Bon turystyczny na 500 zł na ferie i wakacje 2022 - czy złożyłaś wniosek?

2022-01-25 11:27

Ferie ruszyły i po wydatkach na święta, rodzinom na pewno przyda się dodatkowe 500 złotych, które można uzyskać dzięki zatwierdzonemu przedłużeniu świadczenia z ustawy przeciw Covid-19.

Bon turystyczny na 500 zł na ferie i wakacje 2022 - czy złożyłaś wniosek?
Autor: Getty images Bon turystyczny na 500 zł na ferie i wakacje 2022 - czy złożyłaś wniosek?

Już w ubiegłym roku Prezydent podpisał nowelizację ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem i zwalczaniem Covid-19. Wśród zmian znalazł się zapis dotyczący wypłaty 500 złotych do wykorzystania w czasie ferii, która z pewnością przyda się wielu rodzinom.

Zmiana, którą zatwierdził Prezydent dotyczy przedłużenia ważności bonu turystycznego - będzie go można wykorzystać do końca września 2022 roku, a więc nie tylko w ferie, ale nawet w wakacje.

Czytaj równieżFerie 2022 - terminy we wszystkich województwach >

Zakopane dla dzieci: atrakcje turystyczne dla dzieci i rodziców

Bon turystyczny - najważniejsze informacje

Wniosek o wypłatę 500 złotych w ramach bonu turystycznego należy składać online, przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, korzystając, tak jak w przypadku 500+ z profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub bankowości internetowej.

Pieniądze na ferie i wakacje należą się wszystkim dzieciom. Elektronicznym bonem można zapłacić za usługi hotelarskie i turystyczne w Polsce, w miejscach, gdzie są one honorowane (uwaga, nie wszędzie można nimi płacić! Listę miejsc można sprawdzić na platformie Izby Turystycznej) i można nim płacić wielokrotnie, w różnych placówkach do wyczerpania limitu.

W przypadku dziecka z niepełnosprawnością rodzicom przysługuje dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł, oprócz zwykłego świadczenia.

Zaloguj się do PUE ZUS i aktywuj swój bon turystyczny >

Czytaj też: Wiemy już, jak w styczniu dostać dodatkowe 500 plus na dziecko. Co się zmieni w wypłatach 500 plus?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza