5-miesięczna dziewczynka nagle zaczęła tracić przytomność. RTG pokazało przyczynę

2023-08-24 14:16

Rodzice zdrowej 5-miesięcznej dziewczynki byli przerażeni, gdy ich córeczka zaczęła nagle trząść się w niekontrolowany sposób i tracić przytomność. Natychmiast zawieźli ją do szpitala, gdzie badanie obrazowe ujawniło szokującą przyczynę. By ratować życie dziecka, lekarze musieli przeprowadzić operację serca.

5-miesięczna dziewczynka nagle zaczęła tracić przytomność. RTG pokazało przyczynę
Autor: Getty images 5-miesięczna dziewczynka nagle zaczęła tracić przytomność. RTG pokazało przyczynę

Nic wcześniej nie zapowiadało tragedii. 5-miesięczna dziewczynka z Chin była zdrowym, dobrze rozwijającym się dzieckiem, gdy w pewnym momencie zaczęła się trząść w dziwny sposób i tracić przytomność. Zaniepokojeni rodzice natychmiast zabrali ją do Szpitala Dziecięcego Xi'an w prowincji Shaanxi.

Co męczy niemowlaka?

Badanie RTG klatki piersiowej ujawniło 4-centymetrową igłę w sercu

Gdy dotarli do placówki, dziecko było w ciężkim stanie. Jak podaje dziennik„The Mirror” lekarze w trybie pilnym zrobili niemowlęciu szereg badań – w tym zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej. To właśnie ono ujawniło, że dziewczynka połknęła 4-centymetrową igłę do szycia. Lekarze byli zdumieni swoim odkryciem.

Co gorsze połknięta igła niefortunnie wbiła się w serduszko dziewczynki. Według informacji podanych przez szpital, na które powołuje się brytyjski dziennik, igła dokładnie przebiła ścianę żołądka dziecka i wbiła się w lewą komorę serca. Lekarze musieli natychmiast wykonać skomplikowany zabieg. Szczęśliwie udało im się z sukcesem usunąć igłę. Jak podaje dziennik dziecko zostało zabrane na oddział intensywnej terapii w celu monitorowania i dalszego leczenia. Choć operacja się udała, nie wiadomo jeszcze, ile dziecko będzie musiało pozostać w szpitalu, zanim wyjdzie do domu.

Rodzice dziewczynki nie mają pojęcia, w jaki sposób igła znalazła się w organizmie ich dziecka. Podejrzewają, że została przypadkowo połknięta. To że udało się uratować ich córeczkę uważają zaś za prawdziwy cud.

Rentgen u noworodka – kiedy konieczny jest RTG u malutkiego dziecka