Będą "strefy bez dzieci" w samolotach. Za taką usługę trzeba słono zapłacić

2023-08-28 13:04

Europejskie linie lotnicze planują wprowadzenie przedziałów tylko dla dorosłych, do których dzieci nie będą miały wstępu. Za przelot w strefie ciszy trzeba będzie jednak sporo zapłacić.

Dzieci krzyczą w samolocie
Autor: Getty Images Linie lotnicze chcą wprowadzić w samolotach "przedziały dla dorosłych".

Mamy restauracje dla dorosłych i strefy ciszy w pociągach PKP. Teraz tym tropem idą linie lotnicze, które chcą wprowadzić przedziały tylko dla dorosłych w samolotach. Miałoby to zapewnić komfort podróży tym klientom, którzy nie chcą słuchać w czasie lotu płaczu lub krzyku dzieci.

Gigantyczne ceny na lotnisku w Radomiu

Strefa bez dzieci w europejskiej linii lotniczej - linie, ceny

Przedziały tylko dla dorosłych wprowadziły już międzynarodowe linie lotnicze, m.in. Malaysia Airlines, gdzie taka usługa funkcjonuje już od 2011 roku. Teraz tym tropem podążają europejskie linie lotnicze Corendon Airlines, które testują to rozwiązanie na trasie Amsterdam-Curacao na Karaibach.

"Jesteśmy pierwszą holenderską linią lotniczą, która wprowadziła strefę tylko dla dorosłych. Jest ona przeznaczona dla podróżnych szukających dodatkowego spokoju podczas podróży" - cytuje słowa prezesa firmy Atilay Uslu portal aviation24.be.

Pasażerowie, którzy chcą odbyć lot w ciszy i nie słuchać płaczu dzieci, będą musieli dodatkowo dopłacić do biletu. I to niemało - taka usługa może kosztować nawet 100 euro więcej (około 450 zł). W przedziale dla dorosłych mają być dostępne 102 miejsca.

Samolot bez dzieci - jak to będzie wyglądać?

Jak fizycznie będzie wyglądała strefa ciszy w samolocie? To będzie dodatkowy przedział, który będzie znajdował się z przodu maszyny. Nie będą mogły do niego wejść osoby, które nie ukończyły 16. roku życia. Strefa ciszy będzie oddzielona w samolocie dodatkową ścianą i zasłonami, dzięki czemu zapewni swoim pasażerom prywatność i komfort podróży.

Przedziały dla dorosłych jeszcze kilkanaście lat temu budziły kontrowersje. Dziś już tak nie jest. Coraz więcej hoteli czy restauracji oferuje swoje usługi tylko dorosłym klientom, dlatego tym tropem podążają również przewoźnicy.

Strefy ciszy od dawna funkcjonują na długich trasach międzynarodowych. Oprócz wspomnianych linii Malaysia Airlines, takie rozwiązanie stosują m.in. linie Air Asia. Niektóre linie lotnicze z kolei nie zezwalają dzieciom na latanie w klasach biznes i premium. Tak jest w przypadku linii IndiGo, gdzie dzieci poniżej 12. roku życia nie mogą latać w klasie premium economy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza