Znak zodiaku Waga. Charakterystyka znaku zodiaku

2018-11-06 14:37

Osoby spod znaku Wagi są niezwykle spokojne i dążą do osiągnięcia harmonii. Lubią otaczać się ładnymi rzeczami i... dobrze zjeść. Jaka jest charakterystyka znaku zodiaku Waga?

Waga
Autor: Getty images

Spis treści:

  1. Od kiedy znak zodiaku Waga
  2. Charakterystyka znaku zodiaku Waga
  3. Waga żyje w równowadze
  4. Waga ma świetny styl
  5. Cechy charakteru Wagi
  6. Dziecko spod znaku Wagi
  7. Kobieta Waga
  8. Mężczyzna Waga
  9. Kamienie dla zodiakalnych Wag

Od kiedy znak zodiaku Waga

Osoby spod znaku zodiaku Waga urodziły się pomiędzy 23 września a 22 października.

Charakterystyka znaku zodiaku Waga

Żywiołem ludzi spod znaku Wagi jest powietrze, a opiekuńczą planetą Wenus – bogini miłości i szczęścia. Dzięki temu zestawieniu Waga jest łagodna, pełna wdzięku i sympatii do otoczenia, wyrażanej chociażby wyszukaną grzecznością. To osoba niezwykle spokojna, która dąży do osiągnięcia harmonii – zarówno wewnętrznej, jak i otaczającego ją świata. Jak te cechy realizują się na co dzień?

Znak zodiaku a charakter dziecka - Waga

Waga żyje w równowadze

Słońce wchodzi do znaku zodiaku Wagi wraz z jesienią, kiedy doba podzielona jest na dwie jednakowe części. Waga symbolizuje więc równowagę i każda osoba spod tego znaku taki stan chce osiągnąć. Zazwyczaj w kontaktach z ludźmi Waga jest uprzejma, stara się nikogo nie urazić, wyróżnia się też dobrymi manierami.

Poczucie sprawiedliwości i pokojowe nastawienie sprawiają, że wszystko stara się rozwiązywać dyplomatycznie, a nie siłowo. Nie chce mieć w nikim wroga, ale też stara się nie być wrogo nastawiona do nikogo. Co nie znaczy, że jest tchórzem. Przyparta do muru Waga zawsze walczy o swoje.

Osoby spod tego znaku nie lubią zmian, przystają na nie z wahaniem, rzadko kiedy są ich autorami. Największą ich wadą, nie tylko na drodze zawodowej, ale przede wszystkim w życiu prywatnym, jest zbytnia ostrożność przeradzająca się w niezdecydowanie. Trzeba jednak przyznać, że kiedy Waga wreszcie się na coś zdecyduje, jej wybór jest jak najbardziej trafny.

Waga ma świetny styl

Luksus jest dla znaku zodiaku Wagi ważny. Lubi otaczać się pięknymi rzeczami, mieszkanie ma zawsze estetycznie urządzone. Lubi też dobrze wyglądać, umie o siebie zadbać. Nosi modne ubrania, stylowe dodatki, na które potrafi wydać fortunę. Kosmetyki są również ważną pozycją na liście jej zakupów. Nie tylko ubiera się ze smakiem, ale też… lubi dobrze zjeść. Łakomstwo często kończy się niestety dla niej problematycznie.

Cechu charakteru Wagi

Wagi najlepiej realizują się w zawodach, które wymagają od nich kontaktów z innymi ludźmi. Łatwość w nawiązywaniu tychże kontaktów sprawia, że Waga doskonale prowadzi rozmowy z klientami, potrafi pośredniczyć w pertraktacjach handlowych lub rokowaniach politycznych. Nie bez znaczenia jest fakt, że waga jest w prawie symbolem sprawiedliwości.

Osoby spod tego znaku potrafią odczytywać motywy kierujące ludźmi, rozpoznawać znaczenie różnych sytuacji. Te zalety plus talenty mediacyjne mogą Wagi wykorzystywać na przykład w polityce. Wśród znanych Wag pojawiają się tacy działacze polityczni, jak Margaret Thatcher, Lech Wałęsa, Jimmy Carter, Mahatma Gandhi.

Wagi kochają sztukę. Nie tylko jako odbiorcy. Bywają też artystycznie uzdolnione. I często decydują się zajmować sztuką zawodowo. Realizują się wtedy w rozmaitych dziedzinach. Pod znakiem Wagi urodzili się tak różni artyści, jak John Lennon, Oscar Wilde, Denis Diderot, Giuseppe Verdi.

Czytaj:

Znak zodiaku Baran. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Byk. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Bliźnięta. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Rak. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Lew. Charakterystyka znaku zodiaku

Dziecko spod znaku Wagi

Pieszczoszek i aniołeczek, który rzadko bywa humorzasty. Kiedy nabroi, za pomocą słodkich minek potrafi wykaraskać się z kłopotów. W domu nigdy się nie awanturuje, nie wdaje się też w konflikty z rówieśnikami. Dzieci spod znaku Wagi są dobrze wychowane, używają takich wyrazów jak: proszę, przepraszam, dziękuję, czym zaskarbiają sobie podziw dorosłych.

Ponieważ Waga nie sprawia problemów, lubią ją nauczyciele. Jest też lubiana przez rówieśników, chociaż często ich wykorzystuje. Kiedy z właściwym sobie wdziękiem poprosi o przysługę, bez problemu ją uzyskuje – od ściągi na klasówce z matematyki po przepisanie pracy domowej.

Waga ma już od najmłodszych lat problemy z decyzyjnością, więc rodzice powinni nauczyć ją szybszego podejmowania decyzji, ale też odwagi w wyrażaniu swoich poglądów.

Kobieta Waga

Ma powodzenie u mężczyzn, których pociąga jej czar. Zachwycają się również doskonałą oprawą jej kobiecości, ponieważ Pani Waga jest zawsze elegancko ubrana i wypielęgnowana. Zresztą lubi być podziwiana przez otoczenie i adorowana przez mężczyzn. Kiedy jednak wybierze tego jedynego, to naprawdę będzie on jedyny. Waga po prostu nie lubi zdrad, są one dla niej kolejną formą kłamstwa, którego nie znosi.

Kobieta Waga ma też drugą, trochę kłopotliwą stronę. W umiłowaniu luksusu lubi nadmiernie wydawać pieniądze. Jej ulubioną rozrywką są zakupy, często nieprzemyślane i bezsensowne. Takie szaleństwa mogą wytrzymać jedynie panowie spod znaku Wodnika, Byka lub Koziorożca.

Czytaj:

Znak zodiaku Panna. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Skorpion. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Strzelec. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Koziorożec. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Wodnik. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Ryby. Charakterystyka znaku zodiaku

Mężczyzna Waga

Zawsze zadbany i elegancki, a przy tym w każdym calu dżentelmen. Uwielbia dyskusje, zwłaszcza o sztuce. Chętnie udziela się towarzysko. Dobrym humorem zaskarbia sobie sympatię otoczenia. Również wielu kobiet, co kończy się częstymi romansami. Jednak dość szybko pan Waga się ustatkuje, jeśli tylko trafi na kobietę, która będzie go wspierać we wszystkim.

Co ważne, jest odpowiedzialny finansowo, ponieważ potrzebuje stabilizacji i poczucia komfortu, który dają mu pieniądze. Kiedy już założy rodzinę, stara się zapewnić bliskim wszystko, co najlepsze. W domu, tak jak w życiu, pan Waga lubi porządek, na szczęście nie uważa, że jego utrzymanie należy jedynie do partnerki. Dobrym uzupełnieniem będzie dla niego kobieta spod znaku Koziorożca, Wodnika lub Byka.

Kamienie dla zodiakalnych Wag

Szczęśliwy kolor - błękitny, zielony, żółty, różowySzczęśliwy kamień - ametyst, topaz, opal

Najtrudniejsze polskie wyrazy. Czy wiesz, co oznaczają?

Pytanie 1 z 10
Dezaprobata to:
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza