"Było nam dobrze Mikołaju. Ale teraz jest gorzej". List 8-latka chwyta za serce

2023-12-01 15:04

List do św. Mikołaja zazwyczaj jest pełen zabawek, gier i innych przedmiotów, które dziecko pragnie znaleźć pod choinką. List od 8-letniego chłopca jest inny. Pełen smutku, ale jednocześnie z małym marzeniem i nadzieją, że Mikołajowi uda się go spełnić.

Chłopiec patrzy w okno
Autor: Getti Images "Było nam dobrze Mikołaju. Ale teraz jest gorzej". List 8-latka chwyta za serce

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia powinny być dla każdego dziecka okresem radosnych przygotowań i zastanawianiem się, jak napisać list do Świętego Mikołaja. Dzieci powinny opowiadać w nim, jak bardzo były grzeczne i wymieniać wymarzone prezenty.

Drużyna sportowa Protor Dziki Skarżysko-Kamienna podzieliła się w mediach społecznościowych listem, który wpłynął do zarządu. List skierowany do św. Mikołaja napisał 8-letni chłopiec, którego życie bardzo się zmieniło, odkąd zmarł jego ukochany dziadek. Teraz ma tylko jedną prośbę.

Zobacz także: Wierszyki na Boże Narodzenie do pobrania [PDF]

Dziadek do orzechów w Fabryce Norblina. Wciągająca wystawa na święta!

List do św. Mikołaja wzrusza do łez

Uczeń jednej ze szkół podstawowych w Skarżysku-Kamiennej (woj. świętokrzyskie) postanowił napisać list do św. Mikołaja. Chłopiec nie prosi o górę prezentów. Marzenie ma jedno, a do Mikołaja ma tylko drobną prośbę.

„Mam 8 lat i mieszkam z babcią. Wiesz, niedawno zmarł mój dziadziuś, a ja go bardzo kochałem. Było nam dobrze Mikołaju. Ale teraz jest gorzej. Mamy pusty portfel. Kocham grać w piłkę nożną. Chciałbym chodzić na zajęcia, ale babcia nie ma pieniążków. Chciałbym grać w Dzikach, może ich Mikołaju znasz? Może mi pozwolą grać u siebie. Porozmawiaj z nimi, bardzo cię proszę. Życzę Ci zdrowia" – czytamy w liście udostępnionym przez Klub Sportowy „Dziki”.

„Nie tak powinno wyglądać dzieciństwo”

Klub propagujący piłkę nożną wśród dzieci i młodzieży nie pozostał obojętny na list 8-latka.

W odpowiedzi podkreślono, że każdy ma wspomnienia z dzieciństwa związane z prezentami od św. Mikołaja na 6 grudnia. Zazwyczaj jednak są to zupełnie inne wspomnienia, niż te przedstawione przez chłopca.

„List chłopca chwyta za serce i na 100% nie tak powinno wyglądać dzieciństwo” – czytamy w poście.

Klub od razu poinformował, że na szczęście znają Świętego Mikołaja i wiadomość do nich dotarła. Zostały poczynione już kroki, aby chłopiec nie tylko trenował w akademii, ale otrzymał niezbędny sprzęt. To jednak nie wszystko.

„Ponadto rodzina zostaje włączona do akcji „Dzika Paczka” i przed świętami trafią do niej produkty niezbędne do przygotowania wigilii” – poinformowano.

"Łzy poszły od razu"

Klub poinformował, do kogo można się zgłaszać, jeżeli ktokolwiek będzie chciał wesprzeć chłopca i jego babcię w tym świątecznym okresie. Podano także, że wiarygodność listu i sytuacja materialna rodziny została sprawdzona.

Na odpowiedź internautów nie trzeba było długo czekać. Wiele osób przyznało, że list chłopca bardzo ich wzruszył.

 „Łzy poszły od razu... Z chęcią pomogę, niech młody spełnia marzenia” – wyznał jeden z internautów.

„Wiem, o czym tak szczerze pisze to dziecko. On dopiero rośnie. Niech się nie zawiedzie na świętym Mikołaju! Chętnie i po cichutku pomogę napełnić paczkę dla tego młodego Dzika” – przyznał kolejny.

„Ze sportową radością wchodzę w pomoc” – dodał następny.

Czytaj także: Zadania do kalendarza adwentowego. 24 pomysły na świąteczne zadania dla dzieci

Kiedy zaczyna się adwent i ile trwa? Jakie są symbole adwentowe? Czym jest adwent dla dzieci?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza