Znak zodiaku Skorpion. Charakterystyka - opis, cechy i osobowość Skorpiona

2023-04-16 21:43

Znak zodiaku Skorpion jest odporny na porażki. Jeśli coś mu nie wyjdzie, nie traktuje tego jako totalnej klęski, wstaje, otrzepuje się i brnie do przodu dalej. A przy okazji wyciąga wnioski na przyszłość. Jaka jest charakterystyka znaku zodiaku Skorpion?

Znak zodiaku Skorpion
Autor: Getti Images Znak zodiaku Skorpion. Charakterystyka - opis, cechy i osobowość Skorpiona

Zodiakalny Skorpion ma niezwykle silny charakter. Cechuje się walecznością i niezłomnością, wiedząc, że nie należy okazywać słabości. Osoby spod znaku Skorpiona są także dość skryte i uwielbiają tajemnice. 

Skorpiony mają opinię ludzi trudnych we współżyciu i często przypisuje się im niezbyt miłe cechy. Skąd się bierze ta negatywna opinia i jaki jest naprawdę Skorpion?

Zobacz także: Znak zodiaku Strzelec. Charakterystyka znaku zodiaku

Spis treści

 1. Skorpion, czyli zodiakalny Scorpio. Jak wygląda znak zodiaku Skorpion? 
 2. Od kiedy do kiedy znak zodiaku Skorpion? Daty urodzenia Skorpiona
 3. Znak zodiaku Skorpion — charakterystyka. Żywioły i planeta opiekuńcza
 4. Skorpion w pracy
 5. Cechy charakteru Skorpiona. Jaki jest zodiakalny Skorpion?
 6. Dziecko Skorpion
 7. Kobieta Skorpion
 8. Mężczyzna Skorpion
 9. Kamienie dla zodiakalnych Skorpionów
 10. Sławne osoby spod znaku Skorpiona
Horoskop. Co mówi o tobie znak zodiaku?

Skorpion, czyli zodiakalny Scorpio. Jak wygląda znak zodiaku Skorpion? 

Skorpiony to zwierzęta z rzędu pajęczaków. Zbudowany z czterech par odnóży krocznych i nogogłaszczkami zakończonymi dużymi szczypcami. Charakterystyczny dla wszystkich rodzajów Skorpionów jest jednak zaodwłok zakończony kolcem jadowym.

Graficznym znakiem zodiaku Skorpiona jest mała litera „m” zakończona na końcu strzałką, która symbolizuje śmiercionośny kolec tego pajęczaka.

Od kiedy do kiedy znak zodiaku Skorpion? Daty urodzenia Skorpiona

Osoby spod znaku zodiaku Skorpion urodziły się pomiędzy 23 października a 22 listopada.

Znak zodiaku Skorpion — charakterystyka. Żywioły i planeta opiekuńcza

Żywiołem Skorpionów jest woda, a opiekuńczą planetą Pluton, symbol śmierci, ale także odrodzenia i transformacji. Planeta opiekuńcza Skorpiona sprawia, że osoby spod tego znaku mają niezwykle mocną osobowość, siłę i są dość tajemnicze. Nie można też powiedzieć, że zodiakalny Skorpion nie jest odważny. Wręcz przeciwnie, ale mimo tego wolą zdobywać przewagę manipulacją i podstępem.

Zodiakalny Skorpion uwielbiają również ryzyko i dawkę adrenaliny w codziennym życiu.

Skorpion w pracy

Skorpion w pracy jest pracowity i wytrwały, przeszkody go tylko pobudzają do działania, więc dla pracodawcy jest ideałem. Praca jest dla niego istotna również z innego powodu. I niekoniecznie ze względu na pieniądze, które są ważne, ale nie najważniejsze. Skorpion może po prostu realizować w niej swoje ambicje.

Ludzie spod znaku Skorpiona lubią piąć się po szczeblach kariery, lubią przewodzić innym. Jednym słowem, coraz lepsze stanowiska zapewniają im kolejną uwielbianą przez nich rzecz, czyli władzę. Trzeba jednak przy nich uważać, ponieważ niektóre w dążeniu do celu, potrafią grać niezbyt czysto.

Skorpion w pracy jest ostrym szefem, nie przebiera w słowach, wydaje polecenia niezbyt subtelnie. Obca jest mu sztuka dyplomacji, więc bywa, że podwładni go po prostu nie lubią.

Czytaj również: Znak zodiaku Baran. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Byk. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Lew. Charakterystyka znaku zodiaku

Cechy charakteru Skorpiona. Jaki jest zodiakalny Skorpion?

Jeśli Skorpion kogoś lubi, poświęci dla niego wszystko. Również w miłości jest oddany i lojalny, a swoje uczucia okazuje bardzo gwałtownie – bywa namiętny, ale również namiętnie zazdrosny. Nie wybacza krzywd, prawdziwych lub wyimaginowanych. Jeśli kogoś nienawidzi, nie ukrywa tych uczuć i potrafi obiektowi swojej nienawiści mocno zaszkodzić.

Mówi się, że Skorpiony mają charakter rewolucjonistów. Nie należą do osób, które coś cierpliwie odbudowują, naprawiają. Najpierw coś burzą, a dopiero na gruzach budują nowe.

Dziecko Skorpion

Absolutnie dziecko Skorpion nie należy do słodkich aniołeczków. Ostry charakterek pokazuje już od najmłodszych lat. Ten mały buntownik spod znaku Skorpiona nie uwierzy, dopóki sam nie sprawdzi. Musi sam wszystkiego dotknąć, by przekonać się, że ogień parzy, lód jest zimny, a igła ostra. Możesz mu robić kazania, uda, że cię słucha, a i tak zrobi to, co zechce.

Zresztą dziecko Skorpion wcale nie uważa, że ma słuchać dorosłych, oni muszą zapracować na jego zaufanie i szacunek, muszą wyrobić sobie autorytet. Rodzicom uda się zdobyć posłuch u niego nie zakazami i rozkazami, ale konsekwencją.

Ogromny temperament Skorpiona, który z trudem da się ograniczyć i niespożyta fantazja rodząca się z ciekawości świata w późniejszych latach jeszcze przybierają na sile. W szkole lub przedszkolu mały Skorpion rozrabia na całego – nauczyciele mają ciągle z nim problemy.

Rówieśnicy muszą mu się podporządkować, inaczej wdaje się w bójki – słowne lub dosłowne. Co nie znaczy, że nie jest lubiany i że nie potrafi zawierać przyjaźni. Wręcz przeciwnie, jeśli chce, wzbudza u ludzi sympatię, a jeśli ktoś zdobędzie jego zaufanie, będzie to przyjaźń na zawsze.

Dodatkowo dziecko Skorpion nie potrafi spokojnie usiedzieć na miejscu, ale w szkole radzi sobie całkiem dobrze. Rodzice na wywiadówkach muszą wysłuchiwać uwag nie ze względu na brak postępów w nauce, tylko jego zachowanie.

Sprawdź także: Znak zodiaku dziecka ma znaczenie. Który znak wpływa na nieśmiałość, a który sprzyja buntowi dwulatka?

Kobieta Skorpion

Jest osobą zdecydowaną, która wie, czego chce i swoje potrzeby stara się szybko zrealizować. Udaje jej się to, ponieważ jest świetnie zorganizowana i skupiona na celu. Konsekwentnie pnie się po szczeblach kariery, ale praca nie przeszkadza jej w tym, że jest świetną panią domu, dobrą matką i partnerką. Trzeba dodać, że zazwyczaj partnerką lojalną.

Niby pozbawiona jest romantyczności, ale potrafi obdarzyć mężczyznę namiętną miłością. Głębokie uczucie do partnera zaprawione jest jednak dużą dawką zaborczości. Przy jej temperamencie trzeba się nastawić na sceny zazdrości, oczywiście jeśli tylko będzie miała ku nim powód.

Kobieta Skorpion najlepiej będzie się czuła w związku z solidnym znakiem zodiaku Koziorożcem, emocjonalnym Rakiem, silnym znakiem zodiaku Bykiem lub… innym Skorpionem, ale tylko pod warunkiem, że wyjdą bez szwanku z pierwszych burzliwych lat związku.

Czytaj także: Znak zodiaku Panna. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Waga. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Wodnik. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Ryby. Charakterystyka znaku zodiaku

Mężczyzna Skorpion

Mężczyzna Skorpion to typ skomplikowany. W życiu codziennym zdecydowany doskonale radzi sobie z rozwiązywaniem problemów, odnajduje w nowych sytuacjach. Jest wulkanem energii, który sprawdza się w pracy. Bywa wspaniałym przyjacielem, bliscy zawsze mogą liczyć na jego pomoc.

Mężczyzna spod znaku Skorpiona ma jednak różny stosunek do kobiet. W związkach miłosnych bywa samolubny i zazdrosny. Liczy się tylko jego zdanie, od partnerki oczekuje uległości i potakiwania. Pewne jest to, że powinna lubić seks. Pan Skorpion jest bowiem mężczyzną namiętnym i życie erotyczne jest dla niego bardzo ważne. Na szczęście jest w nim biegły i kobieta może liczyć na zadowolenie z tej strony ich relacji.

Najlepszymi partnerkami dla mężczyzny Skorpiona będą spokojne panie spod znaku Raka lub zodiaku Ryb, które chętnie oprą się na jego silnym ramieniu.

Kamienie dla zodiakalnych Skorpionów

Szczęśliwy kamień: topaz, malachit, rubin

Szczęśliwy kolor: brązowy, granat, liliowy

Sławne osoby spod znaku Skorpiona

Wśród znanych Skorpionów znajdziemy wielu artystów, ale i polityków. Są to między innymi:

 • Fiodor Dostojewski,
 • Pablo Picasso,
 • Maria Skłodowska-Curie,
 • Theodore Roosevelt,
 • Aleksander Kwaśniewski,
 • Maria Antonina,
 • Hilary Clinton.

Czy rozpoznasz znak zodiaku po dacie urodzin?

Pytanie 1 z 12
10 września urodziny obchodzi
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza