Znak zodiaku Lew. Charakterystyka znaku zodiaku

2018-11-09 12:59

Osoby urodzone pod znakiem Lwa są odważne niczym... lew. Nie boją się czerpać od życia garściami. Przy tym są niezwykle pewne siebie i uwielbiają się bawić. Jaka jest charakterystyka znaku zodiaku Lew?

Lew
Autor: Getty images

Spis treści:

  1. Od kiedy znak zodiaku Lew
  2. Charakterystyka znaku zodiaku Lew
  3. Cechy charakteru Lwa
  4. Kompetencje społeczne Lwa
  5. Dziecko spod znaku Lwa
  6. Kobieta Lew
  7. Mężczyzna Lew
  8. Kamienie dla zodiakalnych Lwów

Od kiedy znak zodiaku Lew

Osoby spod znaku zodiaku Lew urodziły się pomiędzy 23 lipca a 23 sierpnia.

Charakterystyka znaku zodiaku Lew

Żywiołem Lwów jest ogień, a opiekuje się nimi Słońce. Tak jak ich zwierzęcy symbol, osoby spod tego znaku zwracają na siebie uwagę. Lubią się popisywać, jeśli nie swoimi osiągnięciami lub szlachetnym charakterem, to chociażby wyglądem lub głośnym zachowaniem. Czego jeszcze możemy się spodziewać od typowego Lwa?

Cechy charakteru Lwa

Jest pewnym siebie optymistą. Twierdzi, że jeśli coś sobie postanowi, bez wątpienia to osiągnie. Pewność siebie jest w życiu przydatna, ale czasami u Lwa przeradza się w zbytnią zuchwałość i jest on postrzegany przez niektóre osoby jako irytujący pyszałek. Co nie przeszkadza mu w myśleniu, że nie tylko jest stworzony do wielkich czynów, zaszczytów i wspaniałych pozycji. On uważa, że na pewno je zdobędzie, co więcej, myśli, że mu się należą. 

Nie lubi rywalizacji, zresztą uważa, że nikt mu nie dorówna. Jeśli przydarzy mu się jakaś porażka, Lew szybko o niej zapomina, bo nie pasuje ona do wymyślonego przez niego wizerunku króla życia. Nie rozpatruje jej, tylko po prostu prze dalej do przodu.

Czytaj:

Znak zodiaku Baran. Charakterystyka znaku zodiaku
Znak zodiaku Byk. Charakterystyka znaku zodiaku
Znak zodiaku Bliźnięta. Charakterystyka znaku zodiaku
Znak zodiaku Rak. Charakterystyka znaku zodiaku
Znak zodiaku Panna. Charakterystyka znaku zodiaku

Kompetencje społeczne Lwa

Próżność u Lwa przeradza się w brak samokrytycyzmu. Jeśli ktoś wytyka mu wady lub nieładne zachowanie, potrafi się obrazić. Unosi się gwałtownie, nawet jeśli krytyka ubrana jest w żarty, a dana osoba robi to dla jego dobra. Zresztą tak naprawdę liczy się dla niego tylko własna opinia, rzadko zważa na zdanie innych.

Walka o władzę i prestiż jest dla ludzi spod tego znaku bardzo ważna, jest ich celem życiowym. Jednym słowem ambicja pcha ich na sam szczyt. Być może dlatego jest wśród nich tak wiele osób, które odniosły sukces, między innymi: Madonna, Whitney Houston, Robert Lewandowski, Robert de Niro, Napoleon Bonaparte, Jan III Sobieski, Barack Obama, Bill Clinton.

Lew uwielbia się bawić, żyć pełnią życia. Jest typowym ekstrawertykiem. Bryluje w towarzystwie, otaczając się najchętniej ludźmi, którzy podbudowują jego wizerunek lub po prostu mogą mu się jakoś przydać. A przynajmniej są w niego bezkrytycznie zapatrzeni. Ich komplementy, nawet jeśli przesadne lub nie do końca szczere, są dla niego potwierdzeniem własnej wartości.

Za to wobec przyjaciół Lew jest bezinteresowny. Ma królewski gest, obsypuje ich prezentami, pomaga, nie oczekując w zamian niczego. Uwielbia płeć przeciwną. Dopóki się naprawdę nie zakocha, romansuje na całego. Za to w związkach stałych bywa wierny. Jest prostolinijny i szczery, więc zdrada jest uważana przez niego za brak uczciwości wobec drugiej osoby.

Niestety, pozbawiony talentów dyplomatycznych Lew bywa gwałtowny – wobec znajomych, przyjaciół, rodziny, ukochanej. Sceny zazdrości lub wybuchy gniewu, wręcz teatralne, bo przecież lubi robić wszystko z rozmachem, zdarzają mu się dość często.

Dziecko spod znaku Lwa

Lew już od najmłodszych lat lubi błyszczeć. Bez zdenerwowania zaśpiewa ciociom i wujkom na rodzinnym spotkaniu piosenkę, której się nauczył, zgłosi się do przedstawienia w przedszkolu, a potem bez tremy weźmie w nim udział. Oczywiście oczekuje za to pochwał.

Lubi wzbudzać zazdrość innych dzieci, chociażby chwaląc się swoimi zabawkami. Nie ukrywa, że uważa się za kogoś lepszego. Mimo jednak zadzierania nosa jest lubiany, bo jest odważnym dzieckiem, które zawsze stanie w obronie słabszego kolegi, nawet przeciwko starszym i silniejszym od siebie.

Odwaga życiowa, charakterystyczna dla niego już od najmłodszych lat, sprawia, że potrafi też uczciwie przyznać się do winy, jeśli coś spsoci. W szkole bynajmniej się nie przepracowuje. Jeśli już siada do książek, to tylko po to, by potem popisać się swoją wiedzą przed nauczycielem lub kolegami. Przyzwyczajony, że wszystko mu się udaje, mały Lew źle znosi porażki, więc rodzice powinni nauczyć go dystansu do samego siebie.

Kobieta Lew

Lubi być podziwiana. Przyciąga uwagę świetnym stylem, dobrymi manierami. Bywa niestety próżna i ma zadatki na gwiazdorzenie. W domu również chce być najważniejsza, rządzić, nie pytając o zdanie innych. Również partnera, którego najchętniej trzymałaby pod pantoflem. Z drugiej strony mężczyzna, którego wybierze, powinien jej czymś zaimponować, musi mieć silny charakter.

Pani Lew lubi flirty z mężczyznami, ale kiedy już zdecyduje się na stały związek, najczęściej pozostaje wierna swojemu wybrankowi. Dobrze jednak byłoby, żeby potrafił zapewnić jej odpowiednią oprawę, jednym słowem życie na wysokim poziomie. Jednak ambitna pani Lew również sama się do tego przykłada. Nie jest typem słabej istotki opartej na ramieniu silnego mężczyzny. Wręcz przeciwnie, robi karierę w pracy, wspiera również partnera w jego zawodowych ambicjach. Odpowiedni będzie dla niej na przykład pan Strzelec lub Baran.

]Czytaj:

Znak zodiaku Waga. Charakterystyka znaku zodiaku
Znak zodiaku Skorpion. Charakterystyka znaku zodiaku
Znak zodiaku Strzelec. Charakterystyka znaku zodiaku
Znak zodiaku Koziorożec. Charakterystyka znaku zodiaku
Znak zodiaku Wodnik. Charakterystyka znaku zodiaku
Znak zodiaku Ryby. Charakterystyka znaku zodiaku

Mężczyzna Lew

To silna osobowość, ambitna, nastawiona na robienie kariery. Naprawdę wielkiej kariery. Lubi ją i wszystko co z nią związane, czyli pieniądze i wynikający z nich luksus. Pozuje na macho. Chociaż jednak nie jest odporny na kobiece wdzięki, tak naprawdę ma złote serce. Wprawdzie lubi się przechwalać swoimi dokonaniami, ale jest szczery i prostolinijny.

Zawsze świetnie się ubiera i zachowuje z klasą. Wybiera na partnerkę kobietę o silnej osobowości, ale doceniającą też jego osobowość. W domu lubi się rządzić, ale nie przepada za codziennymi obowiązkami, które woli scedować na innych.

Kamienie dla zodiakalnych Lwów

Szczęśliwy kamień - rubin, diament, bursztyn
Szczęśliwy kolor - pomarańczowy, złoty

Horoskop szkolny na rok 2018/2019 - WIDEO

Czy rozpoznasz znak zodiaku po dacie urodzin?

Pytanie 1 z 5
Osoba urodzona 15 kwietnia to zodiakalny:
Zdjęcie
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza