Skorpion - znak zodiaku jesieni. Charakterystyka - jakie są skorpiony?

2021-12-02 14:32

Skorpion jest odporny na porażki. Jeśli coś mu nie wyjdzie, nie traktuje tego jako totalnej klęski, wstaje, otrzepuje się i brnie do przodu dalej. A przy okazji wyciąga wnioski na przyszłość. Jaka jest charakterystyka znaku zodiaku Skorpion?

Skorpion
Autor: Getty images

Spis treści:

  1. Od kiedy jest znak zodiaku Skorpion?
  2. Charakterystyka znaku zodiaku
  3. Skorpion w pracy
  4. Skorpion w uczuciach
  5. Dziecko Skorpion
  6. Kobieta Skorpion
  7. Mężczyzna Skorpion
  8. Kamienie dla zodiakalnych Skorpionów

Od kiedy jest znak zodiaku Skorpion?

Osoby spod znaku zodiaku Skorpion urodziły się pomiędzy 23 października a 22 listopada.

Charakterystyka znaku zodiaku

Żywiołem Skorpionów jest woda, a opiekuńczą planetą Pluton, symbol śmierci, ale także odrodzenia i transformacji. Skorpiony mają opinię ludzi trudnych we współżyciu i często przypisuje się im niezbyt miłe cechy. Skąd się bierze ta negatywna opinia i jaki jest naprawdę Skorpion?

Horoskop. Co mówi o tobie znak zodiaku?

Skorpion w pracy

Jest pracowity i wytrwały, przeszkody go tylko pobudzają do działania, więc dla pracodawcy jest ideałem. Praca jest dla niego istotna również z innego powodu. I niekoniecznie ze względu na pieniądze, które są ważne, ale nie najważniejsze. Skorpion może po prostu realizować w niej swoje ambicje.

Ludzie spod znaku Skorpiona lubią piąć się po szczeblach kariery, lubią przewodzić innym. Jednym słowem, coraz lepsze stanowiska zapewniają im kolejną uwielbianą przez nich rzecz, czyli władzę. Trzeba jednak przy nich uważać, ponieważ niektóre w dążeniu do celu, potrafią grać niezbyt czysto.

Skorpion jest ostrym szefem, nie przebiera w słowach, wydaje polecenia niezbyt subtelnie. Obca jest mu sztuka dyplomacji, więc bywa, że podwładni go po prostu nie lubią.

Czytaj również: Znak zodiaku Baran. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Byk. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Bliźnięta. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Rak. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Lew. Charakterystyka znaku zodiaku

Czy rozpoznasz znak zodiaku po dacie urodzin?

Pytanie 1 z 12
10 września urodziny obchodzi

Skorpion w uczuciach

Jeśli Skorpion kogoś lubi, poświęci dla niego wszystko. Również w miłości jest oddany i lojalny, a swoje uczucia okazuje bardzo gwałtownie – bywa namiętny, ale również namiętnie zazdrosny. Nie wybacza krzywd, prawdziwych lub wyimaginowanych. Jeśli kogoś nienawidzi, nie ukrywa tych uczuć i potrafi obiektowi swojej nienawiści mocno zaszkodzić.

Mówi się, że Skorpiony mają charakter rewolucjonistów. Nie należą do osób, które coś cierpliwie odbudowują, naprawiają. Najpierw coś burzą, a dopiero na gruzach budują nowe.

Wśród znanych Skorpionów znajdziemy wielu artystów, ale i polityków. Są to między innymi: Fiodor Dostojewski, Pablo Picasso, Maria Skłodowska-Curie, Theodore Roosevelt, Aleksander Kwaśniewski, Maria Antonina, Hilary Clinton.

Dziecko Skorpion

Absolutnie nie należy do słodkich aniołeczków. Ostry charakterek pokazuje już od najmłodszych lat. Ten mały buntownik nie uwierzy, dopóki sam nie sprawdzi. Musi sam wszystkiego dotknąć, by przekonać się, że ogień parzy, lód jest zimny, a igła ostra. Możesz mu robić kazania, uda, że cię słucha, a i tak zrobi to, co zechce.

Zresztą wcale nie uważa, że ma słuchać dorosłych, oni muszą zapracować na jego zaufanie i szacunek, muszą wyrobić sobie autorytet. Rodzicom uda się zdobyć posłuch u niego nie zakazami i rozkazami, ale konsekwencją.

Sprawdź: Znaki zodiaku, a charakter dziecka

Ogromny temperament Skorpiona, który z trudem da się ograniczyć i niespożyta fantazja rodząca się z ciekawości świata w późniejszych latach jeszcze przybierają na sile. W szkole lub przedszkolu mały Skorpion rozrabia na całego – nauczyciele mają ciągle z nim problemy.

Rówieśnicy muszą mu się podporządkować, inaczej wdaje się w bójki – słowne lub dosłowne. Co nie znaczy, że nie jest lubiany i że nie potrafi zawierać przyjaźni. Wręcz przeciwnie, jeśli chce, wzbudza u ludzi sympatię, a jeśli ktoś zdobędzie jego zaufanie, będzie to przyjaźń na zawsze.

Nie potrafi spokojnie usiedzieć na miejscu, ale w szkole radzi sobie całkiem dobrze. Rodzice na wywiadówkach muszą wysłuchiwać uwag nie ze względu na brak postępów w nauce, tylko jego zachowanie.

Kobieta Skorpion

Jest osobą zdecydowaną, wie czego chce i swoje potrzeby stara się szybko zrealizować. Udaje jej się to, ponieważ jest świetnie zorganizowana i skupiona na celu. Konsekwentnie pnie się po szczeblach kariery, ale praca nie przeszkadza jej w tym, że jest świetną panią domu, dobrą matką i partnerką. Trzeba dodać, że zazwyczaj partnerką lojalną.

Dowiedz się: Znaki zodiaku, a macierzyństwo - jaką matką jesteś?

Niby pozbawiona jest romantyczności, ale potrafi obdarzyć mężczyznę namiętną miłością. Głębokie uczucie do partnera zaprawione jest jednak dużą dawką zaborczości. Przy jej temperamencie trzeba się nastawić na sceny zazdrości, oczywiście jeśli tylko będzie miała ku nim powód.

Kobieta Skorpion najlepiej będzie się czuła w związku z solidnym Koziorożcem, emocjonalnym Rakiem, silnym Bykiem lub… innym Skorpionem, ale tylko pod warunkiem, że wyjdą bez szwanku z pierwszych burzliwych lat związku.

Czytaj:

Znak zodiaku Panna. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Waga. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Strzelec. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Koziorożec. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Wodnik. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Ryby. Charakterystyka znaku zodiaku

Mężczyzna Skorpion

To typ skomplikowany. W życiu codziennym zdecydowany, doskonale radzi sobie z rozwiązywaniem problemów, odnajduje w nowych sytuacjach. Jest wulkanem energii, który sprawdza się w pracy.

Bywa wspaniałym przyjacielem, bliscy zawsze mogą liczyć na jego pomoc. Za to z jego stosunkiem wobec kobiet jest różnie. W związkach miłosnych bywa samolubny i zazdrosny. Liczy się tylko jego zdanie, od partnerki oczekuje uległości i potakiwania.

Pewne jest to, że powinna lubić seks. Pan Skorpion jest bowiem mężczyzną namiętnym i życie erotyczne jest dla niego bardzo ważne. Na szczęście jest w nim biegły i kobieta może liczyć na zadowolenie z tej strony ich relacji. Najlepszymi dla niego partnerkami będą spokojne panie spod znaku Raka lub Ryb, które chętnie oprą się na jego silnym ramieniu.

Kamienie dla zodiakalnych Skorpionów

Szczęśliwy kamień: topaz, malachit, rubin

Szczęśliwy kolor: brązowy, granat, liliowy

HOROSKOP: Znak zodiaku Strzelec, charakterystyka
Strzelec

Autor: Getty Images

Charakterystyka znaku zodiaku - Strzelec

Osoby urodzone pod znakiem Strzelca charakteryzuje niegasnący temperament oraz umiłowaniem do przygód i zabawy. W życiu zawodowym stawiają na rozwój ciągle poszerzając swoje umiejętności. Jaka jest charakterystyka znaku zodiaku Strzelec?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza