Bianka - znaczenie imienia Bianka, imieniny

2019-02-28 8:27

Poznaj znaczenie imienia Bianka. Co znaczy Bianka? Jak imię to brzmi w innych językach? Kiedy Bianka obchodzi imieniny. Skorzystaj z naszego imiennika.

Zaślepka imiona żeńskie
Autor: gettyimages.com

Małe Bianki rodzą się w Polsce dopiero od końca XX wieku. Imię pojawiło się w naszym kraju za pośrednictwem języka włoskiego.

Bianka: znaczenie imienia

Istnieją dwie hipotezy co do pochodzenia tego imienia. Jedna wskazuje na genezę w języku francuskim – od francuskiego „blanche” – „biała”, „jasnowłosa”, „czysta” lub z niemieckiego, gdzie Bianka stanowi formę imienia Blanka.

Bianka: imieniny

Bianka obchodzi imieniny: 02.12.

Bianka: charakterystyka osoby

Bianka to bardzo dobra pracownica i nieco gorsza gospodyni domowa. W pracy może spędzać czas od świtu do nocy, ponieważ lubi współpracować z innymi osobami, a szczególnie sprawować nad nimi kontrolę. Niemałą zachętę stanowi dla niej wynagrodzenie – Bianka lubi zarabiać, a jeszcze bardziej wydawać pieniądze. Nawet jeśli dysponuje całkiem niezłą sumą, potrafi błyskawicznie zamienić ją w ogromną ilość nowych ubrań, kosmetyków, gadżetów. W małżeństwie Bianki to głownie mąż zajmuje się codziennymi obowiązkami – ona nie lubi sprzątać, gotować, nie zwraca szczególnej uwagi na to, czego akurat w domu brakuje. Często odkłada różne sprawy „na później” i koniec końców nigdy ich nie rozwiązuje. Mimo że bywa humorzasta, ma wielu przyjaciół, ponieważ swoje wady przebija zaletami – życzliwością, gotowością do pomocy. Już jako dziecko Bianka lubi się poświęcać pracy twórczej – rysuje, wycina, koloruje, wymyśla przedstawienia dla całej rodziny.

Bianka: zdrobnienia imienia

Najpopularniejsze zdrobnienia tego imienia to: Bianeczka, Bianulka, Biania, Biancia, Bianusia.

Odmiana imienia Bianka

Odmiana w języku polskim: w dopełniaczu imię ma formę: Bianki, a w celowniku i miejscowniku – Biance.

Preferowane zawody dla osób o imieniu Bianka

Polityk, artystka, projektantka.

Sławne osoby o imieniu Bianka

  • Bianka Panova – bułgarska gimnastyczka
  • Bianka Sartinelli – włoska aktorka teatralna
  • Bianca Jagger – modelka i aktorka
  • Bianca Ferguson – amerykańska aktorka
  • Bianca Kappler – niemiecka skoczkini w dal

SPRAWDŹ! Horoskop urodzeniowy - wybierz datę swoich urodzin