Litera S to symbol "dobrej drogi". Oto 6 imion na S, które są wyjątkowe, rzadkie i mają niezwykłe znaczenia

2022-10-05 11:30

Znam kilka par, które postanowiły dać swoim dzieciom imiona zaczynające się na tę samą literę. Sama jestem w tej grupie - moi dwaj synowie, córka, a także my, ich rodzice, jesteśmy z teamu na "M". Ale czasami taki pomysł może okazać się trudny, bo niektórym literom "brakuje" ładnych imion np. męskich. Tak jest z literą "S". Ale czy rzeczywiście?

niemowlę chłopiec siedzący na łóżku
Autor: Getty images 6 imion dla chłopców na literę S. Nie przypuszczasz, ile ich jest i jakie są piękne

Mam znajomych z dziewiątką (tak!, dziewiątką) dzieci, które mają imiona zaczynające się na literę "A". Wybór dla pierwszej dwójki było przypadkowy - po prostu rodzicom podobały się imiona Ania i Andrzej, ale przy trzeciej ciąży postanowili się zabawić i nazwać dziecko, kierując się początkową literą imienia. Przy takiej liczbie dzieci, naprawdę nie było to łatwe, ale się udało. 

Na grupie dla mam Rodzę w 2023 roku wpadł mi w oczy post kobiety, która ma podobny problem. Ma w domu małą Sylwię i chciałaby dać kolejnemu dziecku, które - jak już wie -będzie chłopcem, imię na "S", ale... nie ma pomysłu.

Wszyscy proponują jej Stanisław, ale małych Stasiów jest teraz w Polsce pełno, a ona chce być oryginalna. Sławomir nie bardzo jej się podoba, a Szymon to niby na "S", ale nie do końca...

Ruszamy Pani na pomoc! W naszym serwisie, w bazie imion męskich na literę "S" znalazło się wiele bardzo pięknych, oryginalnych i rzadko spotykanych propozycji. Oto one.  

Spis treści

  1. Sylwester
  2. Seweryn
  3. Sergiusz
  4. Siemowit
  5. Salomon
  6. Samuel
M jak mama - Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom

Sylwester

Oczywiście kojarzy się z zakończeniem starego roku, ale imię to, pochodzące z łaciny, oznacza człowieka żyjącego w lesie.

Nie oznacza to jednak, że Sylwester jest dziki. To człowiek stały w uczuciach i opanowany. Lubi porządek, planuje swój dzień i rok, nie lubi chaosu i niespodzianek.

Sylwester to dobry pracownik potrafiący działać w zespole, jest otwarty na nowości i chętnie się uczy. 

Imię to na Zachodzie jest obecnie jednym z bardziej popularnych, w Polsce rodzice dopiero sie do niego przekonują, wiec póki co, nie jest imieniem, które słyszy się non stop na placu zabaw.  

Seweryn

To z łaciny srogi i poważny. Niegdyś częste imię, potem straciło na popularności, a w ostatnich latach znów jest w czołówce męskich imion nadawanych małym Polakom. 

Seweryn rzeczywiście jest poważny i stateczny. Potrafi doskonale się skupić, być cierpliwy i spokojny. Ale to tylko pozory, bo wewnątrz Seweryn jest emocjonalnym i szczerym do bólu człowiekiem. Tak naprawdę wewnątrz aż kipi w nim od emocji, jednak głęboko to w sobie skrywa. Jest czarujący w stosunku do kobiet i prawdomówny w stosunku do przyjaciół. 

Seweryn to imię spotykane za granicą, ale mało popularne. Częściej spotykane jest w Skandynawii w formie Søren.

Czytaj również: Czym się kierować przy wyborze imienia dla dziecka?

Chcesz nadać dziecku rzadkie imię? Może Anita, Ilona lub Norbert?

Sergiusz

Ma pochodzenie łacińskie i wywodzi się od nazwiska jednej z rodzin patrycjuszów. 

Sergiusz jest indywidualistą i lubi spędzać czas samotnie. Dlatego trudno mu czasem odnaleźć się w towarzystwie, ale jeśli pozna dobrze kogoś, jest dla niego dobrym słuchaczem i doradcą.

Dobry pracownik i mąż, zakłada rodzinę dopiero w tedym gdy jest w stanie zapewnić jej utrzymanie, bezpieczeństwo i godne życie.  

Serge i Sergio to popularne imiona we Francji, Włoszech czy w Hiszpanii. Polak o tym imieniu doskonale odnajdzie się więc zagranicą.

Siemowit

Ma pochodzenie słowiańskie i rodowód piastowski - było częste wśród książąt mazowieckich. W XXI wieku wróciło do łask i stało się popularne wraz z innymi starodawnymi imionami.

Siemowit oznacza dbającego, rządzącego rodziną czy rodem, dlatego nadawano je chłopcom mającym przewodził wspólnocie.

Siemowit jest pracowity, obowiązkowy, inteligentny. Jest prawdziwą głowa rodziny: dba o żonę, dzieci i robi wszystko, aby jego bliskim niczego nie brakowało. 

Jednocześnie jest osobą pełną godności i pewności siebie. Piękne i szlachetne imię, może być jednak trudne do wypowiedzenia za granicą, więc jeśli zamierzasz posłać dziecko na studia do Londynu, wybierz Salomona.

Salomon

To imię pochodzenia biblijnego oznaczające "pokój": na pewno słyszałaś o przysłowiowej już mądrości i sprawiedliwości tego władcy, który przed objęciem władzy prosił Boga "o serce mądre i rozumne".

I taki jest mężczyzna o imieniu Salomon - roztropny i rozważny, przy tym aktywny i pełen chęci do działania. posiada silne poczucie obowiązku wobec innych, dlatego jest dobrym szefem, pracownikiem, mężem i ojcem. 

Salomon to dobre imię dla Polaka, zrozumiałe i łatwe do wypowiedzenia dla cudzoziemca - jeśli twoje dziecko będzie pracować lub mieć przyjaciół za granicą, nie będą oni mieli problemu z wypowiedzeniem jego imienia, ponieważ jest ono znane zarówno w języku angielskim, jak i niemieckim czy francuskim.

Samuel

Podobnie jak Salomon, to imię pochodzenia hebrajskiego, oznaczające "Bóg wysłuchał". Samuel był sędzią starożytnego Izraela, urodzonym dzięki cudowi przez niepłodna matkę, która błagała Boga  potomstwo(stąd jego imię).

W XVII wieku było to ulubione imię polskiej szlachty. Samuel doskonale zdrabnia się: Sam - to popularny skrót tego imienia w krajach anglojęzycznych. 

Samuel jest mężczyzna silny ciałem i duchem, któremu niestraszne przeciwności losu. Jest czułym opiekunem i doskonałym przyjacielem, potrafiącym dodać otuchy w każdej sytuacji.