Jesteś przemęczona, choć mąż i dzieci "pomagają" w domu? TEST niewidzialnej pracy powie ci, dlaczego

2022-05-11 13:50

Rodzina "pomaga", ty zarządzasz. To bardziej wyczerpujące niż myślisz. To nic, że podział obowiązków w domu jest w miarę możliwości równy. Ale czy sprawiedliwy? Wykonaj nasz test, a dowiesz się, jak wiele pracy, której nikt nie zauważa, to ty wykonujesz w waszym domu.

tata i dzieci
Autor: Getty Images Rodzina "pomaga", ty zarządzasz. To bardziej wyczerpujące niż myślisz.

Kobiety są menadżerkami w domu. Pilnują logistyki, zarządzają zasobami ludzkimi w rodzinie, a w razie niepowodzeń - to zazwyczaj one ponoszą odpowiedzialność. A to podnosi poziom frustracji i przemęczenia. Wszyscy zarzucają ci, że narzekasz na zmęczenie, choć przecież oni też mają domowe obowiązki?

Niestety. Pewne zadania w domach należą tylko do matek. To delegowanie zadań, kontrola ich wykonania, przypominanie o konieczności zrobienia pewnych rzeczy. Efety? Ty zrzędzisz, jesteś przemęczona, przestymulowana, a i tak nikt nie widzi tej pracy, nie docenia jej, a ciebie traktuje jak kata.

Zobacz też: Matczyna wściekłość: gdy kochasz, a mimo to wybuchasz. To znak od ciała, że czas zadbać o siebie

"Mam dość własnego dziecka". Jak sobie poradzić z kryzysem macierzyńskim?

Kojarzycie dawny tekst własnych matek - "beze mnie ten dom brudem by zarósł?". Niestety jest w nim wiele prawdy. Nawet jeśli cała rodzina ogarnia domowe sprawy. To zjawisko ma swoją nazwę - niewidzialna praca

Rozwiąż nasz test i dowiedz się, dlaczego to ty jesteś najbardziej zmęczona domowymi sprawami, choć wszyscy żyjecie w tym samym gospodarstwie domowym. Jako bonus zdobędziesz argumenty w domowych potyczkach słownych. A może przekonasz się, że przełamujecie ten schemat i w twoim domu rzeczywiście podział obowiązków jest sprawiedliwy?

Jak wiele niewidzialnej pracy wykonujesz w waszym domu?

Pytanie 1 z 13
Jeśli Ty nie zauważysz, że podłoga jest brudna, a w koszu na pranie jest pełno ubrań, nikt inny nie zauważy.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza