Znak zodiaku dziecka ma znaczenie. Który znak wpływa na nieśmiałość, a który sprzyja buntowi dwulatka?

2023-04-04 14:33

Spokojny domator, który zawsze znajdzie sobie sam zajęcie czy może rozlatany mały artysta, który nie usiedzi na miejscu nawet sekundy? Dusza towarzystwa czy nieśmiałek? Sprawdź na jakie dziecko wyrośnie twój maluszek, według znaku zodiaku!

Dziewczynka pokazująca język
Autor: Getty images Znak zodiaku dziecka może mieć znaczenie. Jak zodiak wpływa na charakter malucha?

Odczytywanie charakteru ze znaku zodiaku, to niezła zabawa. I choć odnajdujemy w niej rozrywkę, to często też wiele prawdy. Pisałyśmy już o tym, jakimi matkami są poszczególne znaki zodiaku. A jak znak zodiaku wpływa na dzieciństwo? Zobaczcie same! Jakie dzieci i nastolatkowie wyrosną z Waszych maluszków?

Pamiętajcie, że według astrologów, znak zodiaku odczytujemy nie tylko z daty narodzin, ale także z daty planowanych narodzin. Wcześniaki, lub dzieci urodzone po terminie, mają niekiedy zmieszany zodiak. Warto więc przeczytać też horoskop dla sąsiadującego znaku. 

Spis treści

 1. Dziecko spod znaku Barana
 2. Dziecko spod znaku Byka
 3. Dziecko spod znaku Bliźniąt
 4. Dziecko spod znaku Raka
 5. Dziecko spod znaku Lwa
 6. Dziecko spod znaku Panny
 7. Dziecko spod znaku Wagi
 8. Dziecko spod znaku Skorpiona
 9. Dziecko spod znaku Strzelca
 10. Dziecko spod znaku Koziorożca
 11. Dziecko spod znaku Wodnika
 12. Dziecko spod znaku Ryb
Horoskop. Co mówi o tobie znak zodiaku?

Dziecko spod znaku Barana

Dziecko spod znaku Barana to zakręcona duszyczka, bardzo pewna siebie, towarzyska, ale też nieposkromiona, niecierpliwa i czasem, przy nieuważnym wychowaniu - pozbawiona łagodności i taktu...

W okresie wczesnego dzieciństwa, dziecko Baran, jest bardzo wymagające - nie lubi długo czekać na posiłek, czy zmianę pieluszki. Gdy jednak podrośnie, z niechęcią będzie chodziło z mamą za rękę czy dawało buziaki - ostentacyjne okazywanie uczuć nie leży w jego naturze. 

W okresie szkolnym dziecko Baran może mieć niemałe problemy. Nie lubi większości przedmiotów, a ceni tylko te, które mają praktyczne zastosowanie - jeśli rodzice lub nauczyciele będą to umieli wykorzystać - Baran wyrośnie w przyszłości np.  na obrotnego przedsiębiorcę. 

Jego energia, jeśli nie damy jej upustu, może przerodzić się w łobuzowanie - nawet u dziewczynek. Baranki mają skłonność do wagarów. Jedyne, co jest ich w stanie poskromić, to sport - zapisuj więc dziecko na przeróżne zajęcia sportowe, najlepiej już od najmłodszych lat.

Niestety, dziecko - Baran, prędzej da sobie wpoić pewne zasady i dyscyplinę trenerowi, niż matce i ojcu. Dziewczynkę zapisuj więc na akrobatykę, tańce, pływanie, chłopca na piłkę nożną, lub sztuki walki. 

Dziecko spod znaku Byka

Dziecko spod znaku Byka to spokojny maluch, który umie zjednywać sobie serce dorosłych, ale i rówieśników. Należy do dzieci uznawanych za "bezobsługowe", a wychowywanie go nie sprawia większych problemów. Nie lubi ryzyka, więc nawet nie trzeba go zbytnio pilnować...

Jego główna zaleta w oczach dorosłych - poszanowanie zabawek, segregowanie ich, pilnowanie by się nie pogubiły, często przeradza się w chytrość i nieumiejętność dzielenia się z innymi. Niby błahe, ale w przyszłości, dorosły Byk może przy tym stać się materialistą i prawdziwym egocentrykiem.

Dziewczynka - Byk to mała strojnisia, która uwielbia modne ubranka i bardzo zwraca uwagę na swój wygląd. Chłopiec zaś to często skrupulatny kolekcjoner. Byki mają uzdolnienia taneczne i manualne. Kochają plastykę i muzykę w szkole. Z pozostałych przedmiotów, zwłaszcza na początku nauki szkolnej, miewają niemałe problemy. Nie oznacza to jednak, że w dalszej edukacji, nie rozwiną skrzydeł. 

Dziecko spod znaku Bliźniąt

Dziecko spod znaku Bliźniąt to mała gwiazda placu zabaw. Niezwykle kreatywne i towarzyskie, zachowuje się tak jakby wokół niego było nieustanne kinderparty. Jest kreatywne - umie wymyślić zabawę nawet z patyków i trawy. Choć uwielbia zabawę z rówieśnikami, w samotności też nie narzeka na nudę. 

W okresie niemowlęcym szybko zaczyna chodzić, mówić, chętnie poznaje nowe miejsca i jest idealnym kompanem do podróży już od pierwszych miesięcy życia. Czy to dziecko ma jakieś wady? Gada, ciągle gada i jest go wszędzie pełno. Potrzebuje tak dużo rozmów, a nadążenie za jego pomysłami zajmuje tyle czasu, jakby Bliźniaków rzeczywiście było dwóch. 

Na tym jednak koniec problemów. Bliźnięta świetnie się uczą, mają talenty humanistyczne - są gwiazdami szkolnych przedstawień, pisują w gazetce szkolnej, działają w samorządzie. Rolą rodzica jest tylko te pasje wspierać. Bliźniaki choć niezwykle zdolne, są leniwe i mało konsekwentne w dążeniu do celu. A przy tym, wbrew pozorom, brak im wiary we własne siły. 

Dziecko spod znaku Raka

Raki to dzieci, które jak żadne inne potrzebują czułości i spokoju. Krzyk, reprymendy mogą je niebywale zranić. Jako niemowlęta potrzebują też dużo przytulania, noszenia na rękach. W starszym wieku też niechętnie się usamodzielniają. Mamusie są dla nich najważniejsze przez dłuugie lata. Czują się przy nich spokojnie, bezpiecznie, pewnie też dlatego, że wśród rówieśników są wstydliwe i mało pewne siebie. 

Raki to mali marzyciele, lubią opiekować się zwierzątkami, bawić we wróżki, magów, obserwować przyrodę. Ich ulubione przedmioty w szkole to historia i język polski. Oprócz tego, że dają wodzę ich niezwykłej wrażliwości i fantazji, to potrafią też sobie poradzić z tymi przedmiotami dzięki niezwykłej pamięci. 

Raki, przy dobrym podsycaniu ich naturalnych pasji i talentów często wyrastają na naukowców - niekiedy historyków, archeologów, lub pisarzy, poetów. 

Dziecko spod znaku Lwa

Dzieci spod znaku Lwa chcą rządzić już od pierwszych dni życia! Małe Lwy mają w sobie skrajne cechy. Uwielbiają być podziwiane, chcą wieść prym w każdej zabawie, dominować rodziców. A przy tym są hojne, pełne empatii, pomocne, potrafią się dzielić, pomagać słabszym, brzydzą się kłamstwem i brakiem lojalności. To dobre dzieci, które robią same sobie zły PR.  

Dziecko spod znaku lwa lubi wszystko co modne i markowe - rodzice muszą umieć nad tym zapanować, bo gdy Lew rozwinie skrzydła, puści całą rodzinę z torbami. Lew jest dumny i ambitny i potrafi wytrwale dążyć do celu. W szkole, z jednych przedmiotów wiedzie prym i błyszczy na konkursach, z innych, potrafi ledwo zdawać z klasy do klasy, wdając się przy tym w konflikty z nauczycielami. Wywiadówki mogą być zatem gorące. 

Dzieci Lwy bardzo szybko chcą dorosnąć, trzeba je więc bronić przed głupstwami - jako maluchy mogą sobie zrobić krzywdę chcąc być na siłę samodzielne - np. krojąc coś ostrym nożem. Jako dorastająca młodzież - mogą wpakować się w kłopoty prowadzeniem auta bez prawa jazdy, czy przedwczesną ciążą...

Dziecko spod znaku Panny

Małe Panny to bardzo poukładane dzieci, już od okresu noworodkowego. Cenią sobie rytuały, kąpiele i kładzenie spać o tych samych porach. Lubią spokój i ponad wszystko cenią sobie porządek. Zawsze mają czysto w pokoju, a nawet mała plamka na ubraniu może urastać u nich do rangi tragedii. 

Panny są małomówne i nieśmiałe. Z trudnością nawiązują kontakty towarzyskie, ale jeśli już je znajdą, są trwałe. Uwielbiają zwierzęta. Kupno psa dla małej Panny to strzał w 10. Nie tylko zajmie się nią z wielką czułością, ale zyska też towarzysza i wsparcie w przechodzeniu przez trudy dzieciństwa spowodowane niekiedy poczuciem braku przynależności do grupy. 

Panny świetnie się uczą, nie sprawiają problemów wychowawczych. W przyszłości często zostają weterynarzami, nauczycielami, lekarzami. W dzieciństwie dobrze jest wspierać ich cechy zapisaniem do harcerstwa, wolontariatu w schronisku dla zwierząt. Takie miejsca ośmielą je i pozwolą poznać dzieci o podobnym usposobieniu.

Czytaj również: Dzieci spod tych znaków zodiaku są najbardziej pewne siebie. Czy jest wśród nich twoje? 

Te zodiakalne pary to najlepsi rodzice. Dzieciństwo ich pociech to bajka

Dziecko spod znaku Wagi

Małe Wagi to najbardziej urocze z dzieci. Łączą w sobie czułość i delikatność, z wesołością i przebojowością. To dzieci uwielbiane przez całą rodzinę i wszystkich przyjaciół jego rodziców. Są towarzyskie, ale przy tym bardzo delikatne. Pragną przynależności do grupy, boją się odrzucenia i silnie je przeżywają. 

Wagi uwielbiają wszystko co ładne, docenią więc pięknie urządzony pokój, czy modne i estetyczne ubranka. Potrzebują mieć prawdziwego przyjaciela, który zaspokoi ich potrzeby towarzyskie, a przy tym ochroni przed ewentualnym odrzuceniem, którego Waga tak się boi. Wagi to dzieci dość słabe psychicznie. W domu potrzebują spokoju, a kłótnie między rodzicami ranią je znacznie bardziej niż ich rówieśników z innych znaków. 

Dzieci spod znaku Wagi mają zdolności artystyczne - manualne, taneczne, ale też są obrotne - dobrze liczą, potrafią być dyplomatyczne, lubią rywalizację, ale bardzo boją się porażki. Rodzicom nie sprawiają większych problemów. Uważać trzeba tylko na emocje małych wag i na ich skłonność do dostosowywania się do innych i ulegania wpływom otoczenia. 

Dziecko spod znaku Skorpiona

Jeśli masz pod dachem małego Skorpiona, to uzbrój się w cierpliwość. Małe Skorpiony mają niezwykle silne charaktery i wychowując je, między bajki można włożyć wszelkie porady wychowawcze. Skorpiony wychowują się same podług własnych upodobań.

Nic nie daje też surowość i przesadna dyscyplina - z małego Skorpiona zrobimy swojego wroga, a nie osiągniemy zamierzonych rezultatów wychowawczych. Lepiej Skorpiona po prostu kochać, a on z poczucia przyzwoitości będzie posłuszniejszym dzieckiem. 

Małe Skorpiony w jednej chwili są niezadowolone i rozkapryszone, by po chwili stać się uroczymi i przymilnymi istotkami. I tak w kółko. To dzieci którymi rządzą emocje. Skorpion swoją energię musi jakoś rozładować. Dobrym sposobem będą tu sporty, ale nie zespołowe - Skorpion to zbytni indywidualista. 

Skorpiony są często nieufne i tajemnicze, mają wielu znajomych, ale raczej się nie przyjaźnią. Mają prędzej kompanów do wariactw, rozrabiania, a w późniejszym wieku - imprez. Gdy jednak Skorpion znajdzie rówieśnika który będzie dla niego wyjątkowo oddany i szczery - będzie potrafił odwzajemnić to wszystko ze zdwojoną siłą.

Nie cierpią być krytykowane - gdy w szkole znajdą nauczyciela, który znajdzie w nich talent, rozkwitną i mogą być prymusami. Jeśli jednak będą przez kadrę szkolną poniżane - mogą stać się częstymi wagarowiczami. 

Dziecko spod znaku Strzelca

Strzelce to dzieci, które, gdy nieco podrosną, najlepiej wychowywać, jak za dawnych lat - czyli na podwórku. Muszą dać upust swojej energii - zabawy w chowanego, w podchody, gry zespołowe - to ich żywioł. Nie potrzebne są im drogie i liczne zabawki. Nawet w okresie niemowlęcym, czasami lepiej zajmą się pustą butelką, z kaszą w środku, niż kosztowną zabawką dźwiękową.

Zadaniem rodzica Strzelca, jest pilnować by nie zrobił sobie krzywdy - już od najmłodszych lat jego ciekawskość skłania go do buszowania po szafkach np. z detergentami. Dziewczynki Strzelce to małe buntowniczki, które spotkasz prędzej wspinające się po drzewie, niż ubrane w sukienkę podczas zabaw w księżniczkę. Chłopcy z kolei lubią się bić i bawić w inne niebezpieczne zabawy. 

Strzelca najlepiej szybko zapisać do żłobka, a w szkole na wszelkie zajęcia sportowe. Tylko w zorganizowanej grupie nauczy się dyscypliny i wyrośnie na znośnego nastolatka. Dzieci spod znaku Strzelca uspokajają się i wydobywają swoje lepsze cechy w towarzystwie zwierząt - kupno psa byłoby bardzo dobrym pomysłem. 

Dziecko spod znaku Koziorożca

Koziorożce, to najdojrzalsze dzieci w zodiaku. Są poważne, żyjące w swoim świecie. Warto je zachęcać do szaleństw, zabaw i wygłupów, by skorzystało z dzieciństwa jak najbardziej. Dorosłe jeszcze zdąży być. Koziorożca warto też wspierać w odnajdywaniu przyjaźni i poczuciu się komfortowo wśród rówieśników. 

Koziorożce są odpowiedzialne i obowiązkowe. Rodzice muszą więc zachęcać je do tego, od czego odwodzą opiekunowie innych znaków zodiaku. Gdy zacznie rozrabiać - to w jego wypadku cudowna oznaka. A gdy mały Koziorożec zaproponuje nocowanie u koleżanki/kolegi, albo wyjazd na kolonie - dopingować go bez zastanowienia w tym pomyśle. 

Dziecko spod znaku Koziorożca ma duże talenty ścisłe. Z kolei przedmioty humanistyczne mogą sprawiać mu trudności, a nawet przynosić dysleksję, czy dysgrafię. Chwalony Koziorożec jednak przezwycięży te problemy. Warto zapisywać Koziorożca na zajęcia dodatkowe z nauk ścisłych lub gotowania i liczyć na to, że odnajdzie tam przyjaciół. 

Dziecko spod znaku Wodnika

Dziecko - Wodnik jest trudne do upilnowania. Gdy tylko zacznie chodzić, a nawet jeszcze raczkując, budzi się w nim chęć odkrywania świata. Uwielbia podróże, a w okresie nastoletnim może próbować uciekać z domu. Z Wodnikiem - przedszkolakiem koniecznie dużo spaceruj po lesie - będzie zbierał robaczki, dziwne kamyki. Przyroda wyjątkowo go fascynuje. Może lubić eksperymenty i doświadczenia naukowe.

W późniejszym wieku niezwykle interesuje się technologiami - może mieć skłonność do uzależnienia się od gier. Ale dobrze poprowadzony będzie idealnym informatykiem lub inżynierem. Talenty ścisłe mają też dziewczynki. Już od wczesnych lat chętnie zamieniają lalki na gry lub układanie klocków. 

Dziecko spod znaku Ryb

Jeśli dziecko może być zbyt grzeczne, to są to zdecydowanie zodiakalne Ryby. Maluchy spod tego znaku najlepiej czują się w swoim własnym pokoju lub przytulone do rodziców. Zadaniem rodzica małych Rybek jest nie tylko okazywać dziecku czułość, której tak potrzebuje, ale też dodawać mu odwagi i pewności siebie. 

Zodiakalne Ryby muszą czuć się bezwarunkowo kochane, bo inaczej są głęboko nieszczęśliwe. Dzieci spod znaku Ryb lubią przebywać wśród rówieśników, ale raczej w małych grupach. Wolą się przyjaźnić z jedną osobą niż bawić wśród ogromu koleżanek i kolegów. Są marzycielami, romantykami i myślicielami. Nie muszą dużo mówić, lubią przebywać z kimś bliskim, niekoniecznie z nim rozmawiając. 

By rozwinąć skrzydła potrzebują pochwał. Gdy takie dostają mogą być świetnymi uczniami i osiągać niemałe sukcesy. Mają zazwyczaj duże uzdolnienia matematyczne. 

Czy rozpoznasz znak zodiaku po dacie urodzin?

Pytanie 1 z 12
10 września urodziny obchodzi