Jesteś przemęczona, choć mąż i dzieci "pomagają" w domu? TEST niewidzialnej pracy powie ci, dlaczego

2022-05-11 13:50

Rodzina "pomaga", ty zarządzasz. To bardziej wyczerpujące niż myślisz. To nic, że podział obowiązków w domu jest w miarę możliwości równy. Ale czy sprawiedliwy? Wykonaj nasz test, a dowiesz się, jak wiele pracy, której nikt nie zauważa, to ty wykonujesz w waszym domu.

tata i dzieci
Autor: Getty Images Rodzina "pomaga", ty zarządzasz. To bardziej wyczerpujące niż myślisz.

Kobiety są menadżerkami w domu. Pilnują logistyki, zarządzają zasobami ludzkimi w rodzinie, a w razie niepowodzeń - to zazwyczaj one ponoszą odpowiedzialność. A to podnosi poziom frustracji i przemęczenia. Wszyscy zarzucają ci, że narzekasz na zmęczenie, choć przecież oni też mają domowe obowiązki?

Niestety. Pewne zadania w domach należą tylko do matek. To delegowanie zadań, kontrola ich wykonania, przypominanie o konieczności zrobienia pewnych rzeczy. Efety? Ty zrzędzisz, jesteś przemęczona, przestymulowana, a i tak nikt nie widzi tej pracy, nie docenia jej, a ciebie traktuje jak kata.

Zobacz też: Matczyna wściekłość: gdy kochasz, a mimo to wybuchasz. To znak od ciała, że czas zadbać o siebie

"Mam dość własnego dziecka". Jak sobie poradzić z kryzysem macierzyńskim?

Kojarzycie dawny tekst własnych matek - "beze mnie ten dom brudem by zarósł?". Niestety jest w nim wiele prawdy. Nawet jeśli cała rodzina ogarnia domowe sprawy. To zjawisko ma swoją nazwę - niewidzialna praca

Rozwiąż nasz test i dowiedz się, dlaczego to ty jesteś najbardziej zmęczona domowymi sprawami, choć wszyscy żyjecie w tym samym gospodarstwie domowym. Jako bonus zdobędziesz argumenty w domowych potyczkach słownych. A może przekonasz się, że przełamujecie ten schemat i w twoim domu rzeczywiście podział obowiązków jest sprawiedliwy?

Jak wiele niewidzialnej pracy wykonujesz w waszym domu?

Pytanie 1 z 13
Jeśli Ty nie zauważysz, że podłoga jest brudna, a w koszu na pranie jest pełno ubrań, nikt inny nie zauważy.