Czesław Mozil o pogodzeniu się z bezdzietnością. "Czy potomek będzie kwintesencją naszego związku?"

2023-04-14 10:29

44-letni Czesław Mozil od 7 lat jest szczęśliwym mężem stylistki Doroty Zielińskiej. Para poznała się na jednym z planów zdjęciowych. Małżonkowie, jako jedni z niewielu w polskim show biznesie mówią otwarcie o bezdzietności, która nie była ich wyborem.

Czesław Mozil z żoną Dorotę Zielińską
Autor: Instagram/ @czeslaw.mozil.oficjalnie Czesław Mozil z żoną Dorotę Zielińską

Większość polskich gwiazd i celebrytów nieposiadająca dzieci albo przemilcza te kwestie, albo mówi o świadomym wyborze bezdzietności. Mało która znana para, która dzieci chciałaby mieć, ale nie może, a mimo to żyje wspólnie w szczęściu i poczuciu spełnienia, otwiera się na tak intymne wyznania. Czesław i Dorota Mozilowie postanowili przerwać to tabu, również dla dobra innych bezdzietnych par, takich jak oni. 

Dowiedz się: Mówili, że "mąż ją zostawił, bo nie dała mu dzieci". Jennifer Aniston w gorzkich słowach o bezpłodności

Czesław i Dorota Mozil o seksie w programie „Azja Express”

Przeczytaj też: "Przed macierzyństwem byłam wyluzowana i spontaniczna". Gdzie to się podziało?

Jakiś czas temu Czesław Mozil zdobył się na bardzo intymne wyznanie, które wzruszyło i chwyciło za serce nie tylko jego fanów. Muzyk odniósł się do tego, że nie został i być może nigdy nie zostanie ojcem. 

- Arabowie mówią - "jak Bóg da". A jak bóg nie daje, to później w pewnym momencie stwierdza się razem, wspólnie ze swoją małżonką - "czy to jest najważniejsze, dla naszego związku, żeby mieć potomka? Czy potomek będzie kwintesencją naszego związku?". Niekoniecznie - mówił w jednym z wywiadów dla stacji TVN.

Teraz temat podejścia pary do bezdzietności powrócił przy okazji wywiadu dla programu "Dzień dobry TVN". Czesław Mozil powiedział, dlaczego decyduje się tak otwarcie mówić o bezdzietności, która dla wielu wciąż jest tematem tabu. 

- W Polsce powinno być miejsce dla każdego, też dla rodzin i par bezdzietnych. Ja zawsze na swoich koncertach mówię taki żart ironiczny. Mówię, że nie mamy dziecka, a mój rozmówca wtedy "oj Czesław, sorry, nie chciałem urazić ciebie, nie wiedziałem, że twoja kobieta nie może mieć dzieci". A ja na to: "Ale to tak nie funkcjonuje. To jest bardziej złożona sprawa". I tym bardziej sądzę, że fajnie, jak to dociera, fajnie jak taka informacja może troszeczkę ten balon "spuścić" - opowiadał muzyk.

Jak zaznaczył artysta, znacznie łatwiej jest otwarcie mówić o nieposiadaniu dzieci, gdy obydwie osoby w związku mają do tego tematu takie samo podejście.

- Dla niektórych to posiadanie dziecka jest czymś aż tak ważnym, że skończyć się może nawet rozwodem, czy rozpadem związku. My jesteśmy takim przykładem, gdzie łatwo nam o tym mówić, bo mamy dokładnie te same poglądy - skwitował. 

W Polsce bezdzietność wciąż jest tematem tabu. Część osób, które dotyka ten problem, nie wie, jak o nim mówić. Być może dlatego, że wiele osób z otoczenia nie ma w sobie delikatności, wciąż pytając o pojawienie się dziecka pary, które z niewiadomych względów go nie mają. Właśnie dlatego Czesław i Dorota zdecydowali się otwarcie mówić o tak intymnych kwestiach. 

Dowiedz się: Ciało mężczyzny też zmienia się po narodzinach dziecka. Naukowcy sprawdzili, jak

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza