Celina - znaczenie imienia Celina, imieniny

2019-02-28 8:26
Zaślepka imiona żeńskie
Autor: gettyimages.com

Poznaj znaczenie imienia Celina. Co znaczy Celina? Jak imię to brzmi w innych językach? Kiedy Celina obchodzi imieniny. Skorzystaj z naszego imiennika.

Celina to imię występujące w Polsce już od XIX wieku, które jednak nigdy nie zdobyło dużej popularności. Pojawiło się najpewniej na skutek wpływów z Francji.

Celina: znaczenie imienia

Celina jest imieniem pochodzenia łacińskiego. Według jednej hipotezy utworzono je od słowa „caelum”, które oznacza „niebo”. Według innej – od słowa „caecus” – ciemny, wątpliwy.

Celina: imieniny

Celina obchodzi imieniny: 22.08, 27.08, 21.10, 15.12, 27.12, 28.12.

Celina: charakterystyka osoby

Celina doskonale wie, jak się zachować, by zyskać aprobatę innych osób. Jednak nie zawsze to, co mówi i robi, jest zupełnie szczere. Nie wynika to z jej złych intencji, ale z braku odwagi do wyrażenia wprost swojej opinii. Woli nie przedstawiać głośno swoich poglądów, zwłaszcza w sytuacji, gdy reszta osób w towarzystwie ma inne zdanie. W pracy Celina nie wykazuje się dużą inicjatywą, woli raczej postępować według wskazań swojego szefa, nie wdając się w dyskusje. Dobrze za to radzi sobie w wolnych zawodach, gdzie, wolna od konieczności codziennego współdziałania z przełożonymi, sama sobie jest sterem, żeglarzem i okrętem. Osoby noszące to imię są bardzo dobrymi matkami – mają w sobie wiele ogromne pokłady ciepła, cierpliwości, zdolność do poświęceń. W ich otoczeniu zawsze znajdują się sprawdzeni przyjaciele, na których zawsze może liczyć. Mała Celinka uwielbia spędzać czas ze swoimi rodzicami, dziadkami, nie ma żadnych kłopotów z okazywaniem im miłości.

Odmiana imienia Celina

Odmiana w języku polskim: w dopełniaczu imię ma formę Celiny, a w celowniku i miejscowniku – Celinie.

Preferowane zawody dla osób o imieniu Celina

Działaczka w organizacji charytatywnej, pisarka, dziennikarka.

Sławne osoby o imieniu Celina

  • Celina Szymanowska – żona Adama Mickiewicza
  • Céline Dion – kanadyjska piosenkarka
  • Céline Laporte – francuska lekkoatletka

SPRAWDŹ! Horoskop urodzeniowy - wybierz datę swoich urodzin

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka