Do tej świątyni przyjeżdża wiele kobiet. Na każdym kroku penis

2023-10-03 13:34

Portugalski podróżnik pokazał, jak wygląda wioska, w której znajduje się niezwykle popularna świątynia. Przybywają do niej kobiety nie tylko z Azji Południowej, ale z całego świata. Na każdym kroku są... męskie genitalia.

Świątynia w Azji
Autor: Getti Images Do tej świątyni przyjeżdża wiele kobiet. Na każdym kroku penis

Świątynia Chimi Lhakhang mieści się w wiosce Sopsokha w Bhutanie w Południowej Azji. Każdego roku świątynię odwiedza wiele kobiet poszukujących konkretnego błogosławieństwa.

Krótkim nagraniem z podróży do tego miejsca podzielił się Portugalczyk Daniel Pinto. Na swoim podróżniczym profilu na Instagramie @dnzh.travels przyznał, że to miejsce jest jednym z najdziwniejszych, które odwiedził.

Zobacz także: Podróżowanie samolotem w ciąży: przepisy linii lotniczych

Poznaj naturalne sposoby na poprawę płodności

Na każdym kroku penis

Podróżnik przyznał na nagraniu, że ta malownicza wioska ma obsesję na punkcie czegoś niespotykanego nigdzie indziej. Odwiedził już 121 krajów i nigdy wcześniej nie spotkał się z czymś takim.

Na każdym kroku można zobaczyć ogromne malowidła smoków, demonów i fallusów. Męskie genitalia pokrywają elewacje budynków jako symbol płodności i szczęścia mieszkańców. Wioska Sopsokha w Bhutanie jest wręcz nazywana "wioską penisów".

— Kiedy po raz pierwszy przybyłem do wioski, pomyślałem, że to dziwne, ale im więcej się o tym dowiadujesz, tym bardziej ma to sens — przyznał podróżnik.

Świątynia Chimi Lhakhang

Świątynia Chimi Lhakhang zwana Świątynią Płodności to miejsce, do którego przybywają kobiety z całego kraju, a także zza granicy. Uderzenie magicznym drewnianym fallusem 25 razy w głowę ma być błogosławieństwem ułatwiającym zajście w ciążę.

Historia tego miejsca ma swój początek w XV wieku. To właśnie wtedy przybył tu Szalony Mnich, który zaczął uczyć tamtejszą ludność buddyzmu. Mnich postanowił odstraszyć złe duchy i demony przy pomocy fallusów.

Jego niekonwencjonalne metody były na tyle przekonujące, że ludzie uwierzyli w jego moce do leczenia bezpłodności. Po dziś dzień mieszkańcy wierzą, że męskie genitalia na elewacji domów odstraszają duchy i przynoszą błogosławieństwo.

— Mieszkańcy Bhutanu mają głęboki szacunek dla natury. Wierzą też w moc symboli — przyznał podróżnik.

Niestety Daniel nie mógł sfilmować wnętrza świątyni. Pokazał jednak jakie pamiątki można zakupić w okolicznych sklepach i straganach.

— Można je kupić we wszystkich kształtach, rozmiarach i kolorach. Możesz nawet kupić koszulkę, jeśli chcesz ją nosić w domu — powiedział, pokazując różnorodne męskie genitalia wykonane z drewna.

Czytaj także: Leki ułatwiające zajście w ciążę. Czy istnieją i naprawdę działają?

Niepłodność immunologiczna - co to jest, czy można ją leczyć?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza