Bianka - znaczenie imienia Bianka, imieniny

2019-02-28 8:27
Zaślepka imiona żeńskie
Autor: gettyimages.com

Poznaj znaczenie imienia Bianka. Co znaczy Bianka? Jak imię to brzmi w innych językach? Kiedy Bianka obchodzi imieniny. Skorzystaj z naszego imiennika.

Małe Bianki rodzą się w Polsce dopiero od końca XX wieku. Imię pojawiło się w naszym kraju za pośrednictwem języka włoskiego.

Bianka: znaczenie imienia

Istnieją dwie hipotezy co do pochodzenia tego imienia. Jedna wskazuje na genezę w języku francuskim – od francuskiego „blanche” – „biała”, „jasnowłosa”, „czysta” lub z niemieckiego, gdzie Bianka stanowi formę imienia Blanka.

Bianka: imieniny

Bianka obchodzi imieniny: 02.12.

Bianka: charakterystyka osoby

Bianka to bardzo dobra pracownica i nieco gorsza gospodyni domowa. W pracy może spędzać czas od świtu do nocy, ponieważ lubi współpracować z innymi osobami, a szczególnie sprawować nad nimi kontrolę. Niemałą zachętę stanowi dla niej wynagrodzenie – Bianka lubi zarabiać, a jeszcze bardziej wydawać pieniądze. Nawet jeśli dysponuje całkiem niezłą sumą, potrafi błyskawicznie zamienić ją w ogromną ilość nowych ubrań, kosmetyków, gadżetów. W małżeństwie Bianki to głownie mąż zajmuje się codziennymi obowiązkami – ona nie lubi sprzątać, gotować, nie zwraca szczególnej uwagi na to, czego akurat w domu brakuje. Często odkłada różne sprawy „na później” i koniec końców nigdy ich nie rozwiązuje. Mimo że bywa humorzasta, ma wielu przyjaciół, ponieważ swoje wady przebija zaletami – życzliwością, gotowością do pomocy. Już jako dziecko Bianka lubi się poświęcać pracy twórczej – rysuje, wycina, koloruje, wymyśla przedstawienia dla całej rodziny.

Bianka: zdrobnienia imienia

Najpopularniejsze zdrobnienia tego imienia to: Bianeczka, Bianulka, Biania, Biancia, Bianusia.

Odmiana imienia Bianka

Odmiana w języku polskim: w dopełniaczu imię ma formę: Bianki, a w celowniku i miejscowniku – Biance.

Preferowane zawody dla osób o imieniu Bianka

Polityk, artystka, projektantka.

Sławne osoby o imieniu Bianka

  • Bianka Panova – bułgarska gimnastyczka
  • Bianka Sartinelli – włoska aktorka teatralna
  • Bianca Jagger – modelka i aktorka
  • Bianca Ferguson – amerykańska aktorka
  • Bianca Kappler – niemiecka skoczkini w dal

SPRAWDŹ! Horoskop urodzeniowy - wybierz datę swoich urodzin

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka