TOP 9 krótkich imion dla chłopców. Zapadają w pamięć i pasują do długich nazwisk

2022-09-02 14:09

Krótkie imiona są w modzie. Nie tylko dlatego, że są charakterystyczne, ale też pasują do długich, nawet dwuczłonowych nazwisk. Co więcej - te, które wybrałyśmy, nie mają polskich liter, więc są międzynarodowe, a to w dzisiejszych czasach może być duża zaleta. Zastanawiasz się, jak nazwać chłopca? Być może jedno z tych imion będzie tym idealnym dla waszego synka.

mały chłopiec
Autor: Getty Images Krótkie imiona dla chłopców

Kiedyś znacznie częściej nadawano chłopcom długie imiona. Bronisław, Włodzimierz. Takie imiona były w modzie. Wiele popularnych imion posiadało też polskie litery. Później na tapecie były imiona takie jak Michał, czy Łukasz. Dziś coraz częściej nadajemy chłopcom krótkie imiona, z łatwą wymową.

Moga być jak najbardziej tradycyjne, jak Jan, albo nowoczesne i niespotykane zbyt często w naszym kraju, jak Iwo. Być może któreś z nich przypadnie ci do gustu.

Zobacz też: Imiona dla chłopców - 22 ładne i nieoklepane

M jak mama - Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom

Krótkie imiona dla chłopców

Oto 9 krótkich, trzy lub czteroliterowych imion dla chłopców. Część propozycji jest tradycyjna i ponadczasowa. Reszta nowoczesna i rzadko spotykana, choć wciąż nieprzekombinowana i pasująca do współczesnego chłopca. 

  1. Leon
  2. Jan
  3. Iwo
  4. Hugo
  5. Igor
  6. Olaf
  7. Alan
  8. Adam
  9. Emil

Leon i Jan to imiona z pierwszej 10 najpopularniejszych imion nadawanych w pierwszej połowie 2022 roku. Z kolei Igor i Olaf to imiona, które zyskują coraz większą popularność. Za to Adam, czy Emil to piękne, tradycyjne imiona, które są po prostu ponadczasowe. 

Któreś z nich spodobało ci się szczególnie?

Zobacz też: Dzieci o tych imionach są szlachetne, mają piękny i dobry charakter. Nazwałabyś tak swojego malucha?