Makary - znaczenie imienia Makary, imieniny

2019-02-28 8:23

Poznaj znaczenie imienia Makary. Co znaczy Makary? Jak imię to brzmi w innych językach? Kiedy Makary obchodzi imieniny. Skorzystaj z naszego imiennika.

Zaślepka imiona męskie
Autor: gettyimages.com

Makary to imię pochodzenia greckiego. W Polsce nie należy do najpopularniejszych, w zeszłym roku znalazło się poza pierwszą pięćdziesiątką najczęściej nadawanych imion nowonarodzonym chłopcom.

Makary: znaczenie imienia

Makarios to greckie słowo oznaczające kogoś szczęśliwego. Od tego właśnie słowa pochodzi imię Makary, które można tłumaczyć jako „szczęśliwy”. W łacinie imię to brzmi Macarius. Makary to wersja spolszczona.

Makary: imieniny

Makary obchodzi imieniny: 2.01, 15.01, 28.02, 10.03 (najpopularniejsza data), 1.04, 10.04, 20.06, 12.08, 30.10, 8.12, 20.12.

Makary: charakterystyka osoby

Makary uchodzi za osobę powszechnie lubianą. Jest dobrym, życzliwym człowiekiem, bardzo sympatycznym i przyjacielskim – już od dziecka. Zwykle ma w sobie wiele optymizmu, rzadko się smuci i obraża. Potrafi się cieszyć z tego co ma, jest wierny przyjaźni i miłości. Ma niemal same zalety, również w kwestii intelektualnej. Jest bystrą i pojętną osobą. Makary odznacza się wyjątkowo silną osobowością i radzi sobie z przeciwnościami losu. Dzięki dużej rzeszy przyjaciół, może liczyć na ich pomoc. Przy tych wszystkich zaletach bywa jednak i leniwy, co jest jego największą wadą. Nie lubi się przemęczać i chętnie daje się wyręczać innym. Ma w sobie dużo beztroski, nie myśli o przyszłości, stara się żyć chwilą, a z problemami zmierza się wówczas, gdy zaczynają go dotyczyć. Makary jako dziecko jest wrażliwy i empatyczny, lubi pomagać słabszym – opiekuje się młodszym rodzeństwem, ale i z pasją przygarnia bezdomne zwierzęta.

Makary: zdrobnienia imienia

Maki, Makaruś, Makaro, Makarek, Makuś, Mak, Makusiek, Makuniek, Karuś, Makarek.

Odmiana imienia: Makary

Imię Makary w dopełniaczu i bierniku brzmi: Makarego, w celowniku: Makaremu.

Makary: preferowane zawody

Dobrze odnajduje się w firmach rodzinnych i małych spółkach, w których ma częsty kontakt z ludźmi. Nadaje się również na opiekuna ludzi lub zwierząt.

Makary: sławne osoby

  • Makary Żabiński – święty prawosławny,
  • Makary Drohomirecki – powstaniec styczniowy,
  • Święty Makary z Aleksandrii,
  • Święty Makary z Jerozolimy,
  • Kari Ukkonen – fiński piłkarz.

SPRAWDŹ! Horoskop urodzeniowy - wybierz datę swoich urodzin

Imię Makary w innych językach

  • Język francuski - Macaire
  • Język włoski - Macario
  • Język hiszpański - Macario
  • Język rosyjski - Макар
  • Język ukraiński - Макар