku Byka 
  3. Cechy charakteru Byka
  4. Kompetencje społeczne Byka
  5. Zodiakalny Byk w pracy
  6. Dziecko spod znaku Byka
  7. Kobieta Byk
  8. Mężczyzna Byk
  9. Kamienie dla zodiakalnych Byków

Od kiedy znak zodiaku Byk

Osoby spod znaku Byka urodziły się pomiędzy 21 kwietnia a 21 maja.

Charakterystyka znaku zodiaku Byka 

Drugi w kolejności znak zodiaku. Jego żywiołem jest ziemia, a patronuje mu planeta Wenus. Jako znak „przyziemny” Byk ma praktyczny stosunek do życia. Natomiast Wenus daje mu powodzenie towarzyskie i szczęście w miłości. Czy te cechy przydają mu się w życiu i jak z nich korzysta? 

Znak zodiaku a charakter dziecka - Byk

Cechy charakteru Byka

Jako osoba rozważna Byk rzadko popełnia błędy. Nie podejmuje pochopnych decyzji. Wszystko starannie musi przemyśleć - zarówno zakup nowego portfela, jak i nowego mieszkania. W swojej powściągliwości sprawia wrażenie osoby bardzo spokojnej, wręcz apatycznej. Tymczasem po prostu pragnie uniknąć jakichkolwiek niespodzianek, boi się ich tak, jak i spontanicznego działania.

Rozwaga, jasno wytyczone cele i cierpliwość w ich realizacji przynoszą mu zresztą profity. Byki wytrwale budują swoją karierę, która daje im niezależność finansową. Ta niezależność jest dla nich bardzo ważna, bo lubią korzystać z życia, a to, jak wiadomo, kosztuje. Zresztą komfort kojarzy im się z równie istotnym poczuciem bezpieczeństwa i stabilnością.

Byki wydają pieniądze na przyjemności: podróże, luksusowe gadżety, mieszkanie i jego urządzenie. Mają przy tym dobry smak.

Przykładem Byków, które osiągnęły sukces, są takie osoby, jak twórca serwisu Facebook, Mark Zuckerberg, piłkarz i „król reklam” David Beckham, cesarzowa Katarzyna Wielka, politycy Harry Truman, Evita Peron czy Donald Tusk.

Czytaj:

Znak zodiaku Baran. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Bliźnięta. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Rak. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Lew. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Panna. Charakterystyka znaku zodiaku

Kompetencje społeczne Byka

Wdziękiem osobistym Byk potrafi sobie zaskarbić otoczenie, chociaż w swoim postępowaniu nie zawsze kieruje się bezinteresownością. Lubi mieć odpowiednie kontakty, takie, które mogą mu się do czego przydać – teraz lub w przyszłości. Bywa zazwyczaj spokojny, nawet flegmatyczny, ale kiedy mu się coś nie podoba i wybucha, ma to wręcz siłę wulkanu. Na szczęście zdarza się to rzadko.

Zodiakalny Byk w pracy

W pracy Byk zawsze jest dobrze zorganizowany i obowiązkowy, wszystko ma rozpisane w punktach, które realizuje systematycznie i drobiazgowo. Nic za darmo. Byk zna swoją wartość i uważa, że za dobrą pracę należy mu się dobra zapłata. Satysfakcjonują go zresztą nie tyko pieniądze, ale również awanse i pochwały. To przecież też odzwierciedla jego wartość. Bywa dobrym szefem. Wymagający, ale również wyrozumiały, potrafi kierować zespołem bez zadrażnień i niesnasek.

Dziecko spod znaku Byka

Bywa nieporadny, wręcz niesamodzielny. Udając małego gapcia, czeka, aż wszystko zrobi za niego starsze rodzeństwo, mama lub tata. Jeśli rodzice będą chcieli go do czegoś zmusić, powinni uzbroić się w cierpliwość i uodpornić na jego słodkie minki. Żeby dać mu spokój, obieca im wszystko, przytuli się, cmoknie w policzek, a i tak zrobi swoje. Uwielbia zresztą leniuchowanie.

Taki tryb życia w połączeniu z zamiłowaniem do słodyczy, nie jest zbyt zdrowy, zarówno dla dziecka, jak i osoby dorosłej. Tym bardziej, że Byk nie należy do urodzonych sportowców. Co zrobić, kiedy pełen brzuszek i długie polegiwanie w łóżku są dla niego najważniejsze?

W czasach szkolnych mały Byczek woli siedzieć przed komputerem czy oglądać filmy w telewizji niż brykać na boisku lub podwórku. Gdy trochę podrośnie, chociaż nie znajdzie się w gronie prymusów, nie trzeba będzie zapędzać go do nauki. I nie chodzi tutaj o chęć poznawania nowych rzeczy. Po prostu marzy mu się zawód dający duże możliwości. Głównie finansowe. A taki da mu jedynie dobra szkoła i studia na prestiżowej uczelni. Kariera wysokiego urzędnika lub praca w bankowości to dla niego ideał.

Kobieta Byk

Wie, co chce od życia i potrafi to osiągnąć, wytrwale dążąc do celu. Lubi być podziwiana przez mężczyzn, zresztą nie ma z tym problemów, bo jej wdzięki i silny seksapil działają na nich jak magnes. Umie je zresztą podkreślić odpowiednim strojem, fryzurą, dodatkami. Jednym słowem ma wyczucie stylu.

Mimo potrzeby stabilności Pani Byk bywa kapryśna, musi też koniecznie zawsze postawić na swoim. Trzeba z góry się zastanowić, czy warto jej się sprzeciwiać, czy też okazać wyrozumiałość. Jest bardzo wymagająca przy wyborze partnera, który ma jej zapewnić stabilizację zarówno uczuciową, jak i materialną. Pani Byk nie lubi bowiem zdrad i sama jest stała w uczuciach. Miłość i seks są dla niej ważne, ale nie najważniejsze. Chce znaleźć przede wszystkim takiego mężczyznę, z którym stworzy wygodny dom. Potrafi być troskliwą matką i dobrą panią domu. Idealnym partnerem będzie dla niej mężczyzna spod znaku Koziorożca, Ryby i Byka.

Mężczyzna Byk

Lubi spokojne życie, za to nie przepada za niespodziankami. Również ze strony partnerki, która powinna być mu wierna. Najlepiej, żeby była jednocześnie zadbaną kobietą i dobrą gospodynią. I oszczędną, bo wprawdzie Pan Byk uwielbia otaczać się ładnymi przedmiotami, wydaje na nie pieniądze, ale woli... wydawać ich jak najmniej. Nie, nie jest skąpigroszem, tylko po prostu kontroluje swoje wydatki.

Byki kochają kobiety i seks. Strach przed komplikacjami sprawia jednak, że kiedy się ustatkują, są zazwyczaj wiernymi mężami. Lojalność wobec partnerki jest zresztą wykalkulowana. Byk woli nie ryzykować utraty stabilizacji, o którą tak się starał – nie opłaca mu się to. Zresztą potrafi docenić starania swojej partnerki, jej troskę o rodzinę. Sam również troszczy się o swoich bliskich. Jego ideałem jest kobieta spod znaku Skorpiona, Byka, Koziorożca i Ryb.

Czytaj:

Znak zodiaku Waga. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Skorpion. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Strzelec. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Koziorożec. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Wodnik. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Ryby. Charakterystyka znaku zodiaku

Kamienie dla zodiakalnych Byków

Szczęśliwy kamień: szmaragd, szafir, topazSzczęśliwy kolor: błękit, bordo, czerń

Odkryj przesądy ciążowe

Pytanie 1 z 32
Picie czerwonego wina w ciąży jest wskazane, bo poprawia morfologię i zmniejsza ryzyko anemii.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza