Czy to twoje pierwsze wcielenie, a może kolejne? Po tym poznasz, że masz starą duszę

2023-09-03 11:05

Mało kto zastanawia się nad wiekiem swojej duszy. Według dalekowschodniej filozofii taoistycznej po 5. wcieleniu ludzka dusza staje się stara. Po tym poznasz, czy dotyczy to twojej duszy.

Twarz kobiety
Autor: Getti Images Czy to twoje pierwsze wcielenie, a może kolejne? Sprawdź czy masz starą duszę

Każdy człowiek różni się od siebie zainteresowaniami, cechami charakteru i sposobem bycia. Mało kto jednak zastanawia się, skąd właściwie one się biorą i czy rzeczywiście są tylko nasze.

Według niektórych wierzeń istnieją wędrówki dusz i reinkarnacje. Poznanie starej duszy, która na świecie jest już od dłuższego czasu, jest możliwe na podstawie charakterystycznych cech, które wyróżniają ją od innych.

Zobacz także: Co widzisz jako pierwsze? Jedno z tych zwierząt widzi tylko garstka ludzi

Horoskop. Co mówi o tobie znak zodiaku?

Czym jest stara dusza?

Według jednej z koncepcji ciało człowieka jest pojemnikiem dla ducha. Stara dusza to ktoś, kto dzięki reinkarnacji może znów stąpać po ziemi, aby odkupić swoje winy z poprzednich wcieleń.

Idąc drogą innych wierzeń, wszyscy jesteśmy różnymi wcieleniami uniwersalnej siły życiowej, a stara dusza to połączenie do jej mądrości.

Bez względu na to, w co wierzymy, stara dusza jest uważana za duszę o niezwykłej mądrości, z bogatym bagażem doświadczeń, rozumiejąca rzeczywistość jak nikt inny.

Stara dusza wyróżnia się spostrzegawczością, intuicją i jest uważana za rodzaj wyroczni.

Mówi się, że starej duszy nie sposób przegapić. Łatwo ją rozpoznać, gdy się ją spotka.

Po tych cechach możemy rozpoznać starą duszę.

Dociekliwość i ciekawość

Stare dusze cenią sobie mądrość i prawdę. Są ciekawe wszystkiego, co je otacza, ale nie w powierzchowny sposób. Ciekawość polega w tym przypadku na tym, co niedługo się wydarzy, co pojawi się w ich życiu i czego mogą się jeszcze nauczyć.

Szersza perspektywa i poczucie osamotnienia

Stare dusze patrzą znacznie szerzej i dalej. Nie przejmują się błahymi rzeczami. Są w stanie się zatrzymać i spojrzeć na rzeczy z innej perspektywy, aby prędzej czy później pojąć, o co w tym wszystkim naprawdę chodziło.

Stare dusze mogą mieć jednak pewne poczucie osamotnienia. Szczególnie w młodym wieku, gdy wydaje im się, że wyróżniają się od swoich rówieśników spojrzeniem na świat i zainteresowaniami.

Mogą często czuć, że nie należą do tego świata.

Mądrość i radość z małych rzeczy

Stare dusze mają poczucie, że są bardziej dojrzałe, mądrzejsze ponad swój wiek. Bardziej wyrozumiałe i pokojowe nastawione do świata.

Nie są materialistami. Mają poczucie, że żyją w materialnym świecie, ale jest coś ważniejszego. Potrafią cieszyć się z małych rzeczy.

Odczytywanie emocji i dar z przeszłości

Osoby ze starą duszą potrafią odczytywać emocje innych, a nawet je przewidzieć. Niektórzy posiadają szczególny dar z przeszłości. Na przykład świetnie grają na pianinie, śpiewają lub mają niebywałą zdolność liczenia. Mają w tym wszystkim poczucie, że robili to już wcześniej.

Wysoka empatia i rozmyślanie o zmianach

Stare dusze wyróżniają się także wysoką empatią. Mają zdolność do rozważania doświadczeń innych, odczuwania tego co oni i dużej świadomości bólu.

Stare dusze wiedzą, że nie zmienią świata, ale ciągle myślą o wprowadzeniu ulepszeń tam, gdzie jest to możliwe.

Osoby mające starą duszę są też bardzo wrażliwi, potrafią słuchać i doradzać. Często chodzą oni własną drogą, trzymając się trochę z boku i nie zależy im na podążaniu za nowymi trendami.

Źródło:

  • mindbodygreen.com
  • healthline.com

Czytaj także: Wierzy, że jej zmarły mąż czuwa nad dzieckiem. Po tym nagraniu będziecie mieć ciarki

Znak zodiaku dziecka ma znaczenie. Który znak wpływa na nieśmiałość, a który sprzyja buntowi dwulatka?

9 cech, które twoje dziecko dziedziczy po ojcu. Czy ci się to podoba, czy nie...