Co widzisz jako pierwsze? Jedno z tych zwierząt widzi tylko garstka ludzi

2023-07-24 14:00

Czy twoje postrzeganie świata może powiedzieć coś o twoim charakterze? Eksperci twierdza, ze tak. W końcu nie bez powodu niektórzy widząc tę szklankę z wodą mówią, że jest prawie pełna, a inni - że prawie pusta. Ten rysunek powie coś o twoim charakterze. Naprawdę niewiele ludzi widzi na nim tego czworonoga.

piękna młoda kobieta
Autor: Getty images/kadr Tiktok@charlesmeriot Co widzisz jako pierwsze? Jedno z tych zwierząt widzi tylko garstka ludzi

Rysunek znaleźć można na Tiktoku na popularnym profilu Charlesa Meriota, który ma ponad 1 milion obserwujących. Charles pokazuje na nim zabawy psychologiczne oparte na zagadkach typu "co widzisz najpierw?", ale nie tylko, próbując opisać na tej podstawie cechy charakteru swoich fanów.

W komentarzach pod postami jego obserwujący odpowiadają np. jakie zwierzę na rysunku dostrzegli jako pierwsze. Tak było w przypadku czarnobiałej grafiki, która znajdziecie niżej, ukazującej psa i kota. Jak widać po komentarzach, większość ludzi najpierw dostrzegała psa. Na ponad 30 komentarzy, tylko 4 osoby najpierw dostrzegały kota.

A jak jest w twoim przypadku? I co oznacza, że najpierw widzisz psa lub kota? Odwiedź znajdziesz pod zdjęciem. 

Co widzisz najpierw?
Autor: Getty images

Widzisz najpierw kota czy psa?

Jeśli najpierw widzisz psa, tłumaczy Charles Meriot, jesteś człowiekiem miłym i lojalnym. Dbasz o innych ludzi i troszczysz sie o tych, którzy odgrywają ważną rolę w twoim życiu i których kochasz. Jeśli widzisz kota, jesteś niezależny i unikalny. Masz wiele hobby i jesteś kreatywna osobą, którą stać na bardzo wiele. Uwielbiasz pracować nad sobą.

Czytaj również: Na tym obrazku ukryta jest liczba. Ale tylko najbystrzejsi ją zauważą

st na zdjęciu? Rozwiązanie tej zagadki nie jest takie proste

Co widzisz pierwsze? Jak działa taki test?

Testy typu "Co widzisz pierwsze?" to fajna zabawa, którą jednak trzeba traktować z przymrużeniem oka. Obrazki dają wrażenie złudzenia optycznego i pozwalają co najwyżej powiedzieć coś o pracy twojego mózgu, który zostaje czasem oszukany przez zmysły, a nie o twoim charakterze. Odpowiedzialna za złudzenia optyczne jest siatkówka, która wysyła mózgowi luźne fragmenty do przetworzenia i interpretacji.

To, jak je zinterpretuje, nie świadczy o cechach charakteru czy osobowości. Dlatego pamiętaj, ze rysunki nie powiedzą ci, czy jesteś odważny, czy strachliwe, ani o tym, czy jesteś artystyczną dusza, czy twardo stąpasz po ziemi.