6-latka prezentuje profesjonalny makijaż krok po kroku. "To niedorzeczne!"

2023-05-11 15:42

6-latka prowadzi własny profil w mediach społecznościowych, gdzie prezentuje profesjonalny makijaż krok po kroku. Zdarza się, że jest wizażystką własnej mamy. Dla wielu osób taki makijaż u małego dziecka to zdecydowanie za wcześnie.

Makija 6-latki
Autor: Instagram/@official_kassie__ 6-latka prezentuje profesjonalny makijaż krok po kroku. "To niedorzeczne!"

W sieci są setki filmów prezentujących profesjonalny makijaż krok po kroku. Ich dostępność jest w dzisiejszych czasach na wyciągnięcie ręki. Filmy instruktażowe, na których vlogerki pokazują, jak wykonać makijaż na przeróżne okazje, cieszą się ogromną popularnością.

Wśród nich swój profil na Instagramie @official_kassie__ prowadzi 6-letnia Kassie. Pod okiem mamy przygotowuje profesjonalne makijaże. Zdarza się, że jest także wizażystką dla swojej mamy.

Internauci tylko pod jednym nagraniem podkreślają, że taki makijaż u tak małego dziecka to zdecydowanie za wcześnie.

Zobacz także: Bezpieczny makijaż w ciąży — wywiad z ekspertem

Złodzieja skusiły zabawki dla dorosłych. Ubrał sukienkę i zrobił damski makijaż. Poznalibyście, że to mężczyzna?

Od makijażu do problemów skórnych

Specjaliści podkreślają, że skóra dzieci jest delikatna i wrażliwa na czynniki zewnętrzne. Dzieci używające kosmetyków przeznaczonych dla dorosłych, mogą doprowadzić do nadmiernego przesuszania skóry, swędzenia i jej podrażnienia. Zdarza się, że już u kilkuletnich dziewczynek mogą pojawiać się wypryski. Co więcej, kolorowe kosmetyki mogą wywołać alergię kontaktową. Zdaniem dermatologów problemy skórne w wieku nastoletnim, takie jak nasilenie łojotoku, blokada ujść gruczołowych i trądzik młodzieńczy, to efekt stosowania fluidów we wczesnym okresie życia.

Skóra dzieci pokryta warstwą fluidu, różu, cieni i innych specyfików, nie może oddychać. Nie regeneruje się także tak, jak powinna.

Profesjonalny makijaż 6-latki

Makijażem 6-letniej Kassie nie powstydziłaby się żadna kobieta. Dziewczynka na jednym z nagrań nakłada kosmetyki, jak profesjonalna wizażystka. Bez zawahania się przeczesuje brwi specjalnym żelem, nadając im odpowiedni kształt. Następnie nakłada pędzelkiem bazę do powiek i luksusowy, prasowany puder do twarzy z minerałami.

Wie, jak używać rozświetlacza do twarzy, aby oko błyszczało i zalotki, aby idealnie podkręcić rzęsy. W kolejnym kroku nakłada maskarę pogrubiającą rzęsy i rozprowadza krem nawilżający z ochroną przeciwsłoneczną SPF 30.

W końcu przychodzi pora na nałożenie korektora pod oczy i wzdłuż nosa, a za pomocą gąbeczki starannie go rozprowadzić. Wygodny w aplikacji róż na policzki i czubek nosa, a także kolejny rozświetlacz pod oczy, aby cała twarz nabrała blasku.

Dumna i z uśmiechem prezentuje efekt końcowy, rozpuszczając włosy i nakładając jeszcze błyszczyk.

"To niedorzeczne!"

Wielu internautów razi makijaż u tak małego dziecka. Z drugiej strony znajdują się też zachwyceni internauci, którzy zaznaczają, że dziewczynka ma ogromny talent i świetnie wykonuje każdy prezentowany makijaż. Niemniej, to wciąż dziecko.

„Jest piękna, ale wciąż za młoda na to wszystko. To jeszcze tylko dzieckiem” – napisała jedna z internautek.

„Jest bardzo utalentowana, nie ma co do tego wątpliwości, ale połączenie makijażu i długich paznokci z tym wzorem sprawia, że czuję się niekomfortowo. Myślę, że to coś więcej niż zabawa makijażem” – przyznała inna.

„Pozwól jej być dzieckiem. Małe dzieci nie powinny się malować, dopóki nie skończą 13. lub 14. roku życia. Pozwól jej cieszyć się dzieciństwem. Poza tym wszyscy wyglądamy ładniej bez makijażu. Makijaż to tylko makijaż, nie musimy się malować, aby wyglądać pięknie, skoro już jesteśmy piękne. Nie popieram tego” – skomentowała kolejna.

"To niedorzeczne!! W tym wieku nie umieszcza się chemikaliów na skórę dziecka!" - podkreśliła inna internautka.

Czytaj także: Zrobili 8-latce pełen makijaż do Komunii. "Wszystkie mają sztuczną opaleniznę, rzęsy, paznokcie"

W makijażu przypominają "30-tki". Bez niego, to zwykłe dziewczynki. Kim są dziecięce Miss?

Nasi Partnerzy polecają