Czarnoskóra kobieta wydała na świat białe dziecko. "To zdarza się raz na milion urodzeń"

2014-09-09 11:22

32-letnia kobieta, zamieszkała w Milton Keynes w Wielkiej Brytanii, wydała na świat białe dziecko. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby mama nie była... czarnoskóra. Zdumieni lekarze orzekli, że taki przypadek zdarza się raz na milion urodzeń.

Becikowe 2019, becikowe noworodek
Autor: thinkstockphotos.com Becikowe 2019 - skorzystaj z pomocy finansowej dla młodych rodziców.

32-letnia Catherine Howarth, mieszkanka Milton Keynes, urodziła synka. Chłopiec ma białą skórę, zielone oczy i brązowe włosy. Niczym nie odróżnia się od pozostałych dzieci na porodówce, mimo że jego mama ma... czarną skórę.

>> Śpiewający lekarz hitem internetu. Każdy poród odbiera ze śpiewem na ustach >>

Zarówno rodzice dziecka, jak i lekarze, nie mogli uwierzyć, że chłopiec jest biały. W rodzinie Catherine nie było białych ludzi, wszyscy pochodzili z Nigerii. Lekarze od razu po urodzeniu wykluczyli albinizm i doszli do wniosku, że kobieta musi być nosicielką recesywnego genu. Takie przypadki zdarzają się raz na milion urodzeń!

>> W oryginalny sposób zawiadomili dziadków o narodzinach dziecka. Zobacz, co zrobili! >>

34-letni ojciec dziecka jest bardzo szczęśliwy. Kolor skóry chłopca nie ma dla niego znaczenia, ważne że maluch przyszedł na świat zdrowy. A było zagrożenie - pępowina owinęła się wokół szyi dziecka.

Kolejne dzieci pary również mogą mieć białą skórę, choć nie muszą. Bardzo rzadko zdarza się, aby powtórzyła się tak nietypowa kombinacja genów.