Siemowit - znaczenie imienia Siemowit, imieniny

2019-02-28 8:22

Poznaj znaczenie imienia Siemowit. Co znaczy Siemowit? Jak imię to brzmi w innych językach? Kiedy Siemowit obchodzi imieniny. Skorzystaj z naszego imiennika.

Zaślepka imiona męskie
Autor: gettyimages.com

Ma pochodzenie słowiańskie. Imię Siemowit występowało głównie w dynastii piastowskiej. Używali go mazowieccy książęta. W styczniu 2014 r. w Polsce żyło 20 Siemowitów. Inna forma tego imienia to: Ziemowit.

Siemowit: znaczenie imienia

Imię Siemowit złożone jest z dwóch członów. Siemo- (rodzina, ród) oraz -wit (pan, władca). Imię to wyrażało życzenie, aby mężczyzna nim obdarzony przewodził swojej wspólnocie. Oznacza: "dbający o rodzinę".

Siemowit: imieniny

Siemowit obchodzi imieniny 18.10.

Siemowit: charakterystyka osoby

Mężczyzna, który ma na imię Siemowit żadnej pracy się nie boi. Jest obowiązkowy, odpowiedzialny, inteligentny i rozsądny. Jako głowa rodziny robi wszystko, aby jego bliskim niczego nie brakowało. Nie znosi spóźnialskich i unika spotkań z ludźmi, którzy nie szanują jego czasu. Kiedy bardzo mu na czymś zależy, potrafi postawić sprawę na ostrzu noża.

Siemowit: zdrobnienie imienia

Siemko, Siemek, Siemowitek, Siemowicio, Siemowiciu, Siemowituś.

Odmiana imienia Siemowit

Odmiana imienia Siemowit w języku polskim: w dopełniaczu - Siemowita, w celowniku - Siemowitowi, w miejscowniku - Siemowicie.

Preferowane zawody dla osób o imieniu Siemowit

Dyplomata, przedstawiciel handlowy, nauczyciel, bankier.

Sławne osoby o imieniu Siemowit

  • Siemowit (książę Polan)
  • Siemowit I
  • Siemowit II
  • Siemowit III
  • Siemowit IV
  • Siemowit V
  • Siemowit VI

SPRAWDŹ! Horoskop urodzeniowy - wybierz datę swoich urodzin

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza