Zrobili 8-latce pełen makijaż do Komunii. "Wszystkie mają sztuczną opaleniznę, rzęsy, paznokcie"

2023-03-28 16:51

Z założenia pierwsza komunia święta to uroczystość typowo religijna. Po tym dniu, dziecko staje się w pełni przyjęte do wspólnoty Kościoła katolickiego. Ten aspekt powinien być w tym wydarzeniu kluczowy, ale niestety nie zawsze jest. Okazuje się, że na całym świecie pierwsza komunia staje się... świętem próżności. Rodzice tej dziewczynki poszli na całość.

8-latka w pełnym makijażu do Komunii
Autor: Getty Images/ TikTok screenshot 8-latka w pełnym makijażu do Komunii.

Komunię poprzedzają długie, duchowe przygotowania. Dzieci uczą się modlitw, przystępują do pierwszej spowiedzi, a zwieńczeniem tego jest przyjęcie po raz pierwszy komunii podczas Eucharystii. Dzieci i ich rodziny, należące do kościoła katolickiego, powinny tą uroczystość traktować w pełni religijnie. 

Tymczasem oprócz prezentów, które dzieci w tym dni tradycyjnie otrzymują, Komunia na całym świecie staje się w pełni skomercjalizowanym wydarzeniem w życiu rodziny. Począwszy od drogich przyjęć w restauracjach, przez wyszukane torty, wizyty u fryzjerów, a nawet zatrudnianie animatorów, czy zabawy typowe dla przyjęć urodzinowych jak piniata na komunię, o której pisałyśmy rok temu. 

Rodzice idą niekiedy o krok dalej i w pełni stylizują swoje dzieci, przez co wyglądają one bardziej jakby szły do ślubu, a nie do komunii. Zwłaszcza dziewczynki - w misternie uplecionych kokach, okazałych sukniach prezentują się jak panny młode. Rodzice tej 8-latki poszli jeszcze o kilka kroków dalej. Ich córka ma na sobie pełen makijaż.

Zobacz też: Komunia w domu czy w restauracji? Plusy i minusy organizowania przyjęcia komunijnego

ILE WŁOŻYĆ DO KOPERTY [KOMUNIA, WESELE] | ESKA XD - Radio Eska #49

Sprawdź: Do Komunii tanecznym krokiem? Ta parafia zdecydowała się na rozrywkową oprawę muzyczną...

Na filmiku wrzuconym na TikTokowy profil makijażystki z Wielkiej Brytanii @glamqueensuk wrzucono filmik na którym widać 8-letnią dziewczynkę przed wykonaniem komunijnego make-upu (sic!).

Ma ona na sobie satynową piżamkę z napisem "pierwsza komunia święta" i bardzo rzucającą się w oczy opaleniznę. Po chwili dziewczynka wystawia do kamery dłoń z tipsami i zasłania nią obiektyw. Gdy go odsłania jest już w pełnym makijażu. Jej oczy umalowane są w stylu smokey eyes, a na ustach ma dużo błyszczyku. Do tego ewidentnie jej twarz została wykonturowana, przez co rysy dziewczynki znacznie się wyostrzyły. 

Przeglądając profil makijażystki, można znaleźć na nim więcej podobnych "prac" wykonanych na małych dziewczynkach. Najwidoczniej to całe szaleństwo ma więcej zwolenników niż można by się domyślać. 

Internauci nie kryją oburzenia:

- Korona mnie rozwaliła... - napisał jeden z użytkowników TikToka. 

- Tragedia, ktoś pomylił Komunię Świętą ze Ślubem - skrytykował ktoś inny.

- Po co stylizować małe dziecko na kobietę i to taką lekkich obyczajów... Ale z drugiej strony to typowy irlandzko-brytyjski kicz - dodał kąśliwie ktoś inny. 

- W Irlandii na komunię wszystkie dziewczynki mają korony, sztuczną opaleniznę, rzęsy, paznokcie i wkładki na biust, no ale piękna - skomentowała użytkowniczka o imieniu Liliana.

W takim razie oby ta moda została na wyspach... Co sądzicie?

Przeczytaj: Świecka komunia to nowy trend wśród niewierzących rodzin? Oto jak ją zorganizowała jedna z nich