Celina - znaczenie imienia Celina, imieniny

2019-02-28 8:26

Poznaj znaczenie imienia Celina. Co znaczy Celina? Jak imię to brzmi w innych językach? Kiedy Celina obchodzi imieniny. Skorzystaj z naszego imiennika.

Zaślepka imiona żeńskie
Autor: gettyimages.com

Celina to imię występujące w Polsce już od XIX wieku, które jednak nigdy nie zdobyło dużej popularności. Pojawiło się najpewniej na skutek wpływów z Francji.

Celina: znaczenie imienia

Celina jest imieniem pochodzenia łacińskiego. Według jednej hipotezy utworzono je od słowa „caelum”, które oznacza „niebo”. Według innej – od słowa „caecus” – ciemny, wątpliwy.

Celina: imieniny

Celina obchodzi imieniny: 22.08, 27.08, 21.10, 15.12, 27.12, 28.12.

Celina: charakterystyka osoby

Celina doskonale wie, jak się zachować, by zyskać aprobatę innych osób. Jednak nie zawsze to, co mówi i robi, jest zupełnie szczere. Nie wynika to z jej złych intencji, ale z braku odwagi do wyrażenia wprost swojej opinii. Woli nie przedstawiać głośno swoich poglądów, zwłaszcza w sytuacji, gdy reszta osób w towarzystwie ma inne zdanie. W pracy Celina nie wykazuje się dużą inicjatywą, woli raczej postępować według wskazań swojego szefa, nie wdając się w dyskusje. Dobrze za to radzi sobie w wolnych zawodach, gdzie, wolna od konieczności codziennego współdziałania z przełożonymi, sama sobie jest sterem, żeglarzem i okrętem. Osoby noszące to imię są bardzo dobrymi matkami – mają w sobie wiele ogromne pokłady ciepła, cierpliwości, zdolność do poświęceń. W ich otoczeniu zawsze znajdują się sprawdzeni przyjaciele, na których zawsze może liczyć. Mała Celinka uwielbia spędzać czas ze swoimi rodzicami, dziadkami, nie ma żadnych kłopotów z okazywaniem im miłości.

Odmiana imienia Celina

Odmiana w języku polskim: w dopełniaczu imię ma formę Celiny, a w celowniku i miejscowniku – Celinie.

Preferowane zawody dla osób o imieniu Celina

Działaczka w organizacji charytatywnej, pisarka, dziennikarka.

Sławne osoby o imieniu Celina

  • Celina Szymanowska – żona Adama Mickiewicza
  • Céline Dion – kanadyjska piosenkarka
  • Céline Laporte – francuska lekkoatletka

SPRAWDŹ! Horoskop urodzeniowy - wybierz datę swoich urodzin