"Czapka od serca" trafi do kolejnych dzieci z oddziałów onkologicznych

2021-06-29 9:39

Fundacja Ronalda McDonalda po raz kolejny szyje i przekazuje czapki dzielnym pacjentom i ich opiekunom. Portal mjakmama24.pl jest jest jednym z patronów tej akcji. Wkrótce kolejne kolorowe czapki pojawią się na oddziałach.

Czapka od serca - Fundacja Ronalda McDonalda
Autor: Materiały prasowe Czapka od serca - Fundacja Ronalda McDonalda

"Czapka od serca" - wyjątkowy projekt

W 2020 roku powstała ,,Czapka od serca’’ - wyjątkowa inicjatywa Wolontariuszy Fundacji Ronalda McDonalda łącząca ludzi z różnych środowisk, wywołująca uśmiech na twarzy dziecka i mamy. Rekomendacje dla akcji „Czapka od serca” dają wybitni lekarze.

Dzięki kolorowemu nakryciu głowy dziecko czuje, że nie jest samo i nabiera ochoty na zabawę.

Warto zaznaczyć, że nad technicznym i artystycznym wizerunkiem czapek czuwa wolontariuszka Paulina Grabarczyk z TamToSiamTo, która stworzyła film instruktażowy. Dzięki niemu każdy z nas jest w stanie nauczyć się dziergać czapki.

Po ukończeniu szydełkowania, do czapki doszywany jest ręcznie wykonany, drewniany znaczek z logiem Fundacji i napisem ,,Wolontariat 100% handmade’’. Dołączana jest także karteczka z informacją o aukcji, kto wydziergał czapkę oraz własnoręcznie napisany list od wolontariusza do pacjenta.

Kolejne czapki trafią do dzieci

W tym roku rusza druga edycja akcji. Kolejna grupa już szkoli się w dzierganiu czapek dla dzieci i ich mam. Na pierwszy rzut oka - jedna mniejsza, druga większa, lecz każda stworzona z taką samą dozą miłości i wsparcia. Fundacja planuje obdarować nimi 8 oddziałów szpitalnych:

  • Warszawa - 3 ośrodki,
  • Kraków,
  • Lublin,
  • Wrocław,
  • Białystok,
  • Łódź.

54 czapki przeznaczone zostaną na aukcje charytatywne.

Finał akcji jest przewidziany na 24 listopada 2021 r. Dochód z czapek zostanie przeznaczony na utrzymanie Domu Ronalda McDonalda w Warszawie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza