Anna Czartoryska w szczerych życzeniach na Dzień Mamy. "Jak ja potrzebowałam takiego wpisu"

2022-05-26 10:19

Nie pierwszy raz Anna Czartoryska, aktorka, a prywatnie mama czwórki dzieci, udowodniła, że jest bardzo mądrą kobietą. Sporo cennych słów napisała też do internautek z okazji Dnia Matki - "żebyście były docenione, zaopiekowane i otoczone miłością".

Anna Czartoryska
Autor: Instagram/ @annaczartoryska_niemczycka Anna Czartoryska w mądrych słowach na Dzień Matki.

Coraz więcej znanych mam mówi głośno o presji powrotu do formy w jak najkrótszym czasie po porodzie. Z okazji Dnia Mamy do tego grona postanowiła dołączyć Anna Czartoryska, która niedawno urodziła swoje czwarte dziecko. Aktorka tak zaczęła swój post na Instagramie:

Oj, korci, żeby się niecierpliwić, zastanawiać, czy wróci do tego jak było, szczypać, wciągać, poganiać, mierzyć, porównywać się i wstydzić.

To jednak tylko początek wypowiedzi, do której załączyła zdjęcie z podniesioną bluzą, eksponując płaski, choć przy dzisiejszych standardach - nieidealny brzuch.

Dowiedz się: Anna Czartoryska gorzko o posiadaniu kilkorga dzieci: "Wydawało mi się, że robię im najwspanialszy prezent"

Zobacz też: Trend z Insta na Dzień Matki. Zakładają dawne sukienki mam, a córki ubierają w swoje stroje z dzieciństwa

W dalszej części Czartoryska odniosła się do swojego podejścia do ciała po porodzie, apelując o zachowanie zdrowego rozsądku:

Biorę głęboki wdech. Jak strasznie dużo wymagamy od naszych (i cudzych) ciał, które noszą, rodzą, karmią, nie dosypiają, a my pytamy o formę, nie o zdrowie, o brzuch, a nie o głowę. Wszystko w swoim czasie! Dbajmy o siebie pamiętając o drodze jaką przeszłyśmy i pozwólmy sobie czasem odpocząć.

Jak widać po komentarzach, podobne rozterki dręczą większość młodych mam. Internautki licznie poparły zdanie aktorki, dzieląc się z nią swoimi historiami:

  • Straszne jesteśmy same dla siebie niestety ! Dałam 3 cudowne życia i moje ciało nie wróciło do formy ale co z tego ! Jestem mamą cudownej ekipy, ściskam wszystkie mamy ! Bądźmy dla siebie dobre !
  • Jak ja potrzebowałam takiego wpisu 6 lat temu, gdy ze zdjęć bombardowały mnie mamy po porodzie szczupłe jak szczypior. Podczas gdy ja wychodziłam ze szpitala w ciążowych spodniach i dziwiłam się ze mam brzuch
  • Tak. Ten dzisiejszy pęd do "boskiego" ciała. Jest coś bardzo takiego "matczynego" w takim ciele po ciąży. Miękkie, przytulne i kochane. Twarde muskuły zrobisz z czasem. Teraz po prostu kochaj :)

Przeczytaj: Anna Czartoryska szczerze o "rozczarowaniu płcią dziecka". Padły ważne i mądre słowa

Na koniec Czartoryska zwróciła się do fanek z życzeniami, zwracając uwagę na to, że kochać i doceniać musimy także same siebie.

Kochane Mamy, życzę Wam w przededniu naszego święta żebyście były docenione, zaopiekowane i otoczone miłością. Przez najbliższych, a przede wszystkim przez siebie same.

Czym jest rozejście się mięśni brzucha po ciąży i jak sobie z tym radzić? M jak mama
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza