Córka Agaty Mróz ma już 16 lat. Tak dzisiaj wygląda Liliana Olszewska

2024-04-04 13:55

Liliana Olszewska przyszła na świat w kwietniu 2008 roku. Niestety jej mama Agata Mróz-Olszewska, reprezentantka Polski w siatkówce, odeszła zaledwie dwa miesiące później. Jak potoczyło się życie Liliany? Co dziś robi i jak zmieniła się przez lata?

Córka Agaty Mróz ma już 16 lat. Tak dzisiaj wygląda Liliana Olszewska
Autor: AGENCJA SE / EAST NEWS

Agata Mróz-Olszewska. Jej córka ma już 16 lat

Agata Mróz i Jacek Olszewski zawiązali węzeł małżeński w czerwcu 2007 roku. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej okazało się, że siatkarka musi przejść zabieg przeszczepienia szpiku kostnego. Wszystko z powodu wykrytej u niej w wieku 17 latu mielodysplazji szpiku. W styczniu 2008 roku Agata Mróz-Olszewska oświadczyła, że jest w ciąży. Okazuje się, że ze względu na jej stan zdrowia niektórzy lekarze sugerowali jej usunięcie ciąży, jednak Mróz nie podjęła tego kroku.

Sama Agata nie mogła uwierzyć, że jest w ciąży. W maju 2008 roku w wywiadzie dla "VIVY!" opowiedziała "Jadąc we wrześniu na kwalifikację do przeszczepu szpiku, musiałam rutynowo zrobić test ciążowy. W pierwszej chwili myślałam, że to pomyłka. Zrobiłam drugi test, wynik się powtarzał."

Wielu lekarzy twierdziło, że jej stan zdrowia może być powodem, dla którego nigdy nie zajdzie w ciążę. Kiedy zadzwoniła do męża, by powiedzieć mu szczęśliwą wiadomość - nie mógł w to uwierzyć i był przekonany, że żartuje. 

Nawet lekarka nie mogła uwierzyć w wynik badania i aby mieć absolutną pewność, wysłała siatkarkę na badania. W końcu, 4 kwietnia 2008 na świat przyszła Liliana, która urodziła się w siódmym miesiącu ciąży. Ważyła wówczas dwa kilogramy, ale była zdrowa. 

22 maja 2008 roku Agata Mróz-Olszewska przeszła zabieg przeszczepienia szpiku kostnego w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Nikt nie spodziewał się, że 4 czerwca 2008 roku Agata Mróz Olszewska umrze w wyniku posocznicy i związanego z nią wstrząsu septycznego.

Jej historia poruszyła cały kraj. 

Tak wyglądają dorosłe dzieci gwiazd

Co teraz robi Liliana Olszewska? Odziedziczyła po mamie miłość do sportu

Liliana w 2021 roku pojawiła się wraz z tatą w "Dzień Dobry TVN". Opowiedziała wówczas o nieprzyjemnych komentarzach, które czytała na forach pod swoim adresem. Niektórzy fani siatkarki pisali, że gdyby nie ona, jej mama wciąż mogłaby żyć.  Jak sama mówi: "Kiedyś miałam tak, że brałam to do siebie i tak myślałam, ale mam dużo przyjaciół i rodzinę, którzy mi mówili, że tak nie jest, bo dużo razy się tym martwiłam i miałam z tym problem. Każdy zaprzeczał i mówił, dlaczego tak naprawdę żyję. Cieszę się, że mam takie osoby".

Liliana odziedziczyła po mamie pasję do sportu. Próbowała gry w tenisa oraz skoku o tyczce. Ostatecznie jednak nastolatka - tak jak niegdyś jej mama - zakochała się w siatkówce. Liliana grała w klubie S SASKA Warszawa, w styczniu 2023 roku uczestniczyła nawet w zgrupowaniu kadry Mazowsza (rocznik 2008 i 2009). Brała również udział w zgrupowaniach kadry Polski dziewcząt rocznika 2008. Niedawno jednak dołączyła do młodzieżowego zespołu Energa MKS Kalisz, czego możemy się dowiedzieć dzięki zdjęciu jakie zamieścili na swoich mediach społecznościowych.

Fani siatkarki nie mogą uwierzyć, że jej córka jest już dorosła. Wiele osób w mediach społecznościowych chwali również postawę ojca. Pewna internautka napisała, że ojciec świetnie spełnił się w roli obu rodziców. Była również zachwycona, że Liliana, tak jak mama, kocha sport. Inna z internautek przyznała, że historia Agaty Mróz i jej córki zawsze sprawia, że łzy napływają jej do oczu. Nie da się ukryć, że wielu fanów Agaty Mróz trzyma kciuki za dalszą karierę Liliany i życzy jej samych sukcesów.