Halszka - znaczenie imienia Halszka, imieniny

2019-02-28 8:25

Poznaj znaczenie imienia Halszka. Co znaczy Halszka? Jak imię to brzmi w innych językach? Kiedy Halszka obchodzi imieniny. Skorzystaj z naszego imiennika.

Zaślepka imiona żeńskie
Autor: gettyimages.com

Imię Halszka stało się popularne dzięki postaci świętej Elżbiety. Często nosiły je członkinie angielskich i belgijskich rodzin królewskich.

Halszka: znaczenie imienia

Halszka jest zdrobnieniem imienia Elżbieta. Jego staropolskiej formy – Halżbieta. Z kolei Elżbieta to imię hebrajskie. „Elisheba” znaczy „Bóg moją przysięgą”.

Halszka: imieniny

Halszka obchodzi imieniny: 02.03.

Halszka: charakterystyka osoby

Halszka to obieżyświat. Od dziecka pasjonuje ją historia, inne kultury. Marzenia o zwiedzaniu różnych krajów szybko wciela w życie. Już jako nastolatka, później studentka bierze udział w wyprawach naukowych, programach wymiany studentów. Dzięki temu uczy się innych języków i zawiera znajomości na całym świecie. Halszka jest pogodną i dobroduszną kobietą. Wydziela tyle pozytywnej energii, że inne osoby wprost do niej lgną. Mimo że często bywa zagranicą, zawsze pamięta o swojej rodzinie i wspiera ją w razie potrzeby. Halszka na swojego partnera szuka mężczyzny odważnego, aktywnego, podróżnika. Razem stanowią wybuchową mieszankę i czują, że mogą podbić świat. W momencie pojawienia się dzieci nie zwalniają ani na chwilę. Ich maluchy przeżyły i zwiedziły tyle, ile niektórzy dorośli nie zdążyli zobaczyć przez całe życie. Już jako dziecko mała Halszka z dużo uwagi poświęca przeglądaniu książeczek przygodowych, podróżniczych.

Halszka: zdrobnienia imienia

Najpopularniejsze zdrobnienia tego imienia to: Halka, Haluszka, Haluś, Halinka.

Odmiana imienia Halszka

Odmiana w imienia Halszka języku polskim: w dopełniaczu – Halszki, w celowniku i miejscowniku – Halszce.
Przysłowia: W świętej Halszki dzionek nuci już skowronek.

Preferowane zawody dla osób o imieniu Halszka

Etnolog, archeolog, podróżnik.

Sławne osoby o imieniu Halszka

  • Halszka Osmólska – polska paleontolog
  • Halszka Wasilewska – polska dziennikarka i reporterka
  • Halszka Lehman – polska aktorka

SPRAWDŹ! Horoskop urodzeniowy - wybierz datę swoich urodzin