Czeka cię podróż z dziećmi do Chorwacji? Te gadżety do 20 zł sprawią, że będzie łatwiej

2024-06-03 12:12

Podróż do Chorwacji z dzieckiem to wyzwanie, nawet jeśli się ją rozłoży na dwa dni. Wiele godzin w samochodzie daje się wszystkim we znaki. By oszczędzić sobie nerwów, warto zaplanować ją strategicznie, zaopatrując się w kilka przydatnych gadżetów. Co ciekawe nie trzeba na nie wydawać majątku.

Czeka cię podróż z dziećmi do Chorwacji? Te gadżety do 20 zł sprawią, że będzie łatwiej
Autor: Getty images Czeka cię podróż z dziećmi do Chorwacji? Te gadżety do 20 zł sprawią, że będzie łatwiej

Pogoda nad Morzem Bałtyckim, jak wiemy, to loteria - nawet w szycie lata, dlatego coraz więcej polskich rodzin wybiera za swój letni kierunek Chorwację. Tu mamy gwarancję pogody, bardzo długie wybrzeże oraz liczne wyspy – czyli wszystko, by doskonale wypocząć nad wodą. W pakiecie jednak otrzymujemy też długą podróż samochodem (wybór samolotu należy do rzadkości), która w pierwszej chwili może przerażać – zwłaszcza gdy w aucie podróżują dzieci. Gdy się jednak do niej strategicznie przygotujemy, minie w dobrym nastroju i bez większych komplikacji.

Pierwsza pomoc w użądleniach i ukąszeniach

5 gadżetów, które przydadzą się w podróży z dzieckiem do Chorwacji

Droga do Chorwacji trwa kilkanaście godzin, dobrze więc w jej takcie zaplanować dłuższe postoje, a w czasie podróży rozrywkę dzieciom. Nie zaszkodzi też podróży podzielić na dwa dni, zwłaszcza jeśli wybieramy się na południe kraju. W drodze rodzic może oczywiście animować różne zabawy, ale ciągłe dostarczanie dzieciom rozrywki bywa bardzo wyczerpujące. Czas w aucie warto więc podzielić na rozrywkę wspólną z rodzicami oraz samodzielną. Doskonałym patentem na zabawę całej rodziny w aucie będzie „Gra w aucie”. Dostaniemy ją już za 7,39 zł na Tantis.pl. Mogą grać w nią również dzieci, które nie potrafią czytać. Instrukcja jest bardzo prosta, więc grę można zacząć z marszu. Zabawa polega na wyszukiwaniu obiektów za oknem zgodnie z informacjami podanymi na kartach.

Gra w aucie, Tantis.pl
Autor: materiały prasowe "Gra w aucie", Tantis.pl

Gdy przychodzi jednak moment w podróży, że rodzic chce odpocząć od zabawy, warto przygotować wcześniej dzieciom filmy/kreskówki do oglądania w tablecie albo w telefonie (jeśli nie posiada się tabletu). W sieci znajdziemy specjalne uchwyty na urządzenia elektroniczne montowane do siedzeń, tak by w trakcie np. gwałtownego hamowania urządzenie nie wyrządziło krzywdy dziecku.

Uchwyt na telefon lub tablet 17 zł, Shein
Autor: materiały prasowe Uchwyt na telefon lub tablet 17 zł, Shein

Godne polecenia są także specjalne organizery, które nie tylko służą za uchwyt na tablet, ale w które można powkładać dziecku, wiele przydatnych rzeczy, by zająć czas w podróży.

Bezpieczny organizer na potrzebne rzeczy i uchwyt na tablet, 14,67zł  Temu.pl
Autor: materiały prasowe Bezpieczny organizer na potrzebne rzeczy i uchwyt na tablet, 14,67zł Temu.pl

Świetnym gadżetem będzie też znikopis LCD do rysowania. Potrafi zająć dzieci naprawdę na bardzo długi czas – zwłaszcza te, które uwielbiają rysować. Dostępne już od 19,99 zł np. na Allegro.

znikopis LCD do rysowania
Autor: materiały prasowe znikopis LCD do rysowania

Nie zapomnijmy też o czasie zarezerwowanym na drzemki. Spanie na siedząco bywa jednak uciążliwe, główka dziecka potrafi się obsunąć i nienaturalnie leżeć. Dlatego, by zwiększyć komfort snu i jednocześnie go wydłużyć przyda się poduszka samochodowa. Te pompowane welurowe modele można dostać za naprawdę nieduże pieniądze. Przykładowo taki gadżet od marki Dunlop to koszt 15,90 zł.

Poduszka podróżna pompowana, Dunlop
Autor: materiały prasowe Poduszka podróżna pompowana, Dunlop