Makary - znaczenie imienia Makary, imieniny

2019-02-28 8:23
Zaślepka imiona męskie
Autor: gettyimages.com

Poznaj znaczenie imienia Makary. Co znaczy Makary? Jak imię to brzmi w innych językach? Kiedy Makary obchodzi imieniny. Skorzystaj z naszego imiennika.

Makary to imię pochodzenia greckiego. W Polsce nie należy do najpopularniejszych, w zeszłym roku znalazło się poza pierwszą pięćdziesiątką najczęściej nadawanych imion nowonarodzonym chłopcom.

Makary: znaczenie imienia

Makarios to greckie słowo oznaczające kogoś szczęśliwego. Od tego właśnie słowa pochodzi imię Makary, które można tłumaczyć jako „szczęśliwy”. W łacinie imię to brzmi Macarius. Makary to wersja spolszczona.

Makary: imieniny

Makary obchodzi imieniny: 2.01, 15.01, 28.02, 10.03 (najpopularniejsza data), 1.04, 10.04, 20.06, 12.08, 30.10, 8.12, 20.12.

Makary: charakterystyka osoby

Makary uchodzi za osobę powszechnie lubianą. Jest dobrym, życzliwym człowiekiem, bardzo sympatycznym i przyjacielskim – już od dziecka. Zwykle ma w sobie wiele optymizmu, rzadko się smuci i obraża. Potrafi się cieszyć z tego co ma, jest wierny przyjaźni i miłości. Ma niemal same zalety, również w kwestii intelektualnej. Jest bystrą i pojętną osobą. Makary odznacza się wyjątkowo silną osobowością i radzi sobie z przeciwnościami losu. Dzięki dużej rzeszy przyjaciół, może liczyć na ich pomoc. Przy tych wszystkich zaletach bywa jednak i leniwy, co jest jego największą wadą. Nie lubi się przemęczać i chętnie daje się wyręczać innym. Ma w sobie dużo beztroski, nie myśli o przyszłości, stara się żyć chwilą, a z problemami zmierza się wówczas, gdy zaczynają go dotyczyć. Makary jako dziecko jest wrażliwy i empatyczny, lubi pomagać słabszym – opiekuje się młodszym rodzeństwem, ale i z pasją przygarnia bezdomne zwierzęta.

Makary: zdrobnienia imienia

Maki, Makaruś, Makaro, Makarek, Makuś, Mak, Makusiek, Makuniek, Karuś, Makarek.

Odmiana imienia: Makary

Imię Makary w dopełniaczu i bierniku brzmi: Makarego, w celowniku: Makaremu.

Makary: preferowane zawody

Dobrze odnajduje się w firmach rodzinnych i małych spółkach, w których ma częsty kontakt z ludźmi. Nadaje się również na opiekuna ludzi lub zwierząt.

Makary: sławne osoby

  • Makary Żabiński – święty prawosławny,
  • Makary Drohomirecki – powstaniec styczniowy,
  • Święty Makary z Aleksandrii,
  • Święty Makary z Jerozolimy,
  • Kari Ukkonen – fiński piłkarz.

SPRAWDŹ! Horoskop urodzeniowy - wybierz datę swoich urodzin

Imię Makary w innych językach

  • Język francuski - Macaire
  • Język włoski - Macario
  • Język hiszpański - Macario
  • Język rosyjski - Макар
  • Język ukraiński - Макар
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka