TOP 9 krótkich imion dla chłopców. Zapadają w pamięć i pasują do długich nazwisk

2022-09-02 14:09

Krótkie imiona są w modzie. Nie tylko dlatego, że są charakterystyczne, ale też pasują do długich, nawet dwuczłonowych nazwisk. Co więcej - te, które wybrałyśmy, nie mają polskich liter, więc są międzynarodowe, a to w dzisiejszych czasach może być duża zaleta. Zastanawiasz się, jak nazwać chłopca? Być może jedno z tych imion będzie tym idealnym dla waszego synka.

mały chłopiec
Autor: Getty Images Krótkie imiona dla chłopców

Kiedyś znacznie częściej nadawano chłopcom długie imiona. Bronisław, Włodzimierz. Takie imiona były w modzie. Wiele popularnych imion posiadało też polskie litery. Później na tapecie były imiona takie jak Michał, czy Łukasz. Dziś coraz częściej nadajemy chłopcom krótkie imiona, z łatwą wymową.

Moga być jak najbardziej tradycyjne, jak Jan, albo nowoczesne i niespotykane zbyt często w naszym kraju, jak Iwo. Być może któreś z nich przypadnie ci do gustu.

Zobacz też: Imiona dla chłopców - 22 ładne i nieoklepane

M jak mama - Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom

Krótkie imiona dla chłopców

Oto 9 krótkich, trzy lub czteroliterowych imion dla chłopców. Część propozycji jest tradycyjna i ponadczasowa. Reszta nowoczesna i rzadko spotykana, choć wciąż nieprzekombinowana i pasująca do współczesnego chłopca. 

  1. Leon
  2. Jan
  3. Iwo
  4. Hugo
  5. Igor
  6. Olaf
  7. Alan
  8. Adam
  9. Emil

Leon i Jan to imiona z pierwszej 10 najpopularniejszych imion nadawanych w pierwszej połowie 2022 roku. Z kolei Igor i Olaf to imiona, które zyskują coraz większą popularność. Za to Adam, czy Emil to piękne, tradycyjne imiona, które są po prostu ponadczasowe. 

Któreś z nich spodobało ci się szczególnie?

Zobacz też: Dzieci o tych imionach są szlachetne, mają piękny i dobry charakter. Nazwałabyś tak swojego malucha?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza