Czy dziecko może jeść w trakcie mszy? Odpowiedź księdza zaskakuje. "Łzy mi poleciały"

2023-01-31 14:16

Ksiądz Piotr Jarosiewicz w jednym ze swoich filmików na TikToku poruszył bardzo ważny temat dla rodziców małych dzieci. Odpowiedział na pytanie jednej ze swoich obserwatorek, która chciała wiedzieć, czy dziecko podczas mszy może jeść. Jego odpowiedź bardzo spodobała się internautom.

Czy dziecko może jeść w trakcie mszy? Odpowiedź księdza zaskakuje. Łzy mi poleciały
Autor: Getty images/TikTok @ks.piotrjarosiewicz Czy dziecko może jeść w trakcie mszy? Odpowiedź księdza zaskakuje. "Łzy mi poleciały"

Duchowny prowadzi na TikToku swój kanał poświęcony wierze. Nie boi się na nim odpowiadać na różne pytania wiernych, które nie zawsze są łatwe. Zdarza się także, że porusza wątki dotyczące dzieci. Nie tak dawno opublikował filmik, na którym wyjaśnia, czy to grzech, jeśli małe dziecko na mszy świętej płacze i przeszkadza. Teraz znów ks. Piotr Jarosiewicz został wezwany przez rodziców do tablicy.

Co męczy niemowlaka?

Czy dziecko może jeść w trakcie mszy? Duchowny odpowiada

Jedna z mam tym razem zadała mu pytanie, czy małe dziecko może jeść podczas nabożeństwa.

"Czy podczas Mszy Świętej można dać 3-letniej autystycznej córce jeść"? - brzmiało dokładnie jej pytanie. Ksiądz odpowiedział jej w krótkim nagraniu.

- Pewnie, że tak. To jest wyraz miłości pani, jako matki wobec córki, która potrzebuje zjeść. "Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili"

- powiedział duchowny, opierając się na fragmencie z Ewangelii św. Mateusza.

Nagranie szybko zyskało popularność i zostało skomentowane przez niejednego rodzica i niejedną babcię. Okazało się, że dla wielu osób sprawa ta dotąd nie była oczywista. Odpowiedź duchownego bardzo im się spodobała.

„Łzy mi poleciały, bo mój wnuczek ma spektrum autyzmu" – przyznała jedna z babć.

Inna z obserwatorek księdza zwróciła uwagę na to, że wierni uczęszczający do kościoła, często nie wiedzą, o takim „ludzkim” podejściu duchownych do tego tematu i sami napiętnują rodziców karmiących dzieci w świątyni.

"Niestety, mam koleżankę w górach, która ma autystyczną 3-latkę. Kiedy dała jej jeść podczas mszy wszyscy, sąsiedzi się od niej odwrócili" – napisała.

Edukacja w tym zakresie widać jest potrzebna.