Asia Opozda jest w szpitalu z miesięcznym synkiem. "Warunki są skandaliczne."

2022-03-24 8:10

Joanna Opozda zaledwie miesiąc temu została mamą. Ale w ostatnich tygodniach życie jej nie oszczędza. Mimo iż jest świeżą mężatką, synka wychowuje sama mierząc się z rozstaniem. Jakby tego było mało, Vincent trafił właśnie do szpitala na oddział patologii noworodka. Z maluszkiem jest coraz lepiej, jego stan jest stabilny. Młoda mama narzeka jednak na warunki panujące w szpitalu i z żalem mówi o mamach, które spędzają tam z dziećmi długie tygodnie.

Joanna Opozda
Autor: Instagram/ @asiaopozda Asia opozda trafiła z synkiem do szpitala

Wczoraj wieczorem na swoim Instagramie Joanna Opozda umieściła wpis, w którym odnosząc się między wierszami do całego szumu medialnego po rozstaniu z Antkiem Królikowskim, wyznała, że jest w sytuacji, która pokazuje jej co tak na prawdę jest w życiu ważne.

Patrzenie na cierpienie swojego dziecka to najgorsze co mnie do tej pory w życiu spotkało.

Choroba miesięcznego synka - poważna infekcja z wysoką gorączką zmusiły młodą mamę do pobytu w szpitalu. Jak uspakaja swoich fanów:

Mały dostaje antybiotyk dożylnie a jego stan jest stabilny. Będzie dobrze.

Spokojniejsza o zdrowie dziecka, Joanna postanowiła zabrać głos w sprawie warunków na polskich oddziałach pediatrycznych. Wie o tym chyba każda mama, której dziecko trafiło do szpitala. Aktorka, która zaznała problemu, nie wyobraża sobie, jak funkcjonują tam mamy i maluszki, które zmuszone są do spędzenia na oddziałach długich miesięcy. 

Dowiedz się: Pobyt z dzieckiem w szpitalu: jakie prawa ma rodzic?

Aktorka wyznaje, jak trudno jest opiekować się maluszkiem w warunkach szpitalnych:

Dzisiejszą noc spędziłam na podłodze w szpitalu, leżąc przy łóżeczku Vincenta.

Na wielu oddziałach w Polsce wciąż brakuje łóżek dla mam, a obok łóżeczek dla dzieci stoją niewygodne fotele, na których trudno karmić dziecko, nie mówiąc o śnie. Co gorsza, część placówek nie ma nawet takich foteli o jakich pisze Opozda, a zamiast nich koło łóżeczek dla dzieci, stoją zwykłe drewniane krzesła. 

Przeczytaj też: Dziecko w szpitalu. Szpitale przyjazne dzieciom i rodzicom.

oddział pediatryczny
Autor: Instagram/ @asiaopozda W takich warunkach noce przy maleństwach w szpitalu spędza większość mam.

Usłyszałam, że pacjentami są tutaj dzieci i to o nie należy dbać, nie o matki.

Jak słusznie zauważa aktorka, to matki karmią dzieci, kąpią, noszą na rękach i potrzebują do tego snu i wypoczynku. 

Mam nadzieje ktoś w końcu coś z tym zrobi, bo warunki są skandaliczne. Bardzo współczuję wszystkim samotnym matkom oraz wszystkim mamom chorych dzieci. Wiem, że to niewiele da ale chce żebyście wiedziały, że jestem z Wami i rozumiem Wasz ból.

Dowiedz się: Dziecko w szpitalu. Jak przygotować dziecko do pobytu w szpitalu?

Być może w polskich placówkach, dobre warunki trzeba sobie wywalczyć, albo, co gorsza - są równi i równiejsi. Antoni Królikowski zabrał głos w sprawie, w rozmowie z "Faktem" i tak skomentował sprawę.

Byłem w szpitalu i rozmawiałem z ordynatorem, także wszystko jest pod kontrolą. Zadbałem też, żeby Asia miała odpowiednie warunki.

Czytaj też: Opozda w szpitalu - to skutek stresu w ciąży?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza